KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kastrace koček v Kuřimi
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Komplikace s kastrací?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luci 04
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 0:37    Předmět: Odpovědět s citátem

ElenM napsal:
K Luci04: Myslím, že význam netu při rozhodování lidí, zda pomoci či nepomoci potřebným příliš přečeňujete, ale pokud se zaleknou ti, kteří rádi vypouští kočky pár hodin po kastraci, budou kočky jen rády Smile

Nepřeceňuji. A o významu netu pro rozhodování lidí, zda pomoci či nepomoci, rozhodně nepochybuje nikdo z těch, kteří prostřednictvím internetových komunikačních forem o pomoc lidi žádají, že...tedy i útulky, které internet dominantně využívají k prosbám o podporu, pomoc, příspěvky.

Funguje to jak pozitivně - že lidé ty příspěvky dají, tak ale i negativně - že může lidi ( tedy i veterináře) nějaká informační forma svým obsahem odradit.

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 0:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:
Janako, prosím, můžete mi sdělit, jaké PROKAZATELNÉ důkazy JanaL má? Má fotky, dokumentující stav koček a případnou lokalitu?Má JEDINY důkaz, že kočky nepřežily? Důkaz, ne domněnku!

Vzal někdo v potaz, jak strašný stres musí být pro divoké kočky, zvyklé na zcela volný pohyb v jejich známém území, nezvyklé na člověka, pobyt v uzavřené místnosti, notabene plné "nepřátelských" pachů ( veterina nevoní ani pokojovým kočkám, že). O tom, že stres u koček bývá spouštěčem různých chorob, asi není sporu...jak asi je kočce, která se probudí z narkozy ve zcela stresujícím prostředí?

Jak dlouho, podle vás, trvá vyhojení rány po kastraci - t.j. jak dlouho by měly být kočky někde v kleci na veterině?

Osobně považuji kastrace a následný návrat koček do jejich lokality za velmi potřebný způsob řešení výskytu bezprizorných koček - často mnohokrát vhodnější než odchytávání koček a jejich "internaci" do útulků, přeplněných desítkami dalších koček, jejichž šance najít nový domov je velice nejistá, někdy i nulová. Proto bych zde ráda upozornila na to, že chce-li někdo zveřejnit nějaké informace, týkající se kastrací, měl by za a) velmi zvážit relevantnost informací a za b) to, zda neprověřeným sdělením nepoškozuje někoho, kdo se snažil pomoci. Vyvolat vlnu emocí a domněnek je snadné, že? Pracovat pouze s fakty je těžší...

LuciO4 - myslím, že mi nepřísluší zveřejňovat, co má JanaL. za důkazy...
Každý se může o případu sám informovat...
Jak už tady padlo, případem se zabývá jak Liga na ochranu zvířat - pan Petr Ondráček, tak odbor životního prostředí v Kuřimi...
Není potřeba důkaz, že kočky nepřežily, protože je jasné, jak akce probíhala a taky to, že ten způsob byl špatný...
Máte pravdu, že je to pro kočky velký stres, když se proberou v cizím prostředí, ale ta pooperační péče je nutná, protože riziko, že se kočce venku něco stane je nepoměrně větší, než riziko, že ze stresu onemocní...
Je dobré, jak už tu taky padlo, ponechat kočky po operaci alespoň deset dní pod dozorem...
Potom se mohou vrátit do své lokality...samozřejmě je nikdo nechce zbytečně zavírat do útulků...u plašanů to ani nemá cenu, ti se neochočí...

ElenM
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 0:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Informace o odchytu podala pí Jitka Sikorová, vedoucí odboru životního prostředí.
odchyt provedla firma "Kokrda"

Tohle info JanyL je na počátku tohoto vlákna, ze dne 25. 3. Myslím, že kontakty jsou dohledatelné na netu, ohledně LOZu viz kontakt od janako.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luci 04
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 0:50    Předmět: Odpovědět s citátem

janako napsal:
Luci 04 napsal:
Janako, prosím, můžete mi sdělit, jaké PROKAZATELNÉ důkazy JanaL má? Má fotky, dokumentující stav koček a případnou lokalitu?Má JEDINY důkaz, že kočky nepřežily? Důkaz, ne domněnku!

Vzal někdo v potaz, jak strašný stres musí být pro divoké kočky, zvyklé na zcela volný pohyb v jejich známém území, nezvyklé na člověka, pobyt v uzavřené místnosti, notabene plné "nepřátelských" pachů ( veterina nevoní ani pokojovým kočkám, že). O tom, že stres u koček bývá spouštěčem různých chorob, asi není sporu...jak asi je kočce, která se probudí z narkozy ve zcela stresujícím prostředí?

Jak dlouho, podle vás, trvá vyhojení rány po kastraci - t.j. jak dlouho by měly být kočky někde v kleci na veterině?

Osobně považuji kastrace a následný návrat koček do jejich lokality za velmi potřebný způsob řešení výskytu bezprizorných koček - často mnohokrát vhodnější než odchytávání koček a jejich "internaci" do útulků, přeplněných desítkami dalších koček, jejichž šance najít nový domov je velice nejistá, někdy i nulová. Proto bych zde ráda upozornila na to, že chce-li někdo zveřejnit nějaké informace, týkající se kastrací, měl by za a) velmi zvážit relevantnost informací a za b) to, zda neprověřeným sdělením nepoškozuje někoho, kdo se snažil pomoci. Vyvolat vlnu emocí a domněnek je snadné, že? Pracovat pouze s fakty je těžší...

LuciO4 - myslím, že mi nepřísluší zveřejňovat, co má JanaL. za důkazy...

Janako, jistě, souhlasím, ty důkazy by měla zveřejnit JanaL. Z principu.Pokud o něčem - někom napíši veřejně, že je něco špatně, musím to mít podloženo důkazy!Fakty!Jinak je to jen poplašná zpráva a pomluva. zde už proto, že bylo zveřejněno konkrétní jméno konkrétního člověka!!

Ano, souhlasím. Vy jste to udělala ? kontaktovala jste například veterinářku, které se tato záležitost týká?
Jak už tady padlo, případem se zabývá jak Liga na ochranu zvířat - pan Petr Ondráček, tak odbor životního prostředí v Kuřimi...
Není potřeba důkaz, že kočky nepřežily, protože je jasné, jak akce probíhala a taky to, že ten způsob byl špatný...

Není jasné vůbec nic a nebude, dokud nebudou doloženy důkazy, že tento postup kočkám OPRAVDU ublížil!!

Máte pravdu, že je to pro kočky velký stres, když se proberou v cizím prostředí, ale ta pooperační péče je nutná, protože riziko, že se kočce venku něco stane je nepoměrně větší, než riziko, že ze stresu onemocní...
Je dobré, jak už tu taky padlo, ponechat kočky po operaci alespoň deset dní pod dozorem...

Deset dní pod dozorem v kleci na veterině. Deset dní pro naprosto vyděšenou vystresovanou kočku, která nenahlíží na svůj život optikou zachránců koček a nechápe, že v té kleci je pro své dobro, ale je pouze a jen vyděšená.
Potom se mohou vrátit do své lokality...samozřejmě je nikdo nechce zbytečně zavírat do útulků...u plašanů to ani nemá cenu, ti se neochočí...

Za vaši poslední větu vám velmi děkuji, v tom se zcela shodujeme.

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 1:22    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Nepřísluší zveřejňovat, co má JanaL. za důkazy...

Tohle vlákno je tak trochu jako dialog hluchého s němým! Když už se rozhodnu kauzu medializovat, tak se všemi potřebnými informacemi (co, jak a proč se stalo, co v tom podnikám, jakou pomoc očekávám atd.)! Totéž platí i pro druhou stranu - pokud tvrdím, že kočky jsou OK a pomoc není potřeba, uvedu na základě jakých skutečností jsem na to přišel.

Jinak je to celé jen zbytečné čeření vody a upřímně řečeno nechápu, k čemu bylo zakládaní tohoto vlákna vlastně dobré. Když nikdo nechce nic zveřejňovat a máme se "infomovat sami", pak stačilo krátce napsat: "Je tady někdo z Kuřimy nebo okolí?"

A MOHLI JSME SI UŠETŘIT CELÉ TOTO TRAPNÉ DOHADOVÁNÍ!

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 2:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Balisku - to celé je už na první straně...stalo se to, že kočky byly vypuštěny omámené... je potřeba zjistit, co se s nimi stalo...
A myslím si, že JanaL. se zeptala jasně, protože hned každý ví, oč jde a pokud nějaké podezřelé kočky zahlédl, tak se upamatuje...
Je uvedeno - rovněž na první straně, že tvrzení jsou podložená korespondencí...

Bez souhlasu autorů nelze cizí korespondenci věšet na fórum...

Proto nezbývá nic jiného, než doporučit tomu, kdo se chce dozvědět více, kam se obrátit...

janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 6:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Luci 04 napsal:

Luci, chápu, že to vlákno je dlouhé a celkem nezáživné, ale četla jste ho vůbec, když tu reagujete? Byl tu zveřejněn e-mail, na jehož základě se o kočky začal někdo zajímat. E-mail byl později smazán, ale já tady nastíním jeho obsah, jistě to není nic zakázaného, aspoň doufám. Psala tam paní, která v té době bydlela na ubytovně, že ráno viděla odchyt koček a odpoledne se svými spolubydlícími viděla kočky, jak se plazí a motají před ubytovnou. Považovala je za otrávené a komentovala to tak, že přece není možné, aby se někdo zbavoval nežádoucích koček tímto způsobem. Že kočky byly brzy odpoledne vypuštěny zpět, to nepopřela ani druhá strana, v tomto případě veterinářka, která kočky kastrovala (zde jsme se to dozvěděli prostřednictvím detty). O jaké jiné PROKAZATELNÉ důkazy vám jde, to jsem vůbec nepochopila. Jak píše janako, z tohoto hlediska není podstatné, jestli kočky jsou zdravé, nemocné nebo mrtvé. Jde o to, že se nemůže ještě omámená kočka bezprostředně po kastraci vypustit zpátky na ulici, aby se tam plazila. Domnívala jsem se, že tohle pochopí snad každý, ale jak je vidět, mýlila jsem se. I tady se najdou lidé, kteří tento postup schvalují, což teprv ti, kteří kočky nemusí nebo dokonce nenávidí. Těm se to obzvlášť bude zamlouvat...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pabil
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 7:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Ženské neblázněte pořád s tím co, kdo, proč, jak, kdyby.... teď je to už bezpředmětné. Nejdůležitější je dle mého názoru teď pomoc kočkám, které to ještě potřebují. Věřte, že bych se akce moc ráda zůčastnila osobně, pomohla s odchytem apod., ale bohužel to nejde, takže moje pomoc bude pouze finanční. Tímto JaněL, nebo někomu, kdo může pomoct osobně, nabízím pár korun, které bude jistě potřeba. Pokud bude zájem, prosím do SZ.

a mývalí krasavec Shelby
+ krmička Bulka přejí Hezký den
Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 8:25    Předmět: Odpovědět s citátem

janako napsal:
Balisku - to celé je už na první straně...stalo se to, že kočky byly vypuštěny omámené... je potřeba zjistit, co se s nimi stalo...
A myslím si, že JanaL. se zeptala jasně, protože hned každý ví, oč jde a pokud nějaké podezřelé kočky zahlédl, tak se upamatuje...
Je uvedeno - rovněž na první straně, že tvrzení jsou podložená korespondencí...

Bez souhlasu autorů nelze cizí korespondenci věšet na fórum...

Proto nezbývá nic jiného, než doporučit tomu, kdo se chce dozvědět více, kam se obrátit...

Janako, citaci z Vašeho příspěvku jsem použila jen jako ilustraci obsahu tohoto vlákna - neberte to prosím osobně. Tvrzení Jany nezpochybňuji, jen nějak nerozumím"dávkování" informací - což vedlo právě k rozpoutání této podivné diskuze...

Korespondenci s úřady zveřejnit lze, protože se nejedná o koresponedci soukromou, ale o právo na svobodný přístup k informacím týkajících se věcí veřejných. Podle mě by však nemělo být cílem pranířovat zaměstnance OÚ či veterinářky - na začátku byl dobrý úmysl, i když nedomyšlený a nikdo to nedělal s cílem kočky záměrně poškodit!

Případ by měl být spíše výstrahou a připomíkou pro všechny (pracovníky OU, veterináře atd.) výstrahou, že takhle se věci nedělají! Pokud není zajištěno, kam lze kočky po kastraci bezpečně umístit, je lepší nekastrovat vůbec.

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eva1960
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 9:05    Předmět: Odpovědět s citátem

i já nabízím svoji pomoc, ale jestli o ni někdo stojí, tak prosím do SZ. Zatím jsem nabídla odchytovou klec a pomoc, nikdo se k tomu nevyjádřil, shání se jenom krmiči z Kuřimi, tak fakt nevím, jak mám pomoc a už nebudu přispívat do vlákna.

takže můžu přispět i finančně

ElenM
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 12:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud chce někdo pomoci, pište JaneL SZ. Děkuji.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ElenM
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 12:18    Předmět: Odpovědět s citátem

K Luci: Ano máte pravdu net je významný, já se vyjádřila špatně. Měla jsem na mysli toto vlákno. Nemyslím si, že by kvůli jeho obsahu teď nervozně poposedávali u PC všichni veti v Brně a okolí a rušili kastrace venkovních koček. Vet při každodenní práci vstupuje do konfliktu, kdykoliv se mu bohužel může stát, že majitel zvířete u něj ošetřeného nebude spokojen a problém je na světě. Net je tak plný často konkretních jmen vetů, ke kterým chodit či kterých se varovat. Myslím, že veti nemají jednoduchou práci. Tohle vlakno je spíše již navštěvované proto, že se zde "holky perou", ne pro kastrace venkovních koček.

Dagi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 12:58    Předmět: vypouštění koček po kastraci Odpovědět s citátem

I já jsem pro velmi brzké vypouštění divokých koček do původních lokalit.Nikoliv však předčasné vypuštění. Musí se zvážit jaká je to lokalita zda klidná, zda se mají kočky kde schovat, budou-li dále krmeny nebo alespoň po dobu nezbytně nutnou po kastraci a jiné. Samozřejmě nelze také vypustit ještě se motající jedince. Ale to, že 10 dní v kleci pro vyděšenou kočku není nebezpečné, tak s tím nemohu naprosto souhlasit. Každým dnem vzrůstá možnost propuknutí FIPky u které, jak všichni víme, je jedním ze spouštěčů stres.
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 29.březen 2012, 15:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Dagi - jenom pro upřesnění - nepsala jsem o deseti dnech v kleci, ale o deseti dnech pod dozorem...
Nevím, jak to kdo dělá, já mám kočky v kleci jenom než se proberou, potom v holém pokojíčku jenom s krabicemi na zemi...to na vysvětlenou Smile
Ale osvědčilo se mi mít kočky pod dozorem, než se rána zahojí...alespoň jsem je potom dál vídala živé a v pořádku, žádné újmy nedošly...

Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 31.březen 2012, 14:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsou na tom kuřimské kočky? Podařilo se je odchytit a ošetřit?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Komplikace s kastrací? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
Strana 11 z 13
Přejdi na: