KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Asi kuna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ztratili se...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Může kuna zabít kočku ?
ano
87%
 87%  [ 7 ]
ne
12%
 12%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 8

Autor Zpráva
Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 04.březen 2012, 13:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsem výše psala, my jsme si uvědoměle také pořídili sklopec, abychom kunu odchytili, a odvezli někam hodně daleko. Bohužel, ten sklopec většinou zahálí. Chytlo se tam pár potkanů - jsme na samotě u lesa, Laughing , je to tady bývalá zemědělská usedlost, holt, byla bych radší, kdybych potkany v životě vidět nemusela, a pak jsme na kočičí konzervu chytli tu lasičku, co se nám v lednu dostala z půdy do baráku. Ale jinak jsme kunu do něj nechytili. To bohužel obstaral Ajax - chráněná, nechráněná - a mě málem klepla pepka, když jsem viděla Ajaxe s čímsi zakousnutým, s huňatým ocasem, já jsem myslela, že zakousnul některou z našich koček Shocked . A kuna je fakt krásná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dagi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 07.březen 2012, 12:42    Předmět: Může kočku zabít kuna Odpovědět s citátem

Kuna je velká hrozba pro koťata. Na dospělou kočku si většinou netroufnou.Ledaže by se bránila nebo bránila mladé. Stehné to bude i s potkanem. Kočky se však mohou těžce zranit i v boji mezi sebou
Valmar
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 20.březen 2012, 16:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady se dost míchají pojmy! Kuna a lasička to je dooost podstaný rozdíl! S kunou si jde kočka opravdu z cesty, obě jsou zhruba stejně velké. Tady je videjko kde kočka "dostane" kunu (jde spíše o dospělou fretku - tedy zdomácnělého tchoře, který má shodnou velikost) k Vánocům a má touhu si hrát, ale je kunou zcela ignorována - http://www.youtube.com/watch?v=4JOHsOS2QPU

Lasička je malinký zvíře jako veverka, menší než potkan, se kterým tady zápasí na louce - http://www.youtube.com/watch?v=QnKxbk3sNLg&feature=related

Bývalo tam i videjko, jak kočka nese lasičku v zubech jako myš! Ale bylo z nějakých důvodů odstraněno.

Ale našel jsem videjko, kdy si lasička (i když autor tomu tak říká, jde o mladou fretku domácí ovšem) hraje právě s koťaty - http://www.youtube.com/watch?v=chlGT9cd9mY

Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 20.březen 2012, 19:19    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, taky jsem v tom tápala, dokud Ajax během pár dní nezadlávil 1 ks z obou druhů, ale ta lasice, ta " naše", to byl kusanec obrovský, žádná droboť... Jelikož jsme letos v lednu měli lasičku i v baráku, a ta byla drobná, tak buď to druhé bylo mimino, nebo to první nějaký mutant.
A kunu jsem včera večer viděla běžet přes silinici k sousedům, takže pořád se tady ty potvory potulují Evil or Very Mad .

myška
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 21.březen 2012, 1:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohužel jsem měla příležitost vidět kunu pěkně zblízka. (Bohužel - protože zrovna hledala+našla vstup na půdu.) Ještě že mezi námi bylo střešní okno.
Myslím, že drobnější kočka v případném zápase nemá šanci...
Lasička je proti kuně trpaslík. Ale obě jsou krásné. Ostatně mezi drobnými šelmami snad žádná nehezká není...

Kateřina Průšová
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: pá 30.březen 2012, 9:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Před měsícem se nám přes noc ztratil v centru Berouna kocourek a také nás tu straší s tím, že ho mohla poranit kuna, i tady v samém centru města dvě kuny obchází v blízkosti našeho domu a jednou přišel kocour domů s natrženým uchem, ale zda to bylo po zápase s kunou či jinou kočkou nevím. Kocourek se nám ztratil beze stopy, nenašli jsme vůbec nic, ale byl dost velký a chytrý, tak stále věříme, že se jen zatoulal a nebo "odstěhoval" což někdy dělají hlavně vykastrovaní jedinci a že se jednoho dne prostě objeví. Udělali jsme maximum pro nalezení, víc snad ani nejde...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ztratili se... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Přejdi na: