KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Royal Canin nebezpečí z Polska
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
křovák
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 05.červenec 2013, 10:29    Předmět: Royal Canin nebezpečí z Polska Odpovědět s citátem

Máme obyčejnou kočku a také Sphynxe. Ti speciálně sežerou doslova všechno. Dnes jsem zakoupil jako vždy granule od Royal Caninu a když jsem sypal granule do misek seběhlo se vše co nespalo. Ale poprvé jsem viděl nezájem, pouze Zombie si trochu zobnul a odkrářel aniž by, tak jako vždy vyplenil celou misku. Po cca půl hodině se vyblil, což se stává velmi vzácně. Hledám na netu až naleznu info o výrobě Roayl Canin v Polsku. No a skutečně jsem koupil granule Royal Canin vyráběné v Polsku.

Takže pozor, kupujte jen ty, které začínají v čárovém kódu na číslici 3 a v zadu na obalu mají kód ve formátu:
00/00/00 0000FR00 FR00-000-000 pokud je tam FR je to vyráběné ve Francii.

Jinak barvou jsou polské Royal Canin světlejší a subjektivně jsou tvrdší a kočkám rozhodně nechutnají. A to jsem i četl ujištění od výrobce, kde uvádí, že polské granule jsou kvalitativně shodné s výrobou ve Francii. Tak tomu prosím nevěřte, pravda to rozhodně není. Já osobně jsem tuto značku raději opustil. Nehledě na to, že v posledním měsíci brutálně zdražily.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kočičí máma
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 07.červenec 2013, 12:59    Předmět: Re: Royal Canin nebezpečí z Polska Odpovědět s citátem

Já bych RC granule nekupovala vůbec, natož v Polsku Rolling Eyes Stačí se jen kouknout na složení a hned pochopíte, že kukuřice a pšenice není pro kočku to pravé, a k tomu ta cena je příšerná Shocked Já kupuji granule Ontario, které se prý vyrábí v Kanadě, ale je vyráběno v České republice. V Polsku tyto granule nikdo nezná, a jsem moc ráda Very Happy Poláci se vůbec nekoukají na kvalitu, protože do granulí přidají zemleté kosti, kůži a vše co kočka v přírodě vyplivuje, pak trochu chemie, konzervanty (samozřejmě ty rakovinotvorné), potom trochu soli, vůni, obarví to, a je to! Všechny granule v Polsku jsou šmejdy a 70 procent Poláků krmí kočky Whiskasem, Kitekatem a Friskiesem a 30 procent kupuje kvalitní krmivo... Wink

Všechny kočičky a kočičáky pozdravuje kočička Jůlinka!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
křovák
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: ne 07.červenec 2013, 17:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Já je koupil tady v Čechách nikoli v Polsku. Až teprve nezájem koček a střevní potíž Zombiho mě donutilo se podívat na net, v čem by mohl být problém. A net je plný negativních reakcí na krmivo Royal Canin vyráběný v Polsku. Takže ujišťování českého zastoupení o stejné kvalitě s originálem je opravdu směšné a maximálně nedůveryhodné.
Proč Royal Canin vyrábí v Polsku? Že by místní legislativa, která umožňuje do granulí dávat kdejaký humus a ještě k tomu to nedeklarovat? Zcela určitě, jsem o tom hluboce přesvědčen. Royal Canin je tímto pochybná, velmi předražená značka nevalné kvality...

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 07.červenec 2013, 18:20    Předmět: Re: Royal Canin nebezpečí z Polska Odpovědět s citátem

křovák napsal:
Hledám na netu až naleznu info o výrobě Roayl Canin v Polsku. No a skutečně jsem koupil granule Royal Canin vyráběné v Polsku.

Takže pozor, kupujte jen ty, které začínají v čárovém kódu na číslici 3 a v zadu na obalu mají kód ve formátu:
00/00/00 0000FR00 FR00-000-000 pokud je tam FR je to vyráběné ve Francii.

Jinak barvou jsou polské Royal Canin světlejší a subjektivně jsou tvrdší a kočkám rozhodně nechutnají. A to jsem i četl ujištění od výrobce, kde uvádí, že polské granule jsou kvalitativně shodné s výrobou ve Francii. Tak tomu prosím nevěřte, pravda to rozhodně není. Já osobně jsem tuto značku raději opustil. Nehledě na to, že v posledním měsíci brutálně zdražily.

Už jsem to zde jednou vysvětlovala - první trojčíslí v čárovém kódu nemá nic společného s místem výroby produktu, ale určuje zemi, ve které byl registrován do mezinárodního systému EAN kódu (tzv. systém GS1)..

Každý artikl může mít jenom jeden EAN a jednu registraci - takže např. 3kg balení RC Indoor bude mít vždy stejný EAN bez ohledu na to, zda bylo vyrobeno v Polsku, Francii, Anglii či jinde. O evidenci čárového kódu může výrobce požádat v kterékoliv zemi, kde má obchodní registraci.

Naprostá většina zde prodávaných krmiv Royal Canin je polské provenience, jelikož polská továrna je k nám nejblíže (dašlí jsou v Británii, Francii Rusku).

Továrna v Polsku funguje už od roku 2007 (včetně dovozu do ČR), takže nejde o žádnou novinku. Pro výrobce je to jednoduše výhodnější z hlediska distribuce do okolních zemí. V roce 2001 společnost Royal Canin prošla do vlastnictví společnosti Mars Inc., která má v Polsku své fabriky na suchá krmiva Pedigree, Whiskas či Kitekat, tudíž i rozvinutou síť dodavatelů surovin.

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.červenec 2013, 8:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám s Royalkama také špatnou zkušenost,nevím,zda byly vyráběny v Polsku,každopádně kočka ,která je jedla 4 roky najednou dostala šílené průjmy a dokonce zvracela,prošla všemi možnými vyšetřeními a zjistili jsme,že to má z granulí.Takže teď má Trovet -králíka s rýží a zánět střev,který z Royalek dostala,pomalu ustupuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Světluška
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.červenec 2013, 14:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Co jsem zjistila je to, že u nás se už asi jiné než polské neseženou. Jen veterinární řady a to jen některé jsou francouzské. Co dáváte místo RC, aby byly kvalitní?
KristýnaN.
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 08.červenec 2013, 14:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Já dávám Acanu, Taste of the Wild, Porta 21 grain free, Happy Cat la cuisine, Power of nature - vše tuším bezobilné a někdy koupím Brit Care a Sanabelle, kde teda obilniny jsou, ať je nějaká změna. Jelikož moje kočka je rozmlsaná, musím to často střídat.

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.červenec 2013, 17:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Také se připojuji k tomu, že Royalky vyrobené v Polsku jsou poslední dobou jiné. Dříve jsem kupovala přes polskou firmu RC Indoor 27 a i jiné druhy granulí od Royalu. Pak jsme přešli na RC Siamese, ale z německé Zoohitu - ty jsou zcela v pořádku, kočkám chutnají. Po delší době jsem znovu objednala Indoor z Polska. Už při otevírání balení se mi zdála jiná vůně... 2 kočky zvracely a dvě měly průjem - nikdy jindy nemívají takové problémy. A to ani nemluvě o tom, jaký smrad se linul ze záchůdků - přitom Indoor 27 slibuje o 60 % nižší zápach. Dříve tomu tak bylo, ale tentokrát pravý opak. Takže jsem po dvou dnech přestala kočkám polské granule dávat. Máme tedy 10 kg pytel RC za 1100, a nemůžu je dát kočkám, ani venkovním, to nejde, kdovíco všechno obsahují....
Přemýšlím o poslání granulí na rozbor. Máte s tím někdo zkušenost kam?

Od května krmíme Meowing Heads kuřecí a rybí, obsahují 80 % masa, bezobilné, ale jsou dost drahé. My jsme je na výstavě koček sehnali o 300 levněji, že byly v akci. Asi budu kočky krmit Acanou.

Amanda
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: po 08.červenec 2013, 17:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím,

Royalem sice nekrmíme, ale je pravda, že jsem je považovala za slušné granule, je docela smutné, jak člověk pořád musí měnit zvyky, protože jakmile se něco stane populární, jde to s kvalitou obyčejně dolu Sad.
My krmíme Ander Grange jak kočičáky tak pejska a ťuk ťuk, zatím voní stále stejně. Zvířatům chutná a maj po něm krásný kožichy, speciálně pes. Naposledy jsme jako změnu vyzkoušeli pro kočky Taste of the wild a nebyl špatný. Nicméně mám pro AG slabost, protože se mi líbí jejich filozofie, mají farmové chovy slepic a netestujou na zvířatech, alespoň to píšou na svých stránkách. Občas koupíme i Brita premium, po tom ale pes obyčejně přibere. Na Acanu jsem slyšela chválu, dřív jsme jí krmili, ale kocourovi se usazovala na zubech a zhoršovala mu zubní kámen, takže jsme přešli na jiné granule.

Kočičí máma
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 08.červenec 2013, 18:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Já krmím Onatariem.. Já vím, není to super krmivo, ale vím kolik je tam masa a není drahé, ba naopak.. Very Happy

Všechny kočičky a kočičáky pozdravuje kočička Jůlinka!
Světluška
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.červenec 2013, 0:37    Předmět: Odpovědět s citátem

I RC ze Zoohitu z Německa jsou polské výroby.
wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 09.červenec 2013, 12:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Já po téhle zkušenosti kdy jsem myslela,že mi kočka zemře jaký měla průjmy skoro 4 měsíce,Royalky nemůžu ani vidět,Mám taky RC Siamese a RC Oral-po těch dokonce zvracela,kočka,která nezvracela nikdy ani po narkoze,tak granule jsem dala kamarádce(měla jsem pocit,že je spíš na nějakou složku v těch granulích po letech alergická)A teď kupuji Porta 21 Sensible,Taste of Wild,dobré zkušenosti mám i s Happy cat - La Cuisine Ente Kachna -po té jsem u své kočky zase viděla skoro po půl roce občas bobíky.Teď bereme Trovet Rabbit - králík s rýží ale koččce to moc nejede,ale musíme vydržet 8 týdnů aby si vyléčila.Z Royalek mám teď husí kůži a taky jsem si myslela,že jim dávám to nejlepší...
Apsalar
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 11.červenec 2013, 13:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Já už delší dobu krmím RC Maine coon kitten, kočkám hrozně chutnaj a problém zatím nebyl. Kupuju na Zoohitu. Ale jak opakovaně čtu, že RC je nic moc, tak to prokládám jinejma. Zkoušela jsem Taste of the wild, to byl vyloženě neúspěch, Brit care dle koček taky nic moc, Porta 21 a Acana jsou u nás v pohodě. Acana teď ale bohužel nějak není k sehnání.

Alfův brácha Brian Black
devoní princezna Sheldemy
Samvěd za Duhovým mostem, Špendlík z vinohradu od 6.3.2013 také bohužel za Duhovým mostem
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 12.srpen 2013, 6:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím,

my jsme měly jeden čas taky problémy se značkou RC (konkrétně pro kastráty a kapsičkama), ale teď kupujeme RC FIT 32 a nemáme probém. Taky jsme měly dobrou zkušenost s RC kitten. Občas dávám pemražená srdíčka.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eliska744
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: po 23.leden 2017, 16:47    Předmět: Taste of the Wild Odpovědět s citátem

Zdravím, naše kočička je co se týká krmiv dost vybíravá, Royal Canin jí moc nejelo, začali jsme kupovat Taste of the Wild a na tom si vždycky moc pošmákne. Srst má nádhernou, lesklou a vyživenou, takže se zdá, že jí svědčí. Obvykle kupujeme na https://www.fajnzviratka.cz/, mají od 999 dopravu zdarma a produkty opravdu na jedničku. Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: