KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Nador po vakcinaci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Monika Ř.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 27.srpen 2011, 17:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Upřímně řečeno, mám čím dál tím silnější dojem, že procento onemocnění, uváděné veterináři, je velice podceněné...

pabil
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 29.srpen 2011, 7:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle téma mě moc zajímá kvůli Shelbymu. Na podzim mu budou 2 roky a ještě nebyl nikdy ( ? ) očkovaný a já mám dilema. Naočkovat nebo ne ? Zdravotní problémy konečně ustaly, už asi 3 týdny máme bobany jako od starého chlapa ( no co vám budu, nejraději bych si je zarámovala Smile, taky kdo by se divil, po půl roce průjmů ). Ostatní kočky jsou očkované: Sára 3 x, Rozárka 3x a Ríša 2x. A u nich už asi dál očkovat nebudu, nechodí ven ( zasíťovaná tersa se nepočítá, že ?), krmím myslím hodně kvalitně, takže riziko je malé, ale co Shelba ?

a mývalí krasavec Shelby
+ krmička Bulka přejí Hezký den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenka P.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 29.srpen 2011, 14:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Já už mám v tomhle jasno.

Dvě kočky mám očkované zamlada, teď budeme slavit ... ježišmarjá, vždyť Mášenka je má dneska!... nalezeniny a už je znovu očkovat nedám. Obě jsou v dobré kondici. Očkování je stejně jenom proti nemocem, které jsou nejnebezpečnější koťatům, jediné, co je může ohrozit jsou neléčitelné choroby, proti kterým stejně vakcína není.

Pokud jde o Žofku, nenechám jí očkovat vůbec. Odhadem jí bude tak rok, nedostala venku žádnou nemoc, přežila na ulici se zlomenou packou a nekrotizujícím ocáskem. Teď hezky přibrala, dokonce ještě trochu vyrostla, takže pomalu a jistě se také dostává do kondice. U veterináře se navíc vždycky stresem počůrá a pokadí, takže toho se budu snažit ji ušetřit, co to dá. A platí bod 1 - neléčitelné očkování neřeší.

Kočky jsou převážně bytové, na chatě chodí ven (cca měsíc).

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 29.srpen 2011, 14:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Pabil já bych Selbyho neočkovala. Zdraví má podlomené, ven nechodí, tak bych neočkovala.
Já už taky naše 4 holky neočkuji. Všechny mají to první a druhé přeočkování. Michalku očkovat už nikdy nemůžu kvůli její nemocné slinivce, Kačku nechytnu a myslím, že nemá cenu mít 2 očkované a 2 neočkované. Jsou jen doma a na lodžii a cizí zvířata k nám nechodí.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
pabil
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 29.srpen 2011, 19:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za odpověď, takže očkování se konat už nebude Laughing .

a mývalí krasavec Shelby
+ krmička Bulka přejí Hezký den
amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 27.říjen 2011, 14:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak se ozývám se smutnou zprávou Jak jsem psala že 2 kocourci jsou po operaci sarkomu a jeden zemřel jeden po operaci je zatím ok zato tomu druhemu se to už po měsíci začalo dělat znovu Už má bouli jak vlašský ořech Po konzultaci se 4 vet už nová operace nemá význam Zatím nemá potíže ale je strašné že mu nemužeme pomoct Vždy když se příjde mazlit a je to často je velmi milý tak na to myslím Roste to strašně rychle Nejhorší je ta bezmocnost Snad alespon u toho druheho to bude lepší
Dagi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 27.říjen 2011, 15:11    Předmět: Odpovědět s citátem

My jsme nedávno nechávali uspat našeho Čendíka. Postvakcinační sarkom se u něj objevil v lednu 2010. Prodělal 4x reoperaci, kdy mu byl nádor odebrán a také 2x chemoterapii. Nádor vždy velice rychle vyrostl znovu. Teď už nebylo možné reoperovat. Nádor se otevřel a kocourek začal trpět.Vet přišel k nám domů, abychom kocourka už nestresovali cestou na vetrinu. Sad
amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 27.říjen 2011, 15:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Nám tu reoperaci nedoporučují že by se zbytečně trápil Měl potíže i s narkozou Tak se s tím musime smířít i když je to smutné
amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 26.listopad 2011, 19:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak dnes jedeme uspat Jimouška Ten nádor má už veliký druhý den nejí jen leží S těžkým srdcem jsen se rozhodla ho už netrápit Nejhorší je že už to má znovu i ten druhý co byl na operaci V uterý jedem na konzultaci o reoperaci ale asi se nad tím nedá vyhrát Jsem z toho špatná ale musí to být
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 26.listopad 2011, 20:32    Předmět: Odpovědět s citátem

amalko cítím s Vámi...to je moc smutné...
Alespoň že kocourek už nic nebude vědět a nic ho nebude bolet... Crying or Very sad

amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 26.listopad 2011, 20:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Ted jsme se vrátili z vet Jimouška už nic nebolí ale mě i manželovi je to moc líto Děkuju že na mě myslíte
amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 08.únor 2012, 12:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Další smutná zpráva Včera jsme museli nechat uspat i toho druhého kocourka Nádor se objevil znovu a rost hodně rychle operace by spočívala ve vyjmutí lopatky a amputaci nožičky Rozhodli jsme se ho už tím netrápit protože ani to by nebylo jisté že to bude dobré Dokud byl v pohodě užíval si života plnou měrou Nádor byl už sice velký jako dvě pěsti ale on jedl běhal hrál si mazlil se V sobotu se jako mávnutím zhoršil přestal jíst málo chodil Do uterý neuvěřitelně zhubnul měl uplně jiný obličejíček vyhublý a zapadlé očička Snažila jsem se ho ještě dokrmovat ale strašně se mu zvedal žaludek tak jsme se rozhodli ho nechat jít Je mi to moc líto Během půl roku mi umřeli 4 Tři kocourci na ten sarkom a ted ještě malá kočička Ale ta byla moc nemocná a nemohli jsme ji pomoct Snad už to ted bude lepší
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 08.únor 2012, 14:29    Předmět: Odpovědět s citátem

amalko - moc mě mrzí, co si musíte prožívat a škoda těch chlupáčků, Vy jste měla teda neuvěřitelnou smůlu... Sad...jestli jste očkovala všechny stejnou vakcínou, tak tu už bych v životě nechtěla vidět...

Udělala jste dobře, že jste kocourka nechala odejít, je to moc velký zásah pro takhle oslabeného kocourka a jenom by se mu prodloužilo trápení...

Malá kočička chudinka Vám taky dala zabrat... Sad
Někdy se člověk může snažit jak chce a stejně nevyhraje...kočičky přijdou v takovém stavu, že je každá snaha marná...
Ať se smaží v pekle ten, kdo ji má na svědomí...

Přeju Vám, ať už to špatné je všechno za Vámi, už byste si zasloužila taky trochu klidu... Sad

miila
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 08.únor 2012, 14:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Amalko,to je smutný,někdy se to sejde všechno najednou...

amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 08.únor 2012, 17:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Po pitvě malé kočičky už víme že to všechno bylo zbytečné ale to jsme předtím nechtěli připustit Pořád jsme věřili že se to dá do pořádku Alespon poslední dny byla v teple a obklopená péčí a láskou Ona to určitě věděla protože když jsem v půl čtvrté ráno ji šla zkontrolovat tak ještě došla až ke mě já si k ní sedla a pohladila ji ona si lehla a umřela Asi se chtěla rozloučit tak čekala až příjdu už neměla sílu dál bojovat Je to smutné ale jak píšete vždy se to nepovede
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6
Přejdi na: