KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Asi kuna
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ztratili se...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Může kuna zabít kočku ?
ano
87%
 87%  [ 7 ]
ne
12%
 12%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 8

Autor Zpráva
Pijan
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: so 03.březen 2012, 19:28    Předmět: Asi kuna Odpovědět s citátem

přeji všem dobrý den,
dnes jsme oplakali již druhou kočiičku Terezku, která byla přivezena z útulku v Brně. Musela strašně vytrpět, bála se snad všeho a všech. Nakonec si u nás zvykla a její život s námi doufám byl pro ní doufám alespon to nejlepší, co jí potkalo. Nicméně, bohužel právě u nás asi přišla o život, neboť právě dnes se naám ztratila. Zničehož nic, prostě mizela. Zrovna jako náš první kocourek Telínek. Obě kočičky zmizely brzo ráno a už je nikdy nikdo neviděl. Mám veliké podezření na kunu, neboť minulý týden nás navštívil starý host D´Artagnan, který k nám chodí na baštu a byl ošklivě poraněn na noze, až na kost. Veterinářka potvrdila, že by to mohla být opravdu kuna.
Otázka tedy zní následovně:
Mohla oprvadu naše kočičky zabít kuna?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 03.březen 2012, 20:26    Předmět: Odpovědět s citátem

To je mi moc líto Crying or Very sad . My máme s kunou a lasičkou ty nejhorší zkušenosti, nakonec to teda odskákaly taky - naši psi byli nemilosrdní, ale vůbec jsem je nelitovala. Za oběť jim padlo několik našich slepic a holubů, jedna mini lasička, asi mládě, se nám dokonce z půdy dostala do baráku Evil or Very Mad . Když si vzpomenu na tu kunu, byla velikosti kočky, zuby jak žralok, ublížit jistě mohla. Jestli zabít, to nevím, ale mohla kočičku pokousat tak, že ta třeba mohla někde vykrvácet. Je však možné, že je třeba jenom raněná, a někde zalezlá, zkuste ještě hledat, volat, třeba se ozve. Určitě bych to nenechala jen tak po jednom dni, může být na půdě, nebo v kůlně, někde za věcma, v seně, nevím, jak to u vás máte.
Mě ten náš boj s těmito dravci donutil nechávat rozsvícené světlo ve stáji, kde jsou slepice, perličky i naše kozy, a holuby zde hřadují také, není to levné, ale od té doby žádná ztráta. A každý večer alespoň pohledem zkontroluji, zda žádná nechybí, nesedí někde na seně na vejcích. Tyto potvory totiž loví v noci, do světla obvykle nejdou, ale všechny kuny a lasičky psy zakously ve dne Shocked
Zkuste sklopec, my ho máme.

Pijan
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: so 03.březen 2012, 21:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, zítra pro sklopec jedu, nicméně mne zaráží, ta možnost, že kuna napadne a usmrtí kočku. Domníval jsem se, že kočka je jako predátor mocnější, s přihlédnutím na její zbraně.

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 03.březen 2012, 21:30    Předmět: Odpovědět s citátem

určitě ještě hledejte, třeba se najde. větší šance budou asi potmě... držím palce

trochu jsem nepochopila... kočku pouštíte po předchozích špatných zkušenostech kunám pod zobák? Sad to budou smutní i v útulku:-(

Pijan
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: so 03.březen 2012, 21:47    Předmět: Odpovědět s citátem

tak předně... o tom, že by to mohla být kuna jsem se dozvěděl minulý týden a dnes se ztratila Terezka. Domníváte-li se, že jsem mentálně zaostalý, musím vás zklamat, nejsem. Samozřejmě že nyní řešíme co s tím a hlavně jak. Proto jsem se mimo jiné obrátil i na zdejší forum.
A jako všude na forech se ozve někdo, kdo mně vyloženě duševně pomohl. Děkuji

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 03.březen 2012, 23:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Promiňte... nechtěla jsem Vás zdrtit a brát vítr z plachet, trochu se mi to nezdálo, ale možná jsem špatně pochopila Sad Ovšem pro příště už opatrnosti není nikdy nazbyt Confused Za mentálně zaostalého Vás nemám, jen jako vždycky hudruju, že kočky mají z mnoha důvodů zlé časy (... měly kdy dobré?...) a na ven je dobré pouštět je spíš omezeně, pokud zrovna nežijete v nějakém dokonalém kočičím ráji. Každopádně před zmizením kočičky už nějaký možný úraz kunou byl... Sad

Zkuste hodně v noci, když je klid, i nějakým voňavým jídlem... upozornit sousedy... cedulky rozvěsit... kuna je jen jedna z eventualit.

U nás na chatě jsou tyhle potvůrky taky (mimochodem, jsou nádherné!) ... no a kočky na noc rozhodně zavíráme dovnitř. Ony jsou naštěstí poměrně zápecní typy. Ale pamatuju si, když jsem byla malá, jeden sousedovic kocour se objevil se staženým kusem kůže z krku asi jako půl dlaně Mad Naši mi nedovolili ho vzít na veterinu, velké hádky a vzpoury, jako zázrakem se z toho vyhrabal. Tuším, že to mohla být kuna.

Jinak známá má na jednom pozemku (záchranná stanice pro divoká zvířata) kočky i kuny a nějak se snášejí...

Jo a na odpuzení kun je prý dobré vyžádat si v zoo tygří nebo rysí trus.

Možná jsem huba nevymáchaná, ale moc držím palce, aby se kočička našla... pokud se najde, radši už bych udělala nějaká opatření...

Pijan
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: so 03.březen 2012, 23:49    Předmět: Odpovědět s citátem

tak rozhodně opatření se dělat budou, to zaprvé. Za druhé Terezka byla domácí kočka a chodila ven tak na 5 minut a hned to točila zase domů. Nikdy nechodila dál jak 20 metrůod baráku. Také se bála vůbec někam jít a lidí se bála také. Proto také odmítám lidi jako příčinu zmizení. Ta kuna může být jen můj dohad, zmizela prakticky beze stopy dnes ráno a najít se jí nepodařilo. Absolutně beze stopy.
S tím trusem dobrý tip, snad něco pomůže, již jsem vyčetl i lidské vlasy a psí moč. Rozhodně chystám past a pro kočky asi musím postavit volieru. Konec svobody.... to je to, co jim určitě bude vadit... Budou si těžko zvykat a mám pocit, že jim pro jejich bezpečí stavím vězení Sad

amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 04.březen 2012, 0:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebojte se na venkovní volieru si rychle zvyknou Mám s tím zkušenosti Budou v bezpečí a i vy budete mít klid Přeji aby se kočička našla Dejte vědět
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 04.březen 2012, 0:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemůže být Terezka někde zavřená, že už se nedostane ven? Třeba u sousedů ve sklepě nebo v garáži, ....? Projděte zítra všechny sousedy a poproste je, aby Vás nechali se podívat do sklepa a tak všude, kde to přichází v úvahu. Je důležité, že Terezku budete hledat pouze Vy, před sousedy se bude schovávat, těm se neukáže, bude se jich bát, zaleze a neuvidíte ji.
Je možné, že proskočila tam, odkud se sama nedostane - rozbité nebo otevřené sklepní okénko, původně otevřené dveře od stodoly, zahradního altánku... Vezměte si baterku, při hledání dobře uvidíte kočičí světélkující oči. Také nezapomeňte na misku s granulkami nebo tím, čím kočičku můžete nalákat.
Držím palce, aby vše dobře dopadlo!

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 04.březen 2012, 0:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Mého Sama jako kotě pokousala fretka, kterou paní chovala, dodnes má na lopatce jizvu. Ale kuny, myslím, vycházejí hlavně v noci, a pokud vaše kočička chodila ven jen nakrátko, zdá se mi to nepravděpodobné. Je kastrovaná? Mohla běžet za ženichem, teď se začínají namlouvat. Moje kastrovaná Corry se předminulý listopad toulala čtrnáct dní a pak se vrátila jakoby nic. Jezdí kolem vás auta? Jestli má špatné zkušenosti, mohla se něčeho leknout, běžet pryč a někam zalézt, a teď se bojí zpátky. Prohlídli jste stromy v okolí? Třeba nedokáže slézt. Moc držím palce a nezoufejte!

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 04.březen 2012, 9:13    Předmět: Re: Asi kuna Odpovědět s citátem

Pijan napsal:

Mohla oprvadu naše kočičky zabít kuna?

Možné to nejspíš je...ale taky bych raději prohlédla osobně všechny možnosti, kde by mohla kočička být zavřená...na cizího člověka - třeba souseda - nejspíš nebude reagovat, i kdyby byla u něj v garáži...
To je asi ta nejpravděpodobnější možnost, pokud jste ji nikde nenašli poblíž v příkopu sraženou autem...

Já mám zkušenosti s kunou takové, že kočkám se spíše vyhýbala a když se potkaly, syčely na sebe, ale šly si z cesty...možná by se vrhla spíš na kotě, na dospělou kočku si zase tak netroufne, možná zahnaná do úzkých...pak by se ale navzájem mohly poranit dost ošklivě a po kuním kousnutí by mohla kočka třeba i vykrvácet, když má kuna v popisu práce jít po krku...
U nás to ale dopadlo tak, že když jsme kunu u nás zahlédli, pár nocí byl mumraj na půdě a potom nastal zase klid, kuna sama vyklidila bojiště a žádná z koček nezmizela...

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 04.březen 2012, 9:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Jejda, Vy chystáte past na tu kunu? Jako že ji vypustíte někde dál?
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 04.březen 2012, 9:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Také bych se spíš domnívala, že je Vaše kočička někde zavřená. Udělalo se teplo, lidé po zimě větrají různé prostory a kočky jsou nanejvýš zvědavá zvířata. Nám se na chalupě také "povedlo" zavřít v kůlně pár zvířat, naposledy na podzim přes noc kojící matku našeho raubíře-přežil to v pohodě a kočka si krásně odpočinula Wink . Jednou jel manžel 50 km druhý den zpět na chalupu, protože tam zavřel sousedovic kocoura. Naštěstí tam mňoukal a sousedka ho slyšela a volala nám. U nás už to došlo tak daleko, že se manžel bojí kůlnu vyvětrat,aby tam zase někoho nezavřel. Rám s pletivem do otevřených dveří je zatím jen v mé hlavě a já mám bohužel na takovéto práce olšové ruce. Tak opravdu zkuste hledat (viz výše uvedené rady). Držíme palce a všech 16 paciček,aby se kočička našla.
myška
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 04.březen 2012, 10:01    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Jejda, Vy chystáte past na tu kunu? Jako že ji vypustíte někde dál?

Kuna skalní i lesní je v ČR chráněná, s vyjímkou období listopad-březen.

Nedaleko nás na statku kuna zabila kočku, ale také to bylo v noci. Nepochybně by dala přednost slepici.
(Kočka má být v noci v posteli Smile )

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 04.březen 2012, 12:03    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsem se právě chystala předestřít. A i v tom období listopad - březen na ni může jen myslivec.

Pokud to náhodou byla kuna, za nic nemůže, je to prostě šelmička a nemá z toho rozum, rozhodně bych ji za to :netrestala". Kočku bych zatáhla do postele a vymezila voliérou, kuně trochu znechutila pobyt těsně u baráku (třeba těmi velekočičími tentononc Smile ) a nechala bych být. I kuna jsou užitečné potfůrky, když si zabezpečíme, co naše jest Wink

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ztratili se... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: