KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Nador po vakcinaci
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 11:59    Předmět: Nador po vakcinaci Odpovědět s citátem

Vcera mi bohužel umřel kocourek šmudlaMel nador yřejmě po vakcinaci 3 týdny jsme bojovali a prohrali Mimo něj mam ještě 2 kocourky po operaci Histologie ukazala vřetenobuněčný sarkom po vakcinaci YZřejmě to udělala vakcinaceBiofelem Maněkdo s tím yzkušenost Společně s vetetinařkou jsme se rozhodli ty starší kočky už neočkovat Nadory těm dvoum se podařilo vyoperovat ale většinou se to prý dělá znovu Bereme Sanicell Byla bych ráda jestli má někdo s tím zkušenost at mi poradí Děkoji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 12:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Amálko, nevím, jestli jsem to pochopila dobře. Vy máte 12 koček a tři z nich mají diagnostikovaný postvakcinační sarkom?
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 12:37    Předmět: Odpovědět s citátem

To je šílený Crying or Very sad

Před Biofelem už varuju, naše nejmladší ho dostala ještě v Mostě a zdá se, že právě ten jí rozjel hrozné problémy... fakt měla úplně rozhozenou imunitu. Nefunguje, spouští sarkomy a FIP.

Sanicell je dobrý, zkuste ještě nasadit konopí a rybí tuk.

amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 12:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano Z 12 koček3 zatím Každý den ted všechny prohmatávám Jak používat to konopí poradte Jsem smutná smudlovi bylo 14 a pul odchovali jsme ho na kapatku a ted tohle
Nadikhindo
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 12:55    Předmět: Odpovědět s citátem

My jsme dávali nejdřív na špičku nože do jídla nebo s vodou do pusy mixovaného "modelu". Pak se dají dávky několikanásobně (postupně, opatrně!) zvýšit podle tolerance (zvíře může být trochu ospalejší, ale nemělo by být zmatené). Kontrolovat krev, někdy prý může konopí u koček způsobit anémii (slyšela jsem na veterině) nebo snížit imunitu. Ale lepší, než krumpáčem do voka Sad
rochele
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 12:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Amalko, to me je Vas moc lito. Jest-li uz nenabirate kocky a nelitaji venku,ty starsi bych opravdu neockovala,hranice - od 8 let. Zrovna vcera jsem to probirala s pani, ji i me to veti potvrdili. Nemuzu napsat prijmeni, ale i uznavani veti sve starsi kocky neockuji.
amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 13:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to probírala s vet také Mam zjištěno že podle imonulogu většinou kočky už po 3 očkování mají protilátky Tak očkovat nebudu Mám je jen doma nové už neplánuju tak to nebudu řešit Nikdy mě nenapadlo že jim tím mohu tak ublížit Myslela jsem to dobře
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 13:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Vím, že jste to myslela dobře a nevyčítejte si to, Amálko. Je to smutné Crying or Very sad

Spíše mě zaráží, že Vám vet sám neřekl, že starší kočky se raději již neočkují. Já tedy naše už nenechávám očkovat vůbec, protože jsem tady četla několik špatných zkušeností a nechci riskovat. Po tom, co jste napsala, tak tím jste mě jen ujistila, že očkování naše kočky již opravdu nečeká. Navíc máme kočky jen doma a další mít neplánujeme, máme jich dost, tedy tak akorát.

Držím palce, abyste již další bouličky neobjevila Exclamation

Naše kočka měla docela velkou bouli po injekci antibiotik, ale ta jí sama časem zmizela. To se stává i u lidí, že jim nějaký čas trvá, než se vstřebá - zvláště vzadu, např. dříve injekce na zakončení braní antibiotik Pendepon. Tak jsem to stejné myslela i s naší kočkou. Asi kdybych s ní šla tenkrát, tak by se tím zabývali a možná navrhli vyoperování. Je to již dva roky a kočina je v pořádku, místo je zcela rovné, již tam nic nenahmatám.

amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 14:30    Předmět: Odpovědět s citátem

My jsme to štestí nemělí podle vyšetření histologie skutečně zhoubný nádor ach jo
janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 15:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak je to dlouho, co byli kocourci operovaní? Doporučuje se po operaci píchat zylexis, tady je diskuze na tohle téma:

http://kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=10272http://kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=10272

Tři kočky z dvanácti, to zní opravdu neuvěřitelně. Ještě bych se chtěla zeptat, jestli kocourci byli očkovaní i proti vzteklině. Po té se totiž dělají nádory nejčastěji.

amalka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 15:14    Předmět: Odpovědět s citátem

operováni byli 9 srpna proti vzteklině byli očkovány také
Marie Reslová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 15:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Hrozné čtení Crying or Very sad Proč tou vakcínou ještě očkují? Amálce neporadím, nemám v tomhle ohledu - vlastně díkybohu - žádné zkušenosti. Ale moc držím palce, aby se aspoň ti dva z toho dostali.
Na stole mám pozvánku na očkování od našeho veta. V očkovacím průkazu máme zapsáno Nobivac. Třem kocourům jsou tři roky, dvěma necelý rok a půl. Chodí ven. Mám očkovat či ne?

lucYnka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 16:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohuzel Biofell je nejlevnejsi, takze je z nej nejvetsi zisk, proto se s nim porad ockuje Sad a mozna nekteri veterinari proste nevedi co zpusobuje

Marie ja bych jeste ockovala, aspon jeste jeden rok, dva, proti tem zakladnim nemocem. Kdyz jim bude tak 4-5 let vykaslala bych se na to. Kocky jsou jeste pomerne mlade a kdyz chodi ven riziko, ze neco chytnou bohuzel je. Ale vzteklinu bych nedavala.

janad
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 16:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Lucynka pracuje na veterině, je jistě v obraze. Já bych ale neočkovala dospělé kočky, stačil by mi jeden sarkom, natož tři. A nikdy bych neočkovala kočky proti vzteklině.

Marie, myslím ale, že očkováním mladých koček vakcínou bez vtekliny příliš neriskujete. Taky samozřejmě očkuji koťata.

Marie Reslová
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2011, 17:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc, tak to ještě jednou dáme. Vzteklinu náš vet neočkuje, to mi rovnou říkal, že je zbytečné, že tu skoro 20 let nebyla.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6
Přejdi na: