KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Jak odčervit kočku?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 16.březen 2019, 8:58    Předmět: Jak odčervit kočku? Odpovědět s citátem

Tady je video s veterinářkou jak kočičce podat tabletku dlouhou pinzetou až do krku. Vedeo je z roku 2014. Se stejnou veterinářkou bylo video i v roce 2012, to tam měla hodnější kočičku, která seděla a tabletku hned spolkla.
Mne se to povede většinou až na počtvrté.....Smile

https://www.youtube.com/watch?v=m3z8_rNlA38

A tady je něco na oddych:
https://www.youtube.com/watch?v=saC7AyalPmc

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 16.březen 2019, 12:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Poslední dobou absolvujeme 2x denně něco podobného, Budulín dostal antibiotika. Sice jsme ho ze stropu ještě nesundávali, vzhledem k jeho váze blížící se 6 kg a momentálnímu zdravotnímu handicapu se chová celkem klidně, ale stejně už mám ruku zdrápanou a přesto, že má vytrhanou většinu zoubků i prokousnutou Rolling Eyes Ale včera večer a dnes ráno jsme to už zvládli napoprvé. Takže evidentně chce to trénink. Na pinzetu bych si netroufla, obávám se, že by možná skončila zabodnutá kocourovi v krku nebo manželovi v oku. Kromě prášku jsem zkoušela do kocoura nacpat i dietu, ale to spíš spolkne ta antibiotika než uvařené kuřecí maso Laughing. Naštěstí Bonifác se o to uvařené postaral.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 16.březen 2019, 13:05    Předmět: Jak odčervit kočku? Odpovědět s citátem

No, já bych to zase nezvládla bez pinzety. Felinka naštěstí nekouše a neškrábe, ale všechno vyslíntá, takže u nás je těch pokusů víc.... Ale, když odčervuji kočky svým přátelům, tak zásadně ve staré zimní bundě a rukavicích, i když je venku 30°C, protože škrábou a koušou. Minulý rok si ze mne dělal Milo legraci, když mne viděl v létě přicházet z balkonu, tak volal na mne, je Ti teplo děvčeSmile..... a venku největší vedro Very Happy
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 16.březen 2019, 19:31    Předmět: Odpovědět s citátem

O tom poslintání jsem nepsala, to beru jako samozřejmost Laughing . A Budulín si nechá z našich domácích šelem ještě líbit nejvíc....
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 16.březen 2019, 19:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsme absolvovali další úspěšný pokus, naštěstí předposlední. Přibylo mi jen další kousnutí, ještě že už nemá špičáky Mad .
Myslela jsem, že se mi už tu první odpověď nepodařilo odeslat, pokaždé to hlásí všeobecnou chybu, ale zřejmě se ta zpráva nakonec odešle.
Chtěla bych Vám Čeníšku poděkovat za vkládání zajímavých příspěvků, myslím, že to spoustě majitelů i kočiček může pomoci, i když tu je bohužel málo lidí. Možná ty technické problémy, pokud to tedy není problém pouze mého počítače, lidi odradí a to je škoda. Sad

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 16.březen 2019, 21:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji KáčoV.
Mrzí mne, že sem přispívá málo lidí, tak se snažím vkládat příspěvky, které by mohly pomoci někomu, kdo zrovna stejný nebo podobný problém řeší. Kromě toho hodně čtu, a tak, když si myslím, že by ten článek mohl být užitečný i někomu jinému, tak ho vložím do fóra, i přesto, že jsem ten článek třeba četla před pár lety. Dost často se dívám na témata znova a dívám se co je v tom tématu nového, protože veterina se rychle vyvíjí (jde dopředu).
Ty technické problémy nemáte jenom Vy, ale ostatní, včetně mne.
Proč chodí na fórum málo lidí je spíš tím, že se rozneslo, že se obsah fóra postupně maže, takže staré příspěvky tady, už nenajdete. Sad A to si myslím, že je hlavní důvod toho, že je zde málo lidí. Je to velká škoda! Píšu sem a doufám, že se někdo ke mne připojí jako právě Vy dnes. Vzpomínám na rok 2013, to tady žilo a člověk se dověděl hodně zajímavého od zkušenějších. Hodně mi to chybí.

Jinak přeji pěkný zbytek víkendu a hezký pracovní týden!!! Čeníšek

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: