KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

ALERGIK A KOČKA DOMA

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 26.březen 2020, 12:22    Předmět: ALERGIK A KOČKA DOMA Odpovědět s citátem

Dobrý den, zdravím všechny milovníky koček. Mám otázku trošku z jiného ranku - netýká se kočičky jako takové - mám kocourka a ten je v pořádku a v kondici...
Mám problém s manželem - před 4 roky jsme si vzali kocourka koťátko za naší chaty. Vše celkem bez problémů, manžel taky zdravotně bez problémů.
Jenže - před rokem byl na alergologii (má alergii na pyly) a tam mu zjistili i další alergii a to na kočky!
Momentálně je to tak, že já se kocoura v žádném!!! případě nechci vzdát, nemám komu ho dát a na chatě ho celoročně nechat nechci - je to přeci jen gaučák, a na chatě to zvládá jen max. dva dny sám.
O utracení nemůže být tím pádem ani řeč a do útulku ho dávat nechci!
Jenže co s manželem - momentálně přes den je relativně ok, bez příznaků, jenže v noci se budí, ucpaný nos, nemůže dýchat nosem (pusou ano! Very Happy )a má červené oči.
Kocour má zákaz chození do ložnice, tu uklízím skoro denně, kocoura pravidelně vyčesávám, ale je to asi málo...
Bojím se, že se jeho stav zhorší a to pak asi všechno vyřeší sám... a to bych teda nerada...
Máte prosím někdo zkušenosti s přípravkem Petal Cleanse C na kočicí srst?
Homeopatika? Zkouším manželovi podávat Poumon Histamine 30 CH
Je ještě něco co opravdu funguje?
Moc děkuji za rady

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 27.březen 2020, 21:33    Předmět: Alergie na kočky Odpovědět s citátem

Nedokážu Vám poradit, protože to záleží jak moc je Váš manžel alergický, pokud má slabší alergii na kočky, tak by si teoreticky na vaši kočku (nikoliv jinou) mohl časem zvyknout, pokud má silnou alergii, tak si nezvykne a v tom případě bych neriskovala život nebo zdraví manžela a poohlédla bych se po jiném majiteli, který bude mít vaši kočičku rád (můžete se i tady na fóru pozeptat).

přečtěte si tohle.....

https://www.emimino.cz/diskuse/alergie-na-kocky-a-prece-ji-mate-doma-375895/

Pro ostatní, kteří mají alergii na kočky a chtějí si pořídit kočku:

Obecně se doporučuje pro ty co mají alergii na kočky, tak si pořídit kočku Sfinx (bez srsti) nebo sibiřskou, u které je menší alergická reakce. Taky se doporučuje několikrát navštívit chovatele na hodinu a vyzkoušet zda vybraná kočička vám bude vadit jako alergikovi. A v žádném případě nedopustit, aby vás kočička olizovala.

Osobně, pokud bych měla alergii na kočky, tak bych si kočičku nepořizovala,
protože se vám alergie může časem zhoršit, za tu dobu, bude kočička na vás zvyklá a bude pro ní velké citové trauma, když bude muset od vás odejít. Takže jsem jednoznačně proto, vím-li, že mám alergii na kočky, tak si ji nepořizuji, protože nemohu vědět dopředu, jak se alergiie časem vyvine.

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 27.březen 2020, 22:10    Předmět: Alergie na kočky Odpovědět s citátem

a ještě si přečtěte tohle...

https://www.novinky.cz/bydleni/jak-na-to/clanek/i-alergik-si-muze-poridit-psa-nebo-kocku-326052

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 27.březen 2020, 22:25    Předmět: Alergie na kočky Odpovědět s citátem

Ještě co mne napadá, kocourka po návratu z venku, vytírat srst vlhkým ručníkem. Tím by se měly odstranit další alergeny jako je pyl, které mohou v srsti ulpět.
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 15.duben 2020, 19:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Zabrala podávaná homeopatika manželovi na alergii? Já s nimi mám dobré zkušenosti (všeobecně) jak na manžela tak na kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: