KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Zablšené začervené zahnačkované 6alebo7 týždňové mača
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Našli se...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 27.říjen 2013, 6:14    Předmět: Zablšené začervené zahnačkované 6alebo7 týždňové mača Odpovědět s citátem

Tak sa nám to skomplikovalo.Po včerajšom kúpaní začala kýchať,Soplíky nemá,no stále si olizuje noštek.Možno bola pred kúpaním rozhorúčená z behania,možno voda mala byť teplejšia,no viac ju už kúpať nebudem.Doniesla som jej jedlo a ani sa ho nedotkla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 27.říjen 2013, 6:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak Vás ta návštěva veta asi nemine...jak jsem to psala, ještě jsem tohle nečetla... Sad

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 27.říjen 2013, 11:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Je nádherná... No, návštěvu veta by to určitě chtělo, ale nějakéhjo, kdo zhodnotí rizika při léčbě atd.
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 28.říjen 2013, 11:23    Předmět: Zablšené začervené zahnačkované 6alebo7 týždňové mača Odpovědět s citátem

Tak nakoniec som to konzultovala len telefonicky.Bruško ná už dnes menšie,asi tá prevarená voda v mäsíčku ju tak nenafukuje.Znova začala pekne papať.Pýtal sa na kakanie ,to robí 2krát denne pišá 5 krát.Kýcha len zrána, nožno je to reakcia na šampon a už sa začala aj sama umývať.Zadoček sa jej mastičkou pomaly hojí.Včera som zabudla po čistení záchodu sáčok pri dverách a ona sa mi na neho vykakala a vypišala,asi si myslela,že má nový záchod.Je veľmi šikovná.Po jedle sa mi sama vyškriabe do lona,ľahne na chrbátik a čaká na masáž.
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 28.říjen 2013, 11:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Určitě bych jí stále dávala zakysané mléčné výrobky -tvaroh, zakysanou smetanu, bílý jogurt, klidně i malou lžičku smetany ke šlehání. Červíci nemají rádi kyselé prostředí, tak aby to z ní všechno co nejrychleji vyšlo. Možná by stálo za to jí dát něco i na podporu imunity, ale nevím co pro kotě, snad by veterinář poradil či tady někdo zkušenější.
Kočička je krásná, přijde mi i baculatá (když si odmyslím to bříško).

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 28.říjen 2013, 12:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Já tedy mám v oblibě pastu Probican (i když jsou i jiné možnosti), protože věřím, že zdravá střeva - základ všeho... Smile

http://www.frodex.cz/krmiva/zbozi/pro-kocky/doplnky-stravy--vitaminy--leciva/produkt/probican-pasta-15ml

Ceny v obchodech se liší, sežene se i levněji, ale tady mají uvedeno správné dávkování 0,25ml na kotě a den, proto dávám tento odkaz...
To jsem ráda, že je Šmudlince zase líp, už jsem se bála... Smile

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 28.říjen 2013, 17:38    Předmět: Zablšené začervené zahnačkované 6alebo7 týždňové mača Odpovědět s citátem

Probikan určite kúpim.Pasta je lepší ako probiotický prášok ,čo nám dal veterinár,kedže ona samostatne vodu nepije.Na imunitu doma mám len Enisil f a Calo pet, no neviem ,či to môžem dávať,ked je taká maličká.Vychudnutá nieje.Má plno energie,rýchlo zoskočí z gauča a vzápäti je späť.Zajtra ju odvážim,či za ten týždeň pribrala.Som rada,že som na fore,máte oveľa viac skúsenosti,ja som takého drobečka nikdy pred tým v ruke nedržala.
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 28.říjen 2013, 18:39    Předmět: Odpovědět s citátem

evelinas - ten Enisyl-F můžete koťátku klidně dávat, to se může i preventivně a nemůže mu to uškodit, na tak malé koťátko ale opravdu maličko, tak nejvýše 0,25 ml 2x denně, ten Calopet - pokud krmíte pestře a koťátko dostává vše, co potřebuje, není ani nutný, ten se dává spíše když je potřeba nahradit nějaké nedostatky ve výživě třeba u nemocných kočiček...

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 29.říjen 2013, 17:04    Předmět: Zablšené začervené zahnačkované 6alebo7 týždňové mača Odpovědět s citátem

Kyslú smotanu už 2 dni odmieta,musím ju niečim nahradiť,lebo samotné mäsko ju upcháva.Ako som písala ,že kaká 2krát denne,tak to už neplatí.Včera nekakala vôbec,tak som jej dnes na obed dala do mäska olej.Pomasírovala som jej bruško,s olejom zadoček a išla dole chystať malinkú striekačku s prevarenou vlažnou vodou a olejom.Pokiaľ som to nachystala tak už to nebolo treba.Granulky RC sú dosť mastné no papala ich rozštvrtené len prvý deň .Je mi jej ľúto,že musí byť zavretá,no tých pár dní ešte vydržíme.Ali ju tu cíti a vyplakáva pred dverami, kedykoľvek idem dnu.A v noci mám na sebe 5 kg umojkaný balvan.
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 29.říjen 2013, 20:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Při zácpě veterinář může předepsat laktulózu, s olejem opatrně, lososový olej zkuste. Nebo šlehačku (opravdovou:-) )
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 30.říjen 2013, 21:23    Předmět: Zablšené začervené zahnačkované 6alebo7 týždňové mača Odpovědět s citátem

Tak sme skusili tu šlehačku,akurát som zabudla,čo písala Blanka,že malou lžičku.Dali sme veľkú,na záchodik bola dvakrát,no okakané mala okrem zadku chvostík a obe zadné lapky.Ona sa prikrčí,chvostík nevystrie,takže si do toho rovno sadne.Chýba jej mamička alebo nejaký vzor.Je tu sama zavretá a ked ,za ňou zájdem ,tak od radosti kuše a škriabe.Ked sa bude dať,tak jej dám vyšetriť krv a zruším pondelok karanténu.PORADTE čo mám dať zistiť.
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 31.říjen 2013, 7:52    Předmět: Odpovědět s citátem

evelinas - to záleží na okolnostech...
Smysl by měly testy na FeLV a FIV, ale pokud Vaše ostatní kočičky jsou už dospělé a chodí i ven, tak to skoro smysl nemá...můžou se nakazit čímkoliv i venku, navíc dospělá kočka se tak snadno FeLV nenakazí, jako kotě...v tomto případě je kotě neohrozí víc, než jsou ohroženy stále...

Pokud byste chtěla mít opravdu stoprocentně posichrované koťátko, tak byste ho musela nechat natestovat na FeLV a FIV, když bude negativní, naočkovat kombinací s FeLV a po měsíci přeočkovat, počkat aspoň 14 dní a potom teprve dát k ostatním kočkám...tady spíše chráníte kotě, aby něco nechytlo od Vašich dospělých kočiček...
Zatím je ale na očkování brzy, koťátko musí být v naprostém pořádku, jinak si člověk zadělává na problémy...
Úplně správně by to mělo být tak, že kotě půjde mezi dospělé už naočkované, přeočkované po měsíci a ještě aspoň tři týdny po přeočkování by se mělo počkat...
Vaše dospělé kočičky by mohly být nosiči viru (třeba u herpesviru), nemusí to být na nich vidět, ony ani nemusí onemocnět, ale na kotě to mohou přenést...
Je to takové složitější...
Pokud je dáte k sobě už teď - většinou to tak lidi dělají, doma není takové riziko jako v útulku - je to trošku riziko, ale to záleží na Vás, pro co se rozhodnete...

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 31.říjen 2013, 10:48    Předmět: Zablšené začervené zahnačkované 6alebo7 týždňové mača Odpovědět s citátem

Ja ho len ľutujem ,ako tu musí byť stále zavreté a vyzerá,že je v poriadku.Smotana na šlah. pomohla,takže hned ráno ukážkový bobek.Chcem sa ešte poradiť ,kedy ho zaočkovať,či až po druhom odčervení a čím.Určite 4 kombináciu nechcem.Ešte som ho nevážila ,no určite pribrala a bruško má pekne mäkké.Dnes som s raňajkami meškala hodinu,tak pišťala ako o život.
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 31.říjen 2013, 12:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych očkovala nejdříve až tak 14 dní po druhém odčervení, pokud bude koťátko v pořádku, hlavně ne najednou...
Dobrá vakcína je určitě Purevax, po té kočkám zatím nikdy nic nebylo, Biofel bych moc nedoporučovala, po té se mi několikrát stalo, že kočičky byly bolavé...

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 31.říjen 2013, 20:22    Předmět: Zablšené začervené zahnačkované 6alebo7 týždňové mača Odpovědět s citátem

S očkovaním počkám.Dnes som ju vážila má 0,62kg.Dnes ju som pustila na chvíľku na chodbu.Alinko kľudne sedel a pozeral na ňu.Malá predvádzala bočné útoky s oblúkovým chrbátikom ked sa veľmi priblížila výstražne zdvihol labku.Nekonalo sa žiadne vrčanie,ani švihanie chvostom.Zatiaľ ju nepustím do jeho izby ani jeho do jej,aby sa necítili ohrozený.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Našli se... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další
Strana 3 z 12
Přejdi na: