KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Vrká váš kočičák?
Jdi na stránku 1, 2  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Vrká váš kočičák? :)
Ano
94%
 94%  [ 33 ]
Ne
5%
 5%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 35

Autor Zpráva
Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.únor 2008, 15:11    Předmět: Vrká váš kočičák? Odpovědět s citátem

Ahoj všem. Dneska když jsem přišla domů, kočičák mě přivítal svým oblíbeným způsobem- natahováním čumáčku směrem k sobě a "vrkáním"... někdy si děláme legraci že v minulém životu musel být hrdlička Laughing Kdykoli chce vyjádřit souhlas nebo že ho něco těší, nebo nás k něčemu ponouknout, vrká jako hrdlička Smile Nejde o klasický vrnění, jen tak vrkne, a zase je ticho:) Zajímalo by mě, jestli je tomu u vás podobně Very Happy

www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
beta
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.únor 2008, 15:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, náš Heřmánek také vrká.
Vrká často a z různých důvodů a jinak než vrkání se to ani nedá nazvat. Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.únor 2008, 15:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Náš Matýsek taky od malička vrká, často a úplně jako holoubek Laughing .
nelly gray
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 19.únor 2008, 15:54    Předmět: vrkání Odpovědět s citátem

Jedna z mých kočiček taky vrká. Myslela jsem, že se to naučila od holubů, které pozoruje z balkonu. Very Happy
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.únor 2008, 17:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Corry a Abby vrkají, když jsou spokojené. I Lady to dělala.
midol
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 19.únor 2008, 17:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Z mých šesti koček jsou 4 téměř němé. Jen Lotrýsek (orientální) je uječený jak pavlačová drbna (miluju ho za to) a Rozárka Tříbarevná je upovídaná. Myslím, že by se to dalo nazvat vrkáním, ale ona spíše švitoří. Když přijdeme domů, tak za náma pořád běhá a, jak říkávám, podává "výroční zprávu" o tom, ce se dělo doma, když jsme tam nebyli. Není to jen tako "vrknutí", je to souvislé vyprávění s různou intonací, ale rozhodně se to nepodobá mňoukání. Jinak, Drobek, když je nespokojený, tak vydává zvuk, který vypadá jako by mu vyoperovali hlasivky nebo jako by měl tracheostomii, Ondrášek kvičí jen když ho bijou, Kryštůfek mňoukne pouze, když volá, aby už ho šel někdo v ústraní mazlit (samozřejmě v noci), Johanka piští, když ji bereme na ruce (a to ona nepotřebuje) a mňoukala pouze jednou, to když ji moje sestra v zimě zavřela na 2 hodiny na balkón. Každá z mých koček má jiný hlasový projev a žádná klasicky nemňouká Twisted Evil

terej01
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 20.únor 2008, 17:36    Předmět: Odpovědět s citátem

náš kocourek vrká, kdy se mu něco nelíbí, je to takové rozmrzelé povrkávání pod fousy.
ivi
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 20.únor 2008, 21:01    Předmět: Odpovědět s citátem

no ta moje vrká když se něčeho dožaduje. Jídla, pohlazení, udělej místo atd.

Bárt - zlatý mňoukavý zlato,nar.březen 08
Iveta, jméno mé Wink členka Clubu Tykví
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hanuled
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 20.únor 2008, 21:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Kubíček je taky takový náš holoubek Laughing
Většinou vrká, když neví, do čeho by píchnul, lítá po bytě a povrkává si...A taky když třeba ráno otevřeme oči a promluvíme na něj, to nás taky vítá vrkáním. Mňouká pouze ve výjimečných případech, vrkáním se projevuje mnohem častěji, v podstatě neustále Very Happy

sava
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 21.únor 2008, 18:09    Předmět: vrkání Odpovědět s citátem

nea jsme slyšeli vrkat poprvé už v útulku - tehdy mi to přišlo vtipné, ale třeba dneska ráno v pět už jsem se nesmála Smile
je to opravdu zvláštní zvuk u žádné jiné kočky jsem to neslyšela.

Barča
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 21.únor 2008, 18:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně vrká doma Jiřinka, když nás vítá tak "říká" vrrrr mňau. Krásně artikuluje, když jsme jí slyšeli poprvé udělat mňau, mysleli jsme, že si z nás kamarád dělá srandu a dělá to za ní Smile Jinak teď mám doma nový úkaz, jedna útulková kočka pípá jako mládě ptáka - říkáme jí proto Twiety Smile
Barča
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 21.únor 2008, 18:38    Předmět: Re: Vrká váš kočičák? Odpovědět s citátem

Nuuna napsal:
Ahoj všem. Dneska když jsem přišla domů, kočičák mě přivítal svým oblíbeným způsobem- natahováním čumáčku směrem k sobě a "vrkáním"... někdy si děláme legraci že v minulém životu musel být hrdlička Laughing Kdykoli chce vyjádřit souhlas nebo že ho něco těší, nebo nás k něčemu ponouknout, vrká jako hrdlička Smile Nejde o klasický vrnění, jen tak vrkne, a zase je ticho:) Zajímalo by mě, jestli je tomu u vás podobně Very Happy

Opravdu ten "náš" kocouří kožíšek vrká? Tak ho za nás podrbejte, že se nám po něm stýská. Smile

Peťula...
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 25.únor 2008, 13:31    Předmět: Odpovědět s citátem

A já si myslela, že když tomu říkám "vrkání", tak že je to nesmysl..... Very Happy Mě můj Puclík vrká pokaždé, když přijdu domů, aby mi začerstva ještě u dveří řekl, co se dneska dělo..... a pak, když chce upozornit na něco, co se mu nelíbí, líbí nebo jen tak z nudy..... vlastně, vrká pořád.... Smile Shocked Spíš mňoukání je u něj vzácnost, to se mu moc nechce....
Zdena Tomášová
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 25.únor 2008, 16:51    Předmět: Vrkají všechny Odpovědět s citátem

Všechny naše současné kočky vrkají! Bella nejvíc, když mě vítá, Čoko, když shání něco do miskya Mňouka, když už je tak vypovídaná, že nemůže mňoukat. Je totiž hrozně "ukecaná". Odpovídá na mé otázky,pozdraví vždy, když příjde z venkovních toulek do místnosti a zrovna teď mi hrozně vynadala /ale ne vrkáním/. Mám totiž nový monitor, ten tenounký a ona je hrozně naštvaná, protože na tom původním se vždy krásně uvelebila a koukala mi do ruky, co o ni za kočičárnu zase píšu. A pak usnula a ocas ji padal přes obrazovku. Teď si otráveně lehla vedle monitoru, ale není to ono, už se zvedla a s vyčítavým mňoukáným vyběhla ven.
Nuuna
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 26.únor 2008, 17:33    Předmět: Re: Vrká váš kočičák? Odpovědět s citátem

Barča napsal:
Opravdu ten "náš" kocouří kožíšek vrká? Tak ho za nás podrbejte, že se nám po něm stýská. Smile

Určitě vyřídím Smile Jj, kočičák vrká jako o závod:) A je strááášbě upovídanej, přišla na něj puberta a povídá tak nahlas, že ho snad musí slyšet celý dům Laughing

www.napomockockam.cz
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2
Přejdi na: