KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Denní dávka pro malé kotě

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
eman55
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: so 16.listopad 2019, 10:25    Předmět: Denní dávka pro malé kotě Odpovědět s citátem

Dobrý den,

máme 2,5měsíčního britského kocourka, který je šíleně hyperaktivní a s tím souvisí i neskutečná chuť k jídlu. Dokázal by sníst denně i dvě 85g kapsičky + suché krmivo.
Měli jsme už dvě kočky, ale s něčím takovým jsme se nesetkali. Kolik je ještě rozumná dávka pro takto malé kotě? Neradi bychom ho překrmovali, ale když dokázal sníst celou kapsičku na jeden zátah a chvilku potom mi začal okusovat krajíc chleba, tak mi to nepřijde uplně normální Smile Snažíme se mu dávat víc malých porcí během dne, ale nejde to, protože jak to dojí, tak furt líže prázdnou misku a je vidět, že mu to nestačí a pořád chodí k prázdné misce.

Ještě bych se chtěl zeptat na lososvý olej brit care. Před měsícem nám odešel kocour a po něm nám tu zbyl téměř celý olej, tak jestli bychom mu mohli dávat a v jakém množství. Na obalu píší do 12kg - 4ml, ale ten má teď váhu jak vrabec.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 18.listopad 2019, 20:11    Předmět: Žravý kocourek a lososový olej Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

no 2x85g kapsičky + suché krmivo, to opravdu není normální. Felinka, když byla kotě, tak, když zhlta kapsičku na jednou, tak ji okamžitě vyzvracela, takže jsem ji kapsičku(85g) dávala na třikrát, po malých částech. Upozorňuji na to, že kapsička by neměla být hlavní jídl, ale jenom pamlsek(přilepšení),, takže vedle v misečce by měl mít kocourek stále nasypané granule, aby si mohl kdykoliv uzobnout, protože kočka jí často po malých dávkách. Kolik gramů na den granulí je napsáno na obalu granulí podle váhy kočky. Existují granule pro malá koťátka třeba Royal Canin baby(konkrétně Royal Canin BabyCat od 1do 4 měsíců, které se zalijí vodou, vodu nasáknou, nabobtnají a změknou(tyhle Felinka dostávala do 4-ti měsíců, a pak je už nechtěla, tak jsem koupila granule Royal Canin Kitten (ty jsou pro koťátka od 4 do 12 měsíců, dostávala do 12 měsíců bez namáčení do vody) a potom po 12 měsících jsem ji koupila granule pro dospělé kočky Royal Canin sterizizet(pro kastrované kočky) a Royal Canin Fit 32.

Jestli váš kocourek tolik jí, je důležité si všímat jestli taky přibírá, pokud nepřibírá, bylo by dobré obrátit se na veterináře pro vyšetření štítné žlázy (T4) a nechat udělat koprologické vyštření trusu na parazity ve stolici.

Co se týká lososového oleje, tak s tím zkušenost nemám, protože ho nepouživám. Dívala jsem se na dávkování a skutečně je tam napsáno do 12 Kg podat 4 ml. Jestli máte strach, tak kolik ml dát na přilepšenou kocourkovi spočítáte přímou úměrou podle váhy vašeho kocourka a 12Kg´=4ml a váha kocourka v Kg=?ml

Přeji hezký večer!

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 27.listopad 2019, 9:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to kotě a ještě ke všemu kocour,nechte ho,pokud bude mít chuť k jídlu,dávejte mu tolik,o kolik si řekne.Je v růstu.Můj kocour od devíti týdnů dokázal sníst syrové hovězí maso na nudličky,k tomu tři konzervičky Brit Care,vajíčka, a hodně granulek N&D k tomu.A to žebral i to,co jsem jedla já.Kocour v růstu nejí ale "žere"Smile Dnes je mému kocourovi 9 let, a je hubený,sní denně 2-3 kapsičky,granule,ryby,vůbec nejí ty kočičí pamlsky,ale kus řízku nebo vajíčka na másle si se mnou dá.Granule už moc nechce:-)

wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 27.listopad 2019, 10:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo a ve čtyřech měsících měl můj kocour už 4 kila:-) Dnes je zdží stále na 8 kilech ale je hubený.Má takovou tu altetickou pěknou siamáckou postavu:-)
Nic nevažte!

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: