KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Stěhování starších domácích koček do domu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 02.říjen 2014, 7:09    Předmět: PREDMET Odpovědět s citátem

V záhradkarskej osade pani krmila 3 mačičky,žiaľ nedala ich vykastrovať,takže sa rozrástli.V zime tam chodila krmiť zriedkavejšie,takže začali prosiť o jedlo bývalého policajta,ktorý tam jediný býva a jemu to išlo na nervy,takže ich všetky postrieľal a ešte sa s tým pochválil.Ked som sa to dozvedela prišlo mi zle a na toho človeka sa nemôžem ani pozrieť.Takže heslo ,Pomáhaj a chráň neznamená nič.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lu
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 02.říjen 2014, 16:11    Předmět: Odpovědět s citátem

krmič napsal:
Úplně náhodou jsem teď narazil na tohle:
http://www.pozitivni-noviny.cz/cz/clanek-2011030013

Tomu se říká POZITIVNÍ NOVINY. Tak se nedivte.

Typickej de.il s puškou. Ty jeho články jsou plné zastřelených zvířat. A to jsem raději nečetla všechny, protože je mi z toho smutno a nevolno. A například v trilogii "Srnec" píše o tom, jak se ožral Becherovkou a šel do lesa na srnce. Taky typické. Lidská blbost, omezenost a krutost je skutečně nekonečná.
Kdysi dávno jsem "Pozitivní noviny" čítávala, bývalo tam samé pěkné čtení, mimo jiné i rubrika milovníků zvířat a řada pěkných článků o psech, kočkách a vůbec o domácím zvířectvu. Už je léta nečtu, myslela jsem, že už ani nevychází. Překvapuje mě, že tam něco takového může vycházet.

Mr.Scully
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 28.srpen 2017, 9:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Trošku obnovím starší téma.

Aktuálně žijeme se dvěma britkami, devět let staré. Kočky jsou dost konzervativní, jednou jsem jim dal trochu jinou podestýlku (stejný typ i značka, jen maličko jiná velikost hrudek) a kočka z toho stresem tři měsíce chodila kakat mimo záchod. Prakticky nikdy nebyly venku a nejsou ani moc obratné (vyskočit na 90 cm vysoký stůl přestaly praktikovat už tak před pěti lety). Jedna z koček má předepsanou dietu. A teď se budeme stěhovat do domu, u kterého je menší zahrada - dejme tomu třeba 600 čtverečních metrů.

Za prvé přemýšlím, jestli si dokážou zvyknout na dům jako takový. Napadlo mě je tam vozit postupně, aby si to očuchaly, dát jim tam nějaké hračky a pak zase je vrátit zpátky do bytu. A takhle to udělat třeba pětkrát nebo desetkrát, aby se jakoby pak už vracely do známého prostředí. Rozházím tam hračky, které znají a záchod jim pro začátek dám někam na chodbu, kde budou často, aby ho nemusely hledat (časem bude v technické místnosti). Víc pro to asi udělat nemůžu?

A pak je samozřejmě otázka, jestli je pouštět ven. Podle mě nemají schopnosti a instinkty koček, které jsou venku odmala. Fakt jsem je nikdy neviděl ani pořádně vyskočit do výšky a i když třeba slézají ze škrabadla, tak poslední metr hrozně dlouho přemýšlí, jestli se odváží seskočit nebo ne. Na druhou stranu asi není reálné mít terasu, otevřená francouzská okna a kočkám zakazovat vstup ven. Tak přemýšlím, co s tím. Jestli je sledovat, zda budou zkoušet zdolat plot nebo se spokojí s tím, že budou na trávě venku před barákem. Mimo zahradu bych je pouštěl fakt nerad, je to sice klidné místo s málo auty, ale je tu pár koček a psů a hned vedle les. Jedině fakt nějaký GPS čip...?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hana Košťálová
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 30.srpen 2017, 23:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, my jsme stěhovali do domu tři bytové kočky (přesněji dva kocoury a jednu kočičku) - dvěma bylo devět a jednomu šest, ty devítileté jsme měli od kotěte jen doma. Kolem domu nemáme plot, ale není u nás silnice, jen pastviny a les a čtyři domy sousedů. Kočky jsme převezli naráz. Nechali jsme je měsíc jen v domě. Už v bytě měly tři záchody, ty jsme jim po domě rozmístili a kočičky neváhaly. Po měsíci jsme je začali pouštět ven - otevřeli jsme jim dveře a nechali je otevřené, kočky dělaly takové hvězdicové výpravy. Vždycky kus šly a při prvním šustnutí se vrátily zpět. Docela rychle to zvládly. Z bytu už uměly chodit kočičími dvířky, takže ta pro ně nebyla v domě novinkou. Vždycky navečer jsme dvířka zavřeli, aby kočky byly na noc doma. Postupně se naučily i různé věci jako lezení po stromech a dokonce i chytání myší. Později nám postupně umřely na neléčitelné nemoci. Teď máme kocourka a mladou kočičku, které jsme podobně napřed drželi v domě, kočičku dokonce přes celou zimu, aby se někde neztratila v době mrazů. Nyní je necháváme chodit ven, úplně jak samy chtějí, tedy i v noci. Kočička v noci nikam nechodí a spí s námi v pokoji, kocour ven v noci chodí. (Oba jsou kastrovaní.)
Mr.Scully
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 05.září 2017, 22:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za sdílení vlastní zkušenosti.

Já mám obavu hlavně z toho, že britky jsou obecně konzervativní (a ty moje ještě víc). Domácí mourek si zvykne venku asi rychle, ale konzervativní starší britka to bude mít asi podstatně horší. V první fázi potřebuju, aby se nějak sžily s novým domem, to je pro mě zásadní otázka. Jestli se jim bude nebo nebude případně chtít chodit ven, to už až tak podstatné není a nechám to na nich. Ale zásadní teď je, aby zvládly pohodově stěhování a nenechávaly mi tam třeba čtvrt nebo půl roku smradlavé hromádky, jak už se mi jednou při nepatrné změně jejich zvyků stalo...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mr.Scully
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 07.říjen 2020, 20:06    Předmět: Odpovědět s citátem

V jiném vláknu mi bylo trochu vyčiněno, že jsem nenapsal, jak to dopadlo, tak tak napravuji i v tomhle vláknu - třeba tím potěším někoho, kdo měl podobné obavy.

Moje britky jsou velmi konzervativní a jakoukoliv změnu steliva či granulí nesou velmi nelibě, spíš ji tedy nesnesou vůbec a musíme se vracet k předchozí variantě. Tak jsem se v roce 2017, kdy kočkám bylo 9 let, velmi obával stěhování do úplně jiného prostředí, konkrétně z bytu do domu - viz příspěvky výše. Moje obavy byly liché, i tyhle velmi konzervativní kočky si na nový dům zvykly naprosto bez problémů a perfektně. Moc se jim tedy nechce na zahradu, nerady chodí po trávě a asi se bojí neznámých pachů, ale jinak si dům spokojeně užívají. Takže pokud někdo máte podobné obavy, tak nepanikařte dopředu Very Happy

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 18.říjen 2020, 21:26    Předmět: Odpověď pro Hanku Košťálovou Odpovědět s citátem

Dobrý večer Hani,

před chvílí jsem si přečetla soukromou zprávu od Vás, kterou jste mi psala v 6/2020. Děkuji za ni, udělala mi velkou radost:-) Pokoušela jsem se Vám odpovědět soukromou zprávou, ale bohužel nejde mi to odeslat.

Přeji Vám, aby Vaše kočičky byly zdravé a dělaly Vám samou radost!!!Smile

A dejte zase vědět jak se Vám a kočičkám daří.

Pozdrav posilá Jana Smile hello2 occasion5

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3
Přejdi na: