KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

narození dítěte - uvažování dát 14-letého kocoura pryč
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ajwa
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: po 23.duben 2012, 15:49    Předmět: narození dítěte - uvažování dát 14-letého kocoura pryč Odpovědět s citátem

Zdravím,
mohla bych znát Vaše rady?
Kamarádka má půlroční dítě a poslední dobou jí začal její 14-letý kocour čůrat do bot, někdy i do dvou najednou.
Říká, pokud toto zkusí do dětské postýlky, bude se s ním muset rozloučit. Má v plánu kocoura dát někam do útulku a platit jeho krmení a údržbu. Také jí vadí, že kocour pravidelně kaká za pohovkou a že je otázkou času, kdy malá holčička toto objeví a bude ochutnávat.

Radila jsem, at se na kocoura snaží víc mluvit a hladit,že jen žárlí. Odpověd byla, že až budu mít dítě, tak to poznám, že se zvířeti nejde věnovat jako doposud. Dítě má přednost.
Přesto to v počátcích šlo, začal očůrávat posledních 6týdnů.
Dále jsem radila, at ho mazlí přítel. Ten je ale alergik.

Vzhledem k tomu, že též čekám rodinu a doma mám dva kocoury, přesto bych dát pryč po tolika letech kočku nedala. Pokud jste se setkali někdy s podobnou situací - kdy se kočka žárlí a mstí se podobným způsobem paničce, napište, jak jste situaci řešili.

Ráda bych jí poradila něco víc.
I

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miusiatko
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 23.duben 2012, 16:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Macka je ohromne cistotne zviera a ak kona potrebu mimo, nieco je ZLE.

Kocur je uz v pokrocilom veku a velmi lahko moze ist o zdravotny problem. Prva vec je navsteva veta a KOMPLETNE vysetrenie, vratane krvi, mocu a idealne aj bobkov.

Osobne deti nemam, ani mat nebudem, ale ten kocur sa snazi ukazat, ze nieco nie je v poriadku. Decko tiez neukaze, kde ho co boli, ale bude revat ako na lesy, to ho predpokladam maminka nenecha tak, nech sa vyreve?

Ľudia, ktorí nenávidia mačky, sa v ďalšom živote narodia ako myši.

http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tatiana
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 23.duben 2012, 16:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Když jinak čistotná kočka začne čůrat, kam nemá, je zejména u starší=tento případ třeba zjistit, zda se nejedná o problém zdravotní. Kocour může mít problém s močákem, s ledvinami...samozřejmě může také "jen" žárlit na mimino, ale nejdřív je třeba vyloučit ten problém zdravotní. Takže odebrat moč a nechat vyšetřit, zda nemá zánět a struvity. Můj kocour na to trpí, a když začne značkovat a přitom si dává hodně záležet, abych ho přitom viděla-kouká mi přímo do očí a cákne-vím na 100%, že je zle a má šutříky.

Teprve kdyby se ukázalo, že je vše v pořádku, tak by se dalo mluvit o "schválnosti" ze žárlivosti-pak bych zkusila difuzér Feliway.

www.prestickekocenky.cz
www.auris-audio.cz
www.klapkynausi.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jinglle
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 24.duben 2012, 10:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Mohlo to začít žárlivostí a ze stresu se mohl vyvinout zánět močových cest. Rozhodně by nebylo od věci nechat vyšetřit moč !
janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 24.duben 2012, 11:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně tak to probíhalo v rodině, která si osvojila kotě z mého depozita. Rodina vypadala naprosto ideálně, jela si pro kočičku z Mostu až do jižních Čech. Po čase mi přišel e-mail, kde paní psala, že kočka po narození druhého dítěte začala všude čurat, i do dětské postýlky. Psala jsem jí, že to může být zdravotní problém, ale paní to odmítla, prý si je jistá, že je kočka zdravá. Nakonec kočka skončila (naštěstí pro ni) v soukromém depozitu v Mostě, kde se určitě špatně nemá, ale kdyby byla umístěna do státního útulku, už by byla nejspíš utracená. Ukázalo se totiž, že má v močovém měchýři kámen a musí na operaci. Původní majitelka mi slibovala, že se bude dál o kočku zajímat, ale když se dozvěděla o plánované operaci, už se nikdy neozvala (možná měla obavy, že po ní depozitářka bude chtít finanční příspěvek).
Sally je v nabídce soukromého útulku:

http://www.mosteckekocky.cz/clanky/nabidka-kocek/sally_-2-roky_-odcervena_-kastrovana_-do-bytu.html

Bylo to výjimečně krásné kotě, byla jsem přesvědčená, že je v dobrých rukou a málem dopadlo špatně. Už je v depozitu dlouho. Jakou šanci bude mít v útulku čtrnáctiletý kocour?

Image 12535 Image 12538

Image 12536 Image 12537

Naposledy upravil janad dne út 24.duben 2012, 12:01, celkově upraveno 4 krát
Jinglle
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 24.duben 2012, 11:37    Předmět: Odpovědět s citátem

O šanci nemůže být řeč, jeho osud bude předem jasný Crying or Very sad Ty fotky jsou úžasné a to koťátko také love4

Naposledy upravil Jinglle dne út 24.duben 2012, 12:38, celkově upraveno 1 krát
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 24.duben 2012, 11:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyšetření moči není drahé, nějaké 200-, stačí donést a na počkání to udělají.

Jinglle
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 24.duben 2012, 11:45    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás stojí 50,-Kč.
janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 24.duben 2012, 13:52    Předmět: Odpovědět s citátem

U čtrnáctiletého kocoura velice doporučuji i kontrolu ledvin. Selhávání ledvin je u starších koček hodně časté. Jestli jsou ledviny v pořádku se zjistí z krve a není to nijak zvlášť drahé.

Starý kocour, který má problémy s čistotností, nejspíš v útulku dožije v kleci. Jaký to bude život, v neznámém prostředí, mezi neznámými lidmi a spoustou dalších koček? To už by bylo lepší pořídit si klec domů a pouštět ho z ní jen občas. Nebo mu omezit prostor jen na jednu místnost, třeba i kuchyni nebo koupelnu...

janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 24.duben 2012, 14:00    Předmět: Re: narození dítěte - uvažování dát 14-letého kocoura pryč Odpovědět s citátem

Ajwa napsal:

Kamarádka má půlroční dítě a poslední dobou jí začal její 14-letý kocour čůrat do bot, někdy i do dvou najednou.
Říká, pokud toto zkusí do dětské postýlky, bude se s ním muset rozloučit. Má v plánu kocoura dát někam do útulku a platit jeho krmení a údržbu. Také jí vadí, že kocour pravidelně kaká za pohovkou a že je otázkou času, kdy malá holčička toto objeví a bude ochutnávat.

Pokud bude kocour zdravotně v pořádku, co tedy boty někam uklízet, kam se nedostane? Znemožnit přístup za pohovku nebo tam dát krytý záchod?

janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 24.duben 2012, 14:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Jinglle napsal:
Ty fotky jsou úžasné a to koťátko také love4

Fotky jsou z prvního domova, kde to nakonec nedopadlo dobře. Sad Moc bych Zrzce - Sally přála nový domov u "kočičích lidí"...

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 24.duben 2012, 14:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono je těžko někomu radit, když už předem ví, že pro zvíře nechce nic udělat. Paní či slečna Ajwa dělá dobře, že se ptá a shání informace, jenže její kamarádka jí nenaslouchá a volí nejjednodušší řešení. Kladu si otázku, "jak dlouho tady ještě bude 14letý kocour"? Rok, možná 2. To by to, kruci, nešlo nějak zařídit, aby v klidu dožil v prostředí na které je zvyklý. Jdou přeci udělat různá opatření. A hlavně postrádám to nejdůležitější, tj. návštěvu veterináře. Chápu, že dítě má přednost, sama jsem vychovala dítě při zvířatech (i když vlastně nechápu). Nechápu proč to v jedné rodině skloubit jde a v jiné nejde. Dítě samozřejmě má přednost, ale ne vždy. Chápu to při těžké alergii, či nějakém postižení, které stojí rodinu hodně času a námahy, ale tento důvod mi přijde poněkud alibistický. Paní má dítě jedno, co by dělala, kdyby měla další, přestane se věnovat tomu prvnímu a bude se věnovat jen tomu druhému? Kam asi odloží to první dítě?
Přestane s prvním dítětem chodit k lékaři jen proto, že to při druhém dítěti nestíhá?
Vím, vím, zase mě někdo napadne, že nemůžu srovnávat dítě a zvíře, ale já srovnávám, právě proto, že mám a měla jsem obojí.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
pabil
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 24.duben 2012, 15:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Blani, kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

a mývalí krasavec Shelby
+ krmička Bulka přejí Hezký den
Zuzana Čermáková
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 29.duben 2012, 19:52    Předmět: kočky a děti Odpovědět s citátem

U čtrnáctilétého kocoura bych napřed navštívila pořádného veterináře, který kočkám rozumí, a pokud bude kocour shledán zdravým, začala bych řešit psychický stav. Mám pár přátel, kteří bez problémů zvládli kočky i nové děti v domácnosti a posléze nová zvířata - stylem všichni se máme rádi, máme Tě rádi a spolu budeme mít rádi nové miminko,ale chce to věnovat zvířatům taky čas a mít trpělivost. Vžijte se do jejich situace - ten človíček tu nikdy nebyl, je živý, je nový a všichni jej obletují a ruku na srdce, když se někdy připletu do cesty, už nemají tu trpělivost, a já nevím co jsem vlastně provedl.
Možná bych v takové situaci taky chodila do bot.
Mám staršího kocoura, kočičku, které ještě nejsou dva, oba jsme ji s kocourem ukrutně rozmazlili a do toho jsme vloni adoptovali 5 týdenní kotě. To byl mazec, do té doby čistotná kočička začala žárlit, první večer trucovala na balkoně, pak si dny kotěte vůbec nevšímala a vzápětí začala nejen čůrat, ale s prominutím taky srát, kde se dalo - postele, křesla..... To byl vzkaz k nepřehlédnutí. Mám 5ti pokojový dům a protože jsem vdova - žiju v něm s maminkou a se zvířaty sama - tedy místa až dost. Taky mají pro sebe veliký balkon, vybavený po kočkovsku a zabezpečený pletivem - zábavy taky dost. Ale ta žárlivost byla až smutná. Tak jsem se pustila do boje - chválit, mazlit a o nějákém bobku v peřině se ani nezmiňovat. Prostě vzkaz jsem přečetla, a už o tom drahoušku nebudeme hovořit. Danula se ráda nosí v náručí, tak jsem po příchodu z práce nosila, lezla po čtyřech a komunikovala stylem ťuťu ňuňu paci.....atd.To je moje hodná kočička, a teď dáme malému napapat a půjdeme to u´dělat spolu a ty si moc šikovná - napohled úplná pakárna. kočky jsou chytré,ale přece jenom je potřeba mluvit jejich řečí, ne jim cpát tu naši. Asi za 3-4 týdny bylo po problému a dneska se od sebe nehnou,venčí se spolu na záchůdcích, spí spolu a taky stihli dvě děti,než jsem dala kocourka vykastrovat, vychovávají je spolu a pohoda, ale pořád je chválím, mazlím, nosím.......prostě proto je mám, když nebudu chtít se zvířaty komunikovat,tak si koupím porcelánová a rozestavím si je po nábytku. Já mám takový vlastní "výraz" pro komunikaci se zvířaty - "že my si všechno vysvětlíme" a ono se to dá, jenom to chce trpělivost. Jinak našich 5 kočičáků vlastní 6 záchodů v jedné místnůstce, která odvětrává do garáže, čistím je tak jednou za 2-3 dny, protože nemám moc času a raději se s nimi pohraju,je to v pohodě.
A teď si ještě dovolím k těm zvířatům a dětem - protože jsem mikrobiolog ve velké nemocnici, učím na lékařské fakultě, musím tyhle věci pořád sledovat, a práce je moje hobby, tak můžu s dovolením přispět: Pokud nechcete mít jednou z dítěte alergika, dopřejte mu od malička neustálý kontakt se zvířaty - kočky, psi, kozy, ovce, koně......všechno. Doma máte dva kocoury fajn, podle moderních zahraničních studií a dokonce mám od kolegy, který je profesorem alergologem i nějáké info z ČR, prevence alergií na kočky je mít doma od malinka kočky, nejlépe 5 koček a více. Platí i pro ostatní zvířata. Nemůžete mít doma haldu zvířat, ale nechte dítě ať si pohladí, co se dá, ať si pohraje co nejčastěji v nějákém dětském koutku v ZOO třeba s kozičkama, zverimexy,venkov atd. Také si prosím zakažte poslouchat televizní reklamy typu: hygienicky čisté je jen dezinfikované. NEE!! Do domácnosti, kde jsou všichni normálně zdraví nepatří dezinfekce a nepatří tam ani přehnaný úklid. Imunitní systém člověka se vyvíjí do pěti let věku a pokud se do té doby přirozeně setkává s pestrým živým prostředím: zvířata, bakterie, viry, rostliny, ale také prach, špína, bláto.....prostě to co mají normální lidé kolem sebe, tak si uloží informace, že to je normální a nereaguje v budoucnosti přehnaně a netvoří alergické mechamismy reakce po kontaktu s takovými věcmi. Pokud zůstane více míst neobsazených, je tu volno pro chybnou reakci - tam kde měla informace být není, tak si nějákou vymyslíme - a průšvih je na světě. Naši předkové měli krásné úsloví: "Dítě má do pěti let sníst kolečko hnoje", zní to hrozně, ale je to hluboce pravdivé.
Co se týká toxoplazmózy - doufám, že jste v klidu, pokud by byly nějáké dotazy - v tomhle se fakt dobře profesionálně vyznám - klidně napište třeba na tohle místo. Jinak jenom na okraj - v těhotenství všechno maso pro Vás řádně tepelně upravit - to je jeden zdroj, zeleninu a ovoce loupat, ze salátu obrat vrchní listy a mrkev oškrábat - to jsou u nás asi nejčastější zdroje. Vlastní kočky, pokud jsou starší a nechodí ven, neřešit. Další info, pokud budete chtít, napíšu.
Zuza - majitel houfu zvířat, mikrobiolog a normální bordelář bez alergií Laughing

Zuzana Čermáková
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 29.duben 2012, 19:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě přidám větičku - tu oloupanou zeleninu a ovoce pořádně umýt, nejlépe teplou vodou. Z.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3
Přejdi na: