KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Nador po vakcinaci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ElenM
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 17:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Také neočkujeme vzteklinu, u starších koček s ostatním očkováním max.1x za dva- tři roky, ale přiznám se, že ještě jsem nepotkala veta, který by mi tvrdil něco jiného než to, že je nutné kočku celý život každý rok očkovat. Mě se z toho dělá celkem zle, každý rok zatěžovat kočku očkováním.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 17:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlavně mi připadá riziko sarkomu poměrně vysoké, ačkoliv veterináři tvrdí opak.
Cituji z nedávného příspěvku Baliska, která to má určitě dobře nastudované:
"I když se o tom teď hodně píše, výskyt fibrosarkomu (tzv. postvakcinačního sarkomu) je ve skutečnosti minimální - zhruba 25 případů na 10 tisíc očkovaných koček. Spíše nechápu toho druhého veterináře, že Vám tohle nevysvětlil a neuklidnil Vás. "
Já tomuhle tvrzení prostě nevěřím. Můj veterinář v menším městě často tento nádor operuje, já jsem se s ním setkala u mé umístěné dvouleté kočky, kamarádka má nemocného kocoura, asi dvakrát jsem dávala kotě do rodiny, kde jim kočka na sarkom umřela. Případ Amálky, kdy mají sarkom ZÁROVEŇ tři kočky z dvanácti, mluví za vše. Sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rochele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 17:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Markete H. (tady z kocek ) take umrela kocicka nedavno na postvakcinacni sarkom .
lucYnka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 18:35    Předmět: Odpovědět s citátem

no sice pracuju na veterine, ale tohle je muj soukromy nazor. veti vam budou asi tvrdit, ze by se to melo.
Aby byla imunita co nejucinejsi melo by se kazdy rok, ale zalezi na tom, co je vetsi riziko.
Ja mam depozitum takze svoje kocky proste ockuju kazdy rok, riziko nemoci je tu vetsi, ale kdybych mela dospele bytove kocky, ktere neprichazeji do staku s jinymi tak bych uz ve vyssim veku neockovala. Ale je to muj nazor Smile

amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 22:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Take už nebudu očkovat Vicemeně jsem očkovala 11 kočektřevtřevek Ta dvanáctá se měla očkovat v září jsou ji sice jen 2 roky ale už ji také očkovat nebudu Nejhorší je že se stále ještě léčím po té rakovině tlustého střeva Važím 43 kg a do toho takovéhle stresy Myslím že to riziko je mnohem větší než se udává
ElenM
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 27.srpen 2011, 0:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Zrovna dnes jsem to s vetkou probírala, mají tam bohužel také kocourka se sarkomem Sad Nešlo ale o sarkom po očkování,ale po nějaké injekci, kocourek se dlouho léčil s močovými cestami.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rosiq
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 27.srpen 2011, 7:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Tahle problematiky mě začíná čím dál více zajímat, mám dospělé bytové kočky s nemožností styku s jakýmkoliv jiným zvířátkem a během půl roku mě čeká přeočkování všech 3, nicméně začínám uvažovat že očkovat nebudu (nejstarší má jen přes 3 roky) samozřejmě mě VET oznámil že očkovat MUSÍM ale nějak nevím jak se k tomu postavit.
Co vy co máte bytové kočky bez možnosti výběhu ven? Očkujete neočkujete popř. co doporučujete?

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 27.srpen 2011, 8:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Neočkuji, vždyť už se u nás vzteklina nevyskytuje snad deset let, nač kočky stresovat!

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 27.srpen 2011, 10:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli očkovat nebo neočkovat, tím se zabývám už dlouho...
Jednoznačně očkuji koťata, pokud se k nám nějaká dostanou, dokud nejsou chráněná, mezi velké je nepouštím, potom ještě dvakrát, třikrát, starší kočky neočkuju...
Záleží to ale na tom, v jakých podmínkách kočky jsou, jak píše lucYnka...
Mně to takhle vychází /ťuk ťuk/ už roky, se sarkomem jsem se naštěstí nesetkala, používala jsem hlavně Biofel kvůli ceně...
Někdy se stávalo, že kočky byly bolavé několik dní po očkování, potom to přešlo...párkrát jsem měla velmi špatnou reakci a kočku jsem už dál neočkovala...
Teď naposledy jsem nechala dát koťátkům Purevax, nevím, jestli je to náhoda, zatím nic, koťata řádí jako vždycky, nic je nebolí...tak já osobně se této vakcíny přidržím...

Rosiq
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 27.srpen 2011, 10:11    Předmět: Odpovědět s citátem

No koťata vakcinovat určitě to je mě jasné, spíš přemýšlím zdali jim dělat tu 4 vakcinaci nebo je nechat, pravda kočička nesla vakcinaci hodně zle tam jsem již tehdá přemýšlel že se na to vybodnu, 2 týdny jen ležela hodně málo jedla a skoro nepila přišla na řadu stříkačka, u kocourů problém nebyl jen byli 2-3 dny "bez nálady".

janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 27.srpen 2011, 10:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Rosiq napsal:
No koťata vakcinovat určitě to je mě jasné, spíš přemýšlím zdali jim dělat tu 4 vakcinaci nebo je nechat, pravda kočička nesla vakcinaci hodně zle tam jsem již tehdá přemýšlel že se na to vybodnu, 2 týdny jen ležela hodně málo jedla a skoro nepila přišla na řadu stříkačka, u kocourů problém nebyl jen byli 2-3 dny "bez nálady".

Rosiq, vybodla bych se na to. Ale je to jen můj soukromý názor. Smile

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 27.srpen 2011, 10:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Rosiq napsal:

Co vy co máte bytové kočky bez možnosti výběhu ven? Očkujete neočkujete popř. co doporučujete?

Já v této situaci nejsem, ale asi bych to udělala stejně, třikrát čtyřikrát bych naočkovala, potom už ne, zvláště, když jsou jenom v bytě...
Nikdy dříve jsem se sarkomem nezabývala, protože jsem se s ním nesetkala, ale teď, co se případy množí, bych se rozhodla asi takto...
Venkovní dospělá kočka s dobrou imunitou taky nechytne vše, co letí kolem, natož když se s tím ani nemá kde setkat...
Vzteklinu u bytových koček bych neočkovala vůbec a u venkovních jsem ji dříve dávala, teď už taky ne...

Rosiq
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 27.srpen 2011, 10:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo no taky jsem se sarkomy nezabýval, ale v poslední době to mám pořád před sebou tady na fóru, i od kamarádky chovatelky 2 z 6 jejích koček měli sarkom, tak mě to furt děsí, no dobře taky mám chuť se na to vybodnout děkuji za názor Smile

Balisek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 27.srpen 2011, 10:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Naďa Jansová napsal:
Hlavně mi připadá riziko sarkomu poměrně vysoké, ačkoliv veterináři tvrdí opak.
Cituji z nedávného příspěvku Baliska, která to má určitě dobře nastudované:
"I když se o tom teď hodně píše, výskyt fibrosarkomu (tzv. postvakcinačního sarkomu) je ve skutečnosti minimální - zhruba 25 případů na 10 tisíc očkovaných koček. Spíše nechápu toho druhého veterináře, že Vám tohle nevysvětlil a neuklidnil Vás. "
Já tomuhle tvrzení prostě nevěřím. Můj veterinář v menším městě často tento nádor operuje, já jsem se s ním setkala u mé umístěné dvouleté kočky, kamarádka má nemocného kocoura, asi dvakrát jsem dávala kotě do rodiny, kde jim kočka na sarkom umřela. Případ Amálky, kdy mají sarkom ZÁROVEŇ tři kočky z dvanácti, mluví za vše. Sad

Fibrosarkom je nádorové onemocnění pojivových tkání (postihuje kočky, psi, jiná zvířata i lidi), které vzniká z různých příčin :- vakcinace je jen jedna z nich (řazeno podle četnosti výskytu):
1.Ve spojitosti s věkem bez známé příčiny. Nejčastěji se jedná o jeden nepravidelně ohraničený, pomalu rostoucí útvar na trupu nebo nohou. Nejčastěji se vyskytuje u koček starších 10 let. Předpokládá se, že bujení je vyvoláno chromozomálními změnami a vrozenou predispozicí.
2. Ve spojitosti s vakcinací (tzv. postvakcinační sarkom). Manifestuje se jako pevný, ohraničený, rychle rostoucí útvar v místě aplikace vakcíny. Nejčastěji je spojován s podáním očkovací látky s přidanými adjuvanty.
3. Mutantní forma FeLV, známá jako "feline sarcoma virus" (FeSV). Postihuje zejména mladší kočky ve věku 1-7 let a manifestuje se jako vícečetné léze.

Takže stejně jako není správné podceňovat rizika očkování, není ani správné spojovat všechny fibrosarkomy s vakcinací.

Osobně kočky očkované nemám. Pohybují se pouze v bytě, jsou dospělé, zdravé a v dobré kondici a tudíž riziko nákazy považuji za minimálníSmile Nejde ani tak o obavy z fibrosarokomu, jako spíše o to, že nechci jejich organismus zbytečně zatěžovat nepotřebnými věcmi. Psi jsem samozřejmě očkované měla - chodili ven, tudíž se s nějakou infekcí mohli setkat.

PS: Pokud s kočkou necestujete do zahraničí nebo se neúčastníte výstav, je očkování jen a pouze na vašem rozhodnutí - žádný zákon ani vyhláška jej nenařizuje.

Teddy Bear Egyptian Beauty (Tedy), devon rex černý, *8.11.2011
Jumper Snow Arakan (Stič), siamský bílý, *17.8. 2007 + 13.4.2012
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 27.srpen 2011, 11:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Balisek napsal:

Nejde ani tak o obavy z fibrosarokomu, jako spíše o to, že nechci jejich organismus zbytečně zatěžovat nepotřebnými věcmi.

Já svoje kočky neočkuji právě z obavy z fibrosarkomu. Hodně na mě zapůsobily smutné dopisy paní Moniky, která si svoji první kočičku skoro vybrečela a pak ji veterináři připravovali na to, že jí ve dvou letech umře, protože ji dala očkovat. V tomto případě šlo prokazatelně o nádor po očkování. Kočka byla očkovaná i proti vzteklině, ačkoliv Monika veterináře upozorňovala na to, že je Amálka výhradně bytová.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6
Přejdi na: