KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Přípravky proti zubnímu kameni

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 26.leden 2020, 19:50    Předmět: Přípravky proti zubnímu kameni Odpovědět s citátem

Hezký večer,

protože miláček poslední dobou už nechce mořskou řasu Kelp v potravě(měla ji 4 roky), tak se dívám po náhradě a našla jsem toto:

https://www.zvireci-potreby.cz/pece-o-zuby-u-kocek-a1101

https://www.spokojenezvire.cz/psi/pece-o-psy/pece-o-chrup/cetpes-zubni-pasta-enzymaticka-drubezi-70g

Asi vyzkouším Platinum natural oral clean classic 65 ml a ještě se mi líbí Virbac C.E.T enzymatická pasta pro psy a kočky s drůbeží příchutí, ale ještě se poradím na veterině.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 04.únor 2020, 18:48    Předmět: Mořská řasa Kelp a zubní kámen Odpovědět s citátem

S naší paní doktorkou jsem mluvila včera a říkala ji, že Felinka, už nechce jíst mořskou řasu Kelp a ona mi říkala, že náhrada není, jedině gely na čištění zoubků. Poradila mi, ale, ať Felince zkusím dát malé množství mořské řasy Kelp, než jaké jsem ji dávala obvykle dle návodu a funguje to, Felinka malé množství mořské řasy Kelp (malá špička čajové lžičky- ale opravdu jen špičička lžičky) zamíchané v potravě, krásně sní.

A na jakém principu mořská řasa kelp chrání zoubky před zubním kamenem?

Spolknutá mořská řasa Kelp v potravě jde do střev, kde se skrz stěnu střev vstřebá do krve a z krve se účinná látka z řasy dostane do slin, které chrání zoubky proti vzniku zubnímu kameni, změkčují již vytvořený kámen a zabraňují tvorbě dalších vrstev zubního kamene na zoubkách.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: