KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Vakcina po ktere nevznika nador po vakcinaci

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy


Založen: 24. 03. 2013
Příspěvky: 595

PříspěvekDatum vložení: út 03.březen 2020, 17:16    Předmět: Vakcina po ktere nevznika nador po vakcinaci Odpovědět s citátem

Pěkné odpoledne milí kočkaři,

protože věršina z vás má strach z očkování, ať, už jsou to důvody různé, tak jsem si všimla, že dost často ve vztahu k nádoru po vakcinaci, čili k postvakcinačnímu sarkomu.Na trhu jsou dva typy vakcín, adjuvantní a neadjuvantní. Adjuvantní vakciny obsahují hlinité Al3+ a někdy i rtuťnaté Hg2+ sole a právě tohle způsobuje vznik nádoru po vakcinaci pokud se objeví. Adjuvantní vakcíny bývají levné. A neadjuvantní vakcíny neobsahují adjuvanty hlinité a rtuťnaté sole a bývají dražší, ale za to bezpečné pro kočku, protože po nich nevzniká postvakcinační sarkom.


Neadjuvantní vakcinou jsou vakciny Purevax.

Pro kočky, které chodí ven, doporučuji neadjuvantní vakcinu Purevax RCPCHFeLv

a proti vzteklině Purevax Rabies

Poznámka: U Purevax Rabies, doporučuji obvolat jednotlivé kliniky a veterinární nemocnice, protože se dodává po desti ampulích a ne každá klinika tuto vakcinu objedná, protože má strach, že byi nevyvakcinovali všech deset ampulí.

Pro kočky, které žijou v bytě, doporučuji vakcinu Purevax RCP

Poznámka, každá kočka by měla být očkována minimálně proti RCP, čili i ta bytová, protože si to můžete přinést domů na botách.

To jestli vakcina obsahuje adjuvanty, tedy hlinité a rtuťnaté sole, zjístíte v příbalovém letáku vakcíny, který si můžete najít na internetě. Je to uvedeno ve složení vakciny a pomocných látek.

Takže jakou vakcinu máte, zjístíte, když se podíváte do očkovacího průkazu, najdete si její příbalový leták na internetě a přečte si složení a pomocné látky. Pokud tam budou uvedené hlinité nago rtuťnaté sole, jsou to adjuvanty a jedná se tedy o adjuvantní vakcinu, po které může vniknout nádor(postvakcinační sarkom). V takovém případě můžete svého veterináře požádat, aby vaší kočičce příště píchal neadjuventní vakcinu. Což může být problém u veterinářů z menších veterinárních ordinací, kteří neadjuventní vakcíny většinou nemají, protože jsou dražší a mají strach, že by je neprodali. Na klinikách mají jak adjuvantní, tak neadjuvantní vakciny a můžete si vybrat.

Takže, pokud máte strach z nádoru po vakcinaci(postvakcinačního sarkomu), nechte kočičku očkovat neadjuventní vakcinou a takovou vakcinou jsou všechny vakciny od Purevaxu. Tedy Purevax RCP, Purevax RCPCH, Purevax RCPCHFeLv, PurevaxFeLv a Purevax Rabies.

Jednotlivá písmenka jsou zkratky latinských názvů nemocí proti kterým vakcina chrání.Je dobré se s tím seznámit.

R-Rhinotracheitida, taky se jí říká herpesvirus
C- Calciviróza
P-Panleukopénie
CH-chlamydie
FeLv-felinní(kočičí) leukóza, čilí kočičí leukémie
Rabies-vzteklina

Purevax- je výrobce neadjuventních vakcín, čili vakcín bez adjuvantů hlinitých a rtuťnatých solí.

Jinak k těm cenám. Nevím sice kolik stojí levné adjuvantní vakciny, ale ty neadjuvantní, i když jsou dražší, tak to stojí pár stovek, takže to zase, až tak moc drahé není a pokud očkujet kočičku jednou nebo dvakrát do roka, tak to finančně přežijete. A máte klid, nemusíte se bát sarkomu po vakcinaci.


Felinku očkuji Purevax RCPCHFeLv a Purevax Rabies.

Snad vám to pomůže.....Čeníšek Smile

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Inoušek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy


Založen: 08. 01. 2012
Příspěvky: 290

PříspěvekDatum vložení: so 24.říjen 2020, 8:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc děkuji....

_________________
Inoušek a spol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na:  

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB  © 2001, 2002 phpBB Group
Template © BMan1

Příspěvky vyjadřují stanovisko čtenářů, nikoliv provozovatelů serveru. Kočky-online.cz nenesou odpovědnost za obsah příspěvků.