KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočka v bytě- malý životní prostor?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka v bytě
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sharkk
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 26.leden 2014, 14:16    Předmět: Odpovědět s citátem

lednimedvidek napsal:
u nas je to zatím tak, že ja se vnucuju Smile
jelikož žiju sama, tak kdykoliv jsem doma, tak se snažím tam byt pro tu kočku, ale nejde, abych kvuli kočce seděla doma a nic krome prace nedělala.. to jsem udělala, když micinka byla u konce svých dnu, ale ted je to taková tichá domluva, kdyz jsem mimo byt má zázemí, když jsem doma, jsme spolu.

Ale zatim nejsem spolu ani týden a jak zjištuji, on je uplne jiny nez mici a reaguje uplne jinak a pry je rozdil kocka a kocour.. ale včera si už i hral s myškama, resp. hral.. ja jsem mu to namirila na packu a on mi mysku pinknul v leže Smile

Jsem si rikala, jestli tolik moc nespí, protože se nudí, protože on opravdu spí moc. Mici se mnou byla když jsem přišla domu v kontaktu, povídala mi, koukala se na mě, ležela vedle mě, usinaly jsem spolu, brefik je kontaktni, jen kdyz za nim prijdu a spi jen na tvrdych vecech a ja mam strach, ze nastydne Wink

Kočky všeobecně hodně spí, mají to tak nastavené Wink Dokonce v zimě můžou trpět i depresemi a tak spí ještě víc, třeba 20 hod. denně.
Hlavně, každá kočka (ať je to kocour či kočka) mají odlišné povahy, s každou se musí jinak pracovat ale výsledky mohou být shodné. Chyba lidí je ta, že se snaží o to, vychovat zvíře tak, aby je ve všem poslechlo (dalo by se přirovnat k otrokovi)pes je učenlivý ale hloupý v tom, že si nechá vše od lidí líbit. Kočka se nedá vycvičit neb není tak hloupá ale poslechne, dá se s ní pracovat Smile Zkrátka, lidé by především měli pochopit, že jsou na vyšší úrovni inteligence a proto oni se musí snažit pochopit zvířata ne naopak. Zvířata lidské řeči nebudou nikdy rozumět. Člověk musí pochopit tu jejich "řeč" aby se s nimi dorozuměli a byla tak spokojenost na obou stranách Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 26.leden 2014, 22:16    Předmět: Odpovědět s citátem

sharkk napsal:
pes je učenlivý ale hloupý v tom, že si nechá vše od lidí líbit. Kočka se nedá vycvičit neb není tak hloupá ale poslechne, dá se s ní pracovat Smile

Nelze řict, že pes je hloupý a kočka chytrá - jedná o různé živočišné druhy se zcela odlišným sociálním chováním.

Pes je smečkové zvíře a aby smečka fungovala a přežila, musí její členové důsledně respektovat vnitřní hierarchii a subordinaci. Pokud Vás pes poslouchá, není to z hlouposti, ale kvůli tom, že Vás považuje za "výše postaveného psa" v rodinné smečce.

Kočkovité šelmy (vyjma lvů) jsou naopak samotářská zvířata s významně méně rozvinutým skupinovým sociálním chováním. Kočka tudíž nikdy nebude majitele považovat za svého "nadřízeného" a poslechne jen tehdy, kouká-li z toho pro ní nějaký užitek.

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lednimedvidek
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: ne 26.leden 2014, 22:51    Předmět: Odpovědět s citátem

ja myslim, ze se tak nejak zaciname poznavat, akorat mame jeste nejake mouchy, ale snad je take casem odbourame.. chodime za sebou navzajem, akorat jak jsem rekla, spi vice nez stará kočička a to je mi divne..

Bert 2 - kartouzák modrý - *7/02 - +10/12
Bert 1, Šmrksa, Cecilka, Filip, Pipina a další + psi
sharkk
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 27.leden 2014, 12:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Balisek napsal:
sharkk napsal:
pes je učenlivý ale hloupý v tom, že si nechá vše od lidí líbit. Kočka se nedá vycvičit neb není tak hloupá ale poslechne, dá se s ní pracovat Smile

Nelze řict, že pes je hloupý a kočka chytrá - jedná o různé živočišné druhy se zcela odlišným sociálním chováním.

Pes je smečkové zvíře a aby smečka fungovala a přežila, musí její členové důsledně respektovat vnitřní hierarchii a subordinaci. Pokud Vás pes poslouchá, není to z hlouposti, ale kvůli tom, že Vás považuje za "výše postaveného psa" v rodinné smečce.

Kočkovité šelmy (vyjma lvů) jsou naopak samotářská zvířata s významně méně rozvinutým skupinovým sociálním chováním. Kočka tudíž nikdy nebude majitele považovat za svého "nadřízeného" a poslechne jen tehdy, kouká-li z toho pro ní nějaký užitek.

Souhlasím s vámi co se týká psů ale co se týká koček nikoli. Kočka chovaná lidmi nemá ráda samotu (některé ano ale většinou jde o kočky, kterým lidé ubližovali a už nemají důvěru) Kočka svého pána, pokud se k ní chová dobře bere jako svou kočičí mámu a také vůdce smečky neboť moc dobře ví, že člověk je silnější než ona. Chovám kočky 20 let, tohle mi nikdo nevymluví. Kočka dokáže být věrný společník po celý život. Stává se i to, že žalem kočička může i pojít. Píšete také vyjma lvů, že jsou samotářská zvířata - což je také trochu omyl lev se sice nechá hýčkat od samic ale najdete i lvy samotáře. Zajímavé také je, že mě poslouchají i když nic nedostnou Wink

lednimedvidek
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 28.leden 2014, 10:06    Předmět: Odpovědět s citátem

jj, jsou hodne fixovani na lidi, nejsou samotáři, akorát nepotřebuji vencit..
ja vzdy trpim, kdyz ho tam mam nechat samotneho.. dneska si chtel hrat a ja musela jit, nestihla jsem mu vytahnou mysku z pod skříně.. ani na okno nechtel.. no výčitky!

akorát on hodne moc spi, fakt na kočku spí hodně, nikdy nase kočky tolik nespaly.. rikam si, jestli to nedělá protože se nudí, a že se mu málo věnuju.. a mnouká na sebe na zrcadlo a dělá nálety Smile

sharkk
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 28.leden 2014, 10:56    Předmět: Odpovědět s citátem

lednimedvidek napsal:
jj, jsou hodne fixovani na lidi, nejsou samotáři, akorát nepotřebuji vencit..
ja vzdy trpim, kdyz ho tam mam nechat samotneho.. dneska si chtel hrat a ja musela jit, nestihla jsem mu vytahnou mysku z pod skříně.. ani na okno nechtel.. no výčitky!

akorát on hodne moc spi, fakt na kočku spí hodně, nikdy nase kočky tolik nespaly.. rikam si, jestli to nedělá protože se nudí, a že se mu málo věnuju.. a mnouká na sebe na zrcadlo a dělá nálety Smile

Nejlepší je zajít na veterinu, můžou mu chybět nějaké vytamíny, protože kočky v zimě dost strádají, když není sluníčko. Také to může být nekvalitním krmením, pokud kupujete v supermarketech, všechny tam stojí za h.... Jinak můj kocour je zase zvyklý škrábat na vitrýny a na sklo a pořád u toho mňauká Very Happy Každá kočka má nějaké móresy, každopádně ve dvou se to lépe táhne a to platí i u koček, chtělo by to kočičího kamaráda Wink

lednimedvidek
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 28.leden 2014, 10:58    Předmět: Odpovědět s citátem

nene, kupujem kvalitni krmivo, na veterinu jdeme v unoru, on proziva ted sok z kotce do bytu, ale uz zacina lumpacit Smile
jen jsem ocekavala, ze bude spat mene, kdyz budu doma
ja jsem rada, ze spi, kdyz nejsem doma

sharkk
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: út 28.leden 2014, 11:23    Předmět: Odpovědět s citátem

lednimedvidek napsal:
nene, kupujem kvalitni krmivo, na veterinu jdeme v unoru, on proziva ted sok z kotce do bytu, ale uz zacina lumpacit Smile
jen jsem ocekavala, ze bude spat mene, kdyz budu doma
ja jsem rada, ze spi, kdyz nejsem doma

Pokud nedávno přecházel do jiného bydlení, tak mohl zažívat stres nebo i dlouhodobý stres (záleží kde byl ale kočky se do kotce opravdu nedávají!) a kvůli tomu teď odpočívá. Je to jak u lidí, když se stresují a pak přijde pohoda, tak tělo vypne, něco jako termostat a musí to dohnat, tak dlouho spí. A jak říkám mé čičiny v zimě spí déle než v létě či na jaře. Také kočky spí, protože se nudí. Ve spánku či odpočinku by se kočky neměly rušit, mají daleko větší tělesnou teplotu než člověk a také daleko větší tepovou frekvenci, rychleji se unaví a musí odpočívat. Každopádně můžeš skusit až bude odpočívat nalákat ho na oblíbenou hračku, pokud se přidá, tak se jen nudil, pokud nemá zájem, nech ho být. Každopádně musí jíst a pít, dokud má chutě tak to nebude nic vážného ale tu návštěvu veterináře neodkládejte, nemusíto být vůbec nic ale pokud ano, včasná léčba je 100% úspěch! Hlavně pozor na veterináře, některým jde pouze o peníze

lednimedvidek
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 28.leden 2014, 11:26    Předmět: Odpovědět s citátem

jj basti a pije Smile
no o veterinarich vim sve, proto hledame noveho Smile

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka v bytě Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Přejdi na: