KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Perou se mi kocouři

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je agresivní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Myslíte si, že kastrace zlepší vzájemnou snášenlivost kocourů?
Ano, zlepší
100%
 100%  [ 10 ]
Ne, kastrace na to nemá vliv
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 10

Autor Zpráva
aren
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 27.srpen 2007, 13:15    Předmět: Perou se mi kocouři Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu. Ujala jsem se postupně sedmi opuštěňátek, z nich jsou tři kocouři. Teď nastává problém, kdy dva mladší dospívají, nejstarší dvouletý kocourek je zřejmě začíná vnímat jako konkurenci a začíná se k nim chovat agresivně. Nejdřív na sebe syčeli a nadávali si, ale střety se stupňují. Včera pokousal a vyhnal nejmenšího kocourka a ten ještě nepřišel domů. Nevím, jak to řešit. U psů bych věděla, ale kočka je asi něco jiného.
Všechny kočky mají u mně volný pohyb, chodí si na pole kolem vesnice a do domu mají průlez a dvířka kdykoliv potřebují. Jeden čas spávali všichni i se psy se mnou, teď ale nesnášenlivost stoupá a někteří se nesnesou v jedné místnosti.
Pomohla by třeba kastrace? Kočky mám kastrované a ty se snášejí docela dobře, u kocourů mi to přišlo zatím na vesnici zbytečné.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aren
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 27.srpen 2007, 13:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě bych ráda dodala, že vůči lidem jsou všichni tři kocouři milí, tuliví a mazliví, nejmenší Šimonek vyděšený z cizích lidí, utíká.
Aishia
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 01.září 2007, 16:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím si, že kastrace určitě kocoury zklidní. My máme doma 3 kocoury, z toho dva spolu bydlí již 7 let, oba jsou kastrovaní a vše je v nejlepším pořádku. Nejmladší přírůstek do rodiny je rovněž kastrovaný, i když chováním je i v roce a půl kotě a vzhledem, vzrůstem a psychikou kotětem také nejspíš zůstane. Snášejí se ztuha, ale k větším bitkám nedochází, pokud pokud nejmladší raubíř při hře některého z našich seniorů napadne, např. mu skočí zezadu na hřbet apod.
Dokud prostřední kocourek, alfréd, nebyl kastrovaný, nebylo s ním k vydržení. Ale nedlouho po kastraci se všechno upravilo a byl okamžitě klidný a téměř bezproblémový.

Arabika
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 04.září 2007, 21:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky bych se přimluvila ke kastraci. Je to lepší a nebodou se vám pak ani tak toulat. Dostanou se z toho rychle během 1-2 dnů to ani nepoznáte a ani to moc nestojí, já dávala u nás za kocoura 300,- pokud máte nějakého veta na vesnici, bývají poměrně levní.

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 05.září 2007, 7:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Původní kocourek je schopen snášet nevykastrovaná koťata, ale dospělé bude vždy pokládat za rivaly a rvačkám nebude konce. Kastrujte a bude pohoda!
aren
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 07.září 2007, 18:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Hm, hlasování vypadá jednoznačně...
Příspěvky taky.
Děkuji všem za rady Smile
Ještě počkám, protože jak se teď ochladilo, seděli všichni tři kocouři svorně u kamen. Tak se zdá, že zatím to není tak horké.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je agresivní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: