KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kašel

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zolina
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 28.říjen 2020, 12:09    Předmět: Kašel Odpovědět s citátem

Dobrý den, kocour nám občas kašle suchým, lehce sípavým kašlem. Už to trvá asi dva roky. Když i ulehne a ztratí zájem o venek a hrátky, veterinář nasadí nějakou směs atb a kortikoidů. Zabere okamžitě, bohužel jen třeba na necelé dva měsíce.
Zde jsem se dočetla o bakteriologii, nebo něco podobného. Kocourovi vzít stěry a někam je zaslat. Čím udělat stěr a kam poslat? Děkuji

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 28.říjen 2020, 13:46    Předmět: Kašel Odpovědět s citátem

Dobrý den,

obratěte se na diagnistickou laborku SEVARON v Brně. Nechte si zaslat odběrovou sadu na stěr slin a z krku, a potom, až uděláte stěr, tak jim to tam pošlete na bakteriologii.

Tady o tom hezky píše Marcelaul (přečtěte si):
http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=14216&start=0

Tady je odkaz na stránky Sevaronu a pokyny k odběru, když si nebute vědět rady, tak jim tam zavolejte.
http://www.sevaron.cz/vysetreni-kocek-s11

Ať se brzy přijde na to čím to je. Čeníšek

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zolina
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 28.říjen 2020, 13:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně to jsem potřebovala, děkuji moc za rychlou odpověd'.
zolina
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 06.listopad 2020, 15:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jednou prosím..na stránkách Sevaronu jsem stáhla Žádost o zaslání tamponu. Má se tam zaškrtat co chci všechno vyšetřit. To mám zaškrtnout rovnou, nebo až se zasláním tamponu na vyšetření? A co vlastně všechno mám chtít?
Pak je tam ještě jeden dokument Žádost o vyšetření, a tam také chtějí zaškrtat co chci vyšetřit. Je to SPECIÁLNÍ BAKTERIOLOGICKÁ VYŠETŘENÍ a u toho všechny čtyři druhy?? Děkuji

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 19.listopad 2020, 22:52    Předmět: Co vyšetřit a odběrové tampony Odpovědět s citátem

zolina napsal:
Ještě jednou prosím..na stránkách Sevaronu jsem stáhla Žádost o zaslání tamponu. Má se tam zaškrtat co chci všechno vyšetřit. To mám zaškrtnout rovnou, nebo až se zasláním tamponu na vyšetření? A co vlastně všechno mám chtít?
Pak je tam ještě jeden dokument Žádost o vyšetření, a tam také chtějí zaškrtat co chci vyšetřit. Je to SPECIÁLNÍ BAKTERIOLOGICKÁ VYŠETŘENÍ a u toho všechny čtyři druhy?? Děkuji

Dobrý večer Zolina, moc se omlouvám, úplně jsem přehlídla Váš příspěvek a objevila jsem Váš dotaz až dnes.

Tampony - zaškrknete rovnou co chcete vyšetřit, aby věděli jaké tampony Vám mají poslat, protože na klasickou bakterku , čili klasickou kultivaci je zapotřebí tampon s médiem, aby bakterie po cestě nevyschly a nezemřely. Budeta potřebovat tampon s Amis médiem.

Na speciální bakterku, která se dělá metodou PCR, bude stačit suchý tampon bez média. U PCR metody se stanovuje DNA bakterie, takže jestli bakterie cestou vyschne a zemře, nevadí, DNA tam bude pořáď.

Co nechat všechno vyšetřit?
- všechny bakterie, které vyvolávají kašel, tedy:
Bordttela bronchiseptica (tampon s Amis médiem)
Herpesvirus (Suchý tampon)
Calcivirus (suchý tampon)
Heamophilus felis (tampon s Amis médiem)
Chlamydofila felis (suchý tampon)
Mycoplasma felis (suchý tampon)
Pasteurella multacida (tampon s Amis médiem)
Pseudomonas aeruginosa (Tampon s Amis médiem)
Staphylococus felis (tampon s Amis médiem)
Streptococus canis (tampon s Amis médiem)

Ještě jednou se omlouvám a snad Vám to pomůže.... Čeníšek

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: