KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Opakující se zvracení
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PetraP
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: ne 28.červenec 2013, 15:13    Předmět: Opakující se zvracení Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu zkušené chovatele. Mám rok a půl 3 kočky (rasa - pouliční české micky, pořízené z útulku), předtím jsem kočky nikdy neměla (jen psa), ani přátelé je nemají, takže je to pro mě nové. Jedna z nich má poslední tři měsíce opakovaně problémy se zvracením - vždy po cca třech týdnech prozvrací noc. Pokud jí dám jídlo zvrací dál pokud ne, zvrací méně a jen šťávy, u veterináře jí naměří zvýšenou teplotu a dostane injekci proti zánětu, která pomůže, a další den jí bez potíží. Ale po třech týdnech je to to samé. Poslední mesíc jí drtím do jídla tablety Venter a každý den dostává pastu Bezopet a teď už zase zvracela včera i předevčírem (ale jen jednou, večer). Když jsem si ji přinesla z útulku, měla podváhu (šikanovaly jí prý ostatní kočky), ale podle krevních testů byla ok. Pak postupně docela přiblala, skoro 2 kila, a zlenivěla. Teď za poslední cca měsíc už 1/2 kila zhubla (záměrně dostává menší množstí potravy) a na 1/2 se ještě chystáme. Krmím všechny kočky granulemi Royal Canin (dřív jsem kupovala ty francouzské řady, ale ty už nejsou k dostání), zejména Sensible a Sterilised a kapsičkami (jednu denně rozdělím všem třem). Dřív měly jídlo na celý den přístupné, ale poslední měsíc na doporučení veterináře krmím kontrolovaně třikrát denně granule-kapsička-granule (malá porce). Ostatní jsou ok, ale této se pořád vracejí potíže. Taky mi asi před rokem přestala pít vodu (mají 2x denně čerstvou asi na třech místech v bytě), tak jsem jí, aby vůbec pila začala do vody přidávat trochu mléka (tak 1:5), to se pak napije ráda, ale jen dopoledne, pak už nepije ani to. Ostatní se vody s mlékem taky napijí a ok. Kočička močí každý den (sice jen jednou, ale dost, bez krve). Průjem nemá, vždy jen zvrací. Všechny tři kočky jsou jen bytové a v květnu dostaly takovou tu kapsli za krk proti všem parazitům. Doktor jí prohmatal štítnou žlázu (ok) a zatím mi dal ty tablety s tím, že zkusíme neinvazivní léčbu, ale jsem trochu nervózní, se psem jsem k němu měla důvěru, ale nevím, jak s kočkami. Nějak mi připadá, že na opakované potíže je to trochu málo snahy. Jaké mám chtít po něm vyšetření? Znáte opravdu dobrého veterináře pro kočky v Brně? Máte tušení, co by mojí kočce mohlo pomoct? Je mi jí líto a nevím, jak jí pomoct, veřím, že to není nic vážného, ale docela mě to stresuje. Děkuji předem za radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radava
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 28.červenec 2013, 17:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedokážu poradit s tím zvracením, ale v Brně já chodím s kočkami na kliniku Gabrid, kde veterinářkám věřím.

Tobiáš, rezatý blesk
Čenda, rozvážný pán v letech
Rozárka, černobílé sluníčko
Silver, venkovní pirát
Barnabáš, kocourek, co si nás našel
Squatteři Sofie a její tři koťata Zorro, Jack Sparrow a Bonnie
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 28.červenec 2013, 21:25    Předmět: Odpovědět s citátem

To zvracení může bohužel být z vícero příčin, takže by bylo dobré opravdu dojít na dobrou veterinu, ať kočičku pořádně vyšetří...
Kočka může zvracet kvůli ledvinám, játrům, slinivce, střevům, bezoárům, atd, atd.,já bych začala s detailním rozborem krve...
Ta zvýšená teplota u veta není nic neobvyklého, někdy je to jenom ze stresu, takže vlastně zatím vet nic nemá...

PetraP
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: po 29.červenec 2013, 0:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju za reakce, zkusím asi zajít přímo na brněnskou veterinu, tam budou mít při nejmenším více "přístrojů".
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 06.prosinec 2014, 21:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Idea
PetanB
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: st 22.červenec 2015, 15:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvám se, že vstupuji do diskuse, ale nechci kvůli podobné věci zakládat nové téma.
Můj sedmiletý kocourek často zvrací. Je to hlavně v tomto období a jde většinou o válečky chlupů. Dostává pastu Bezopet co druhý den. To zvracení se opakuje přibližně po třech dnech, jindy je to i delší. Pozoruji to spíše v těchto horkých dnech. Většinou spinká, pak začne mlaskat a blinká.

Měl bych se něčeho bát nebo je zvracení chlupů normální? Trávu nedostává.

Lísinka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 24.červenec 2015, 0:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Dávení srsti která se kočce dostala do žaludku při mytí je zcela normální,i ten zhruba třídenní interval.Dávkujte Bezopet dle návodu a pro jistotu pravidelně kontrolujte stav.
pelendy
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 08.listopad 2015, 10:38    Předmět: časté zvracanie Odpovědět s citátem

Zdravím, mám problém zo 6r. kocúrom. Kocúr často/asi 8 – 10x za týždeň / zvracia po jedle. Okamžite po jedle alebo max do 10min.Neskôr už nie. Po viacerých vyšetreniach na ochorenie ľadvín nemáme žiadne výsledky a už neviem ako ďalej.Kocúr sa inak správa normálne ,je hravý a pýta si jesť aj keď jedlo vždy neskonzumuje.Zvracia po kuracom mäse, konzervách aj granulách. Nie je to konkrétnou stravou.Často pije vodu, ale ako vidno z hodnôt krvi tak kreatín a urea je v norme:
ALB 32g/L ALKP 41U/L ALT 109U/L AMYL 871 U/L UREA 8,6mmol/L Ca 2,70 mmol/L CREA 138 umol/L GGT 0 U/L GLOB 40g/L GLU6,04mmol/L LIPA 1099 U/L TBIL 2umol/L TP 72 g/L

Za posledný rok schudol z 5,5kg na 4,3kg.Srsť je lesklá, žiadny zápach z papuľky.Má niekto skúsenosti s podobným problémom? Nejaké nápady ???

pelendy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 08.listopad 2015, 16:11    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Napadlo ma dávat mu menšie dávky a častejšie.Skúsit nekombinovat konzervy,mäso a granule.Ja by som skúsila morčacie mäso,je zdravšie ako kuracie a nebýva na neho alergia.My kupujeme laby bez kosti,často je na nich akcia aj teraz v Kauflande horné bez kosti a kože 3,9 eura.Ak chcete dávat granule ,tak po neakom odstupe po mäse.Aké mu dávate granule a konzervy?
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 08.listopad 2015, 22:21    Předmět: opakující zvracení Odpovědět s citátem

Naše kočule opakovaně zvracela, pravda nejenom po jídle, ale i opakovaně přes den, když to nebylo po jídle, tak to spíše vypadalo že jí něco nutí na zvracenínebo jakoby chtěla něco vykašlat. Přitom hodně pila a čurala. Obavála jsem se cukrovky, nebo onemocnění ledvin, vše v pořádku. Jo a zhubla z 5,3 kg na 4,3 kg za rok. Náš vet jí udělal echo srdíčka, dostala léky na srdce, ACE inhibitor a je po zvracení a nucení na zvracení, začala víc jíst, méně pije a je celkově živější.
Chce to dobrého veterináře aby zjistil proč zvrací Rolling Eyes Rolling Eyes

pelendy
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2015, 22:46    Předmět: Odpovědět s citátem

evelinas: jedáva kuracie konzervy APPLAWS,COSMA,PORTA,atď.....
Surové nechce jesť. Granule vlastne len RC HAIRBALL. Nie som zástancom
granúl, ale tieto preventívne kvôli bezoárom.
lubinka: dobrý tip !!! teraz ma napadlo, že pred časom pri čistení uší v narkóze ho oživovali pre zástavu srdca. Vet vtedy tvrdil ,že má slabé srdce.
Striedal som ordinácie ,ale na toto sa ešte nezamerali. Vďaka!!!

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.listopad 2015, 23:23    Předmět: opakující zvracení Odpovědět s citátem

pelendy napsal:

lubinka: dobrý tip !!! teraz ma napadlo, že pred časom pri čistení uší v narkóze ho oživovali pre zástavu srdca. Vet vtedy tvrdil ,že má slabé srdce.
Striedal som ordinácie ,ale na toto sa ešte nezamerali. Vďaka!!!

Prohledejte kočičí veby a recenze na veterináře, zkuste najít takového, co se zabývá srdečními onemocněními. My máme štěstí že takového veta, co se specializuje na srdeční onemocnění u koček máme. Nikdy předtím bych nepomyslela že jednou to bude pro naši kočuli výhoda. Dala bych vám na něho adresu, ale je to pro vás veliká dálka, pracuje na Praze západ.
Dám vám sem na něj odkaz :
http://www.veterina-hrib.cz/
http://www.goisovka.cz/products/mvdr-lubos-hrib/
Pokud by jste nikoho nesehnali, zkuste mu zavolat,nebo napsat mail,řekněte mu o trápení vaší kočulky, pan doktor je původem ze Slovenska, třebas by vám nějaho kočičího srdcaře doporučil. Laughing Laughing

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.listopad 2015, 0:59    Předmět: Odpovědět s citátem

pelendy napsal:

... teraz ma napadlo, že pred časom pri čistení uší v narkóze ho oživovali pre zástavu srdca. Vet vtedy tvrdil ,že má slabé srdce.

Pelendy, to vážně, že jenom kvůli čistění uší dal vet kocourkovi narkózu??

Jinak mám ještě tip proč váš kocourek může denně zvracet.. Náš Oliver také měl období, kdy po prvním jídle ráno zvracel. Úplně pravidelně, trvalo to určitě měsíc. Vetka mu prohlédla sonem bříško a zjistila, že má z toho dlouhodobého zvracení již zesílenou stěnu žaludku. Takže jí bylo potřeba dát dohromady, do normálního stavu.
Dostal injekci proti zvracení /ta působí asi 3 dny/ a současně jsme dostali na doma dvoje prášky - jeden měl brát nějak 2 x půlku a ten druhý jen 1/4 tabletky 1 nebo 2x denně - to už si po letech nepamatuji... ale je jasné, že tyhle prášky zná každý vet. Kocour při tom jedl normální své jídlo, na které byl zvyklý a už bez zvracení. Opravdu mu to pomohlo, asi za 10 dní byl vyléčený. Tím, že pak už nezvracel, se mu vše dostalo do normálu. Bez pomoci by se stěna žaludku nesrovnala.

Lubinka Vás přivedla na správnou myšlenku. Je výhoda, že se zde můžeme poradit Smile Nechte pro jistotu zkontrolovat i sonem stav žaludku, když to trvá u kocourka tak dlouho. To prý samo o sobě nutí ke zvracení, jestliže je zesílená žaludeční stěna.

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.listopad 2015, 1:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Pelendy,
zkuste si zavolat na kliniku v Senici +421 34/654 31 14, tam je výborný kolektiv odborníků a obzvláště pan MVDr. Juraj Šimek, nejlépe s ním se poraďte a určitě se dočkáte velmi brzy pomoci. Jde o kliniku s moderními přístroji na diagnostiku - to je hodně důležité. Dívala jsem na mapu, je to zhruba 77 km cesty, což se dá zvládnout, a také vzhledem k tomu, že se zatím nepodařilo v okolí za rok najít pro vašeho kocourka pomoc. To je hrůza, když každý den zvrací a stále hubne.. Už potřebujete mít určenou diagnózu a tím účinnou léčbu, pak se uleví Vám a hlavně kocourkovi Idea

https://www.facebook.com/pages/VETGUARD-veterin%C3%A1rna-klinika/10150098734570370?fref=ts

Držím palce a prosím dejte vědět, jak se kocourkovi průběžně daří

lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 10.listopad 2015, 15:30    Předmět: opakující zvracení Odpovědět s citátem

to marcelaul moc děkuju za pochvalu 3some Jsem moc ráda že www.kocky-online existuje, chodím se sem pravidelně radit a vyhledávat informace, které pro kočule potřebuju (jídlo, kočkolit, zdravotní problémy atd.) Laughing Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3
Přejdi na: