KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

"Vědecký" problém :-)

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 12.srpen 2016, 21:15    Předmět: "Vědecký" problém :-) Odpovědět s citátem

Vypadá to jako vtip (jo, mám i vážnější starosti), ale zajímalo by mě, jestli může někdo odpovědět.

Když se kočka vymočí do steliva, vznikne někdy placka, ale někdy spíš koule.
Teď pozoruji už pár týdnů, že vznikají takřka geometricky přesné koule!

Na čem to závisí? Změnila se kvalita steliva? Těžko, používám už roky stejnou značku. Musím podotknout, že udržuji hodně vysokou vrstvu, takže moč se v žádném případě nemůže dostat na dno nádoby.
Složení moči? Změna zdravotního stavu? Už tak není dobrý Sad
Výška, tlak, teplota, rosný bod? Smile

Nebo to kočka může nějak ovlivnit způsobem močení? Já ji na záchodě nikdy nesleduji.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 22.září 2016, 21:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky jsem si všimla, že někdy načurají "placku" a někdy "kouli". Občas stelivo střídám s nadějí, že najdu takové, ve kterém budou "koule" vždy. Leč zatím marně. Spíš máme ty "placky". Myslela jsem, že je to výškou steliva, ale v tom to taky není. Pak jsem si říkala, jestli třeba neudělají "kouli" když sedí uprostřed, ale ne, "placky" jsou při hodně velké výšce steliva i uprostřed záchůdku. Škoda, že člověk kočkám nemůže doporučit, aby se snažily a dělaly jen "koule", které se líp uklízejí.
Kudrdlinka
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: ne 08.prosinec 2019, 20:16    Předmět: Tvoření koulí Odpovědět s citátem

Jj, to už bychom po nich asi chtěli moc Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočičí perličky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: