KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Jak zařidit aby kocourek spal alespoň do 6 h ráno? :)

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 24.leden 2017, 19:29    Předmět: Jak zařidit aby kocourek spal alespoň do 6 h ráno? :) Odpovědět s citátem

Dobrý den, obracím se na zkušené chovatele koček. Na podzim jsme si domů vzali kocourka z chaty. Aklimatizoval se velmi dobře (přičítám to tomu, že byl vážně nemocný a podvýživený), spal s námi v posteli celou noc, vstával až s námi no prostě bez problémů. Teď ale posledních 14 dní vstává kolem 4,30 až 5,30 h ráno - mě by to nevadilo, ať si vstává, ale zásadně škrábe mou stranu postele a vrká mi do ucha... když to trvá 30 min tak vstanu, on jde se mnou a je spokojený. Stepuje u WC (lidského)a čeká na mě. Pak se jdeme oba napít a vysvětluji mu, že se ještě bude v klidu spát. Jdeme do postele. Tam to vydrží tak 30 min, ale musím ho hladit atd. Pak ho to přestane bavit a opět mi vrká u postele, taky začal mňoukat na celý byt, škrábe postel, skáče na okno a hraje si se žaluziemi, pak skáče po nás atd... Zajímavé je, že lepší je to když si lehnu v obýváku... to si hraje u sedačky a nechá mě jakštakš spát. Jenže se přece nebudu několik let stěhovat v noci spát do obýváku... A další dotaz: poslední dobou se "naučil" mňoukat - mňouká dle mého názoru když si žádá pozornost, nejraději je, když zamňouká já přiběhnu a hraju si s jeho hračkou a on jen tak leží a kouká se... občas hračku chytne a toť vše. Chováme ho jen v bytě, ale ven nechce, to už jsem zkoušela. Na balkoně se mu taky moc nelíbí - je tam zatím zima. Myslíte, že to mňoukání znamená jen že chce pozornost? A to vstávání v noci se upraví? Je zatím nekastrovaný - půjde tak za měsíc. Teď mu je cca 8 měsíců...děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mouráček
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 24.leden 2017, 20:35    Předmět: Jak zařidit aby kocourek spal alespoň do 6 h ráno? :) Odpovědět s citátem

My máme doma 4 kočky, do postele je nebereme na noc, tam nás střídají až, když my vstaneme. Asi byla chyba ho do té postele brát. Naše kočky se v noci pohybuji po celém bytě kromě ložnice. Mám přivřené všude dveře, aby nemohly lítat a honit se. Občas si před ložnicí pokecají Laughing , ale to se dá v pohodě zaspat. Před dveřmi ložnice máme korkovou nástěnku, aby nám neškrábaly na dveře a neotevíraly je. Taky to dvě umí. Asi by si taky zvykl být v noci sám, chce to zkusit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mouráček
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 24.leden 2017, 20:37    Předmět: Jak zařidit aby kocourek spal alespoň do 6 h ráno? :) Odpovědět s citátem

A nebo mě ještě napadlo pořídit mu kamaráda Laughing
Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 24.leden 2017, 21:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak při představě že by mi takhle řádili v noci dvě kočky mě jímá hrůza... My ho do postele schválně nebereme (to spíš občas manžel), naučil se spát u nohou. Občas teda spí v obýváku, ale stejně nad ránem přijde a kňourá mi do ucha. V nejhorším případě mu zakážu vstup do ložnice a bude. Teď je to celkem v pohodě, jsem doma ale až budu chodit do práce tak to by mě asi porazilo vstávat už ve 4 h ráno. Uvidím jestli se to nezlepší po kastraci... jestli už na něj náhodou nejdou choutky. Zatím teda neznačkuje, naštěstí Smile
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 26.leden 2017, 12:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak tak léta sleduji různé kočkařské weby a fóra, totéž se zřejmě děje v mnoha domácnostech. A zdá se to být normální (neřešitelné?) Smile

http://www.modrykocour.cz/kockocteni/komiks/creepy-kocky-troska-ranni-zabavy

(Já takovou zkušenost nemám. Moje stará, ne zrovna zdravá kočka, do ložnice nesmí a ani se o to nesnaží. Jinak ovšem smí drápat nábytek, chodit po stole, ulizovat mi z talíře. Smile)

Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 26.leden 2017, 18:30    Předmět: Spánek - nespánek Odpovědět s citátem

Tak snad po kastraci se to u něj zlepší. Snažím se v noci nereagovat, ale potvůrka když mě vzbudí tak pak musím nutně na WC. Ale dnes v noci celkem zabralo když jsem mu asi 5 min vysvětlovala, že musí být potichu. Vyskočil si pak na okno a sledoval co se děje venku a nechal nás spát... Na jeho vzteklé mňoukání nereaguji...
Lucie B.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 27.leden 2017, 9:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Ivuli napsal:
jestli už na něj náhodou nejdou choutky. Zatím teda neznačkuje, naštěstí Smile

Jdou, tohle je klasika. Nevyžaduje si pozornost, vyžaduje si kočku. Klidně ho nechte kastrovat už teď.

Máma Mia od kina, Cipísek a Opička uřvaná tlamička (a Bedříšek už není)
www.napomockockam.cz
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 03.únor 2017, 23:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Mladé kočky vstávají většinou brzo. Naše první, dnes pětiletá, ráno škrábala na dveře ložnice a mňoukala jako blázen. Po roce jsme pořídili kamarádku, ale starší kočka spala a škrábala nová kamarádka. Pak se to upravilo a byl klid. Když jsem předloni přinesla toulavou kočku s koťaty, kočka matka spořádaně spala a koťata řádila. V létě už někdy ve čtyři hodiny ráno - bylo světlo, tak vstávala. Bohužel to tak bylo i vloni, kdy už jim byl rok a půl. Teď kolem půl šesté vstává už jen jedna. Přesně jak popisujete - strká do mě, vrní a chce se mazlit. Jo, nenapsala jsem, že v noci kočky mohou jen do ložnice a předsíně. Nedávno jsem přišla na to, že když ráno hned vstanu a otevřu kočkám dveře do kuchyně, která je spojena s pokojem, kde mají svá škrabadla lezadla, postupně se tam všechny odeberou a my máme klid. Nevím, co tam dělají, ale vše jsem udělala tak, aby nemohly nic ničit. K nám se vrací kolem osmé hodiny a to už jsme dávno vzhůru.
Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 28.březen 2017, 20:22    Předmět: Spaní Odpovědět s citátem

Tak můžu prohlásit, že po kastraci se chování kocourka co se týče spaní a vstávání zlepšilo. Chodí spát kolem půl jedenácté večer a vstává tak cca kolem půl sedmé ráno - což už se dá vydržet. Dokonce i méně škrábe na postel kde spím a nechá se i přemluvit na ranní mazlení... takže je to prostě miláček...
Kocourekpuci
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 24.květen 2018, 9:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, milé mňaudámy,
budu Vám odporovat - kastrace je úplně jedno.
Našich 7 kočičích přátel - jsou všichni kastrovaní, ale oni spali v pohodě i před kastrací.
Teď má každý svůj najítý pelíšek, kde spí, kromě kocourka Míši, ze kterého se stal antikoncepční kocour, protože spí mezi námi v mezeře mezi polštáři a jeho kočičí přítelkyně Babetky, která spí na polštáři paničky. V 9 večer se začnou hemžit a jak se vypne telka, hned usínají, ale ve 3 ráno zde začne nenápadné hemžení, kdy se jdou ven vyvenčit. Pak se vrátí zpět do postele nebo na místo a čekají do 5 ráno, než panička vstává. Když však panička nevstává, kocourek Mikulka začne tak řvát, že by vzbudil i mrtvého a domáhá se snídaně Very Happy Po snídani, jejich snídani si všichni vlezou na deku na postel a pokud není venku hezky, spí až do 10, kdy všichni zmizí neznámo kam. Very Happy Zpět jsou přesně v 15 hodin, kdy máme s paničkou kafe a jim se podává mléko Very Happy

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 24.květen 2018, 15:48    Předmět: Časné vstávání kočiček Odpovědět s citátem

Souhlasím s Kytkou a Kocourkempuci (taky si myslím, že to s kastrací nesouvisí). Můj miláček před kastrací vstával brzy a po kastraci taky, vždycky mi jemně mňoukla do ucha, já jsem vstala a šla za ní kam mne vedla (většinou ke dveřím - chtěla ven), potom v sedm už byla zpátky u snídaně. Jednou, měsíc po kastraci, měla týden, kdy mi nemňouklala do ucha, ale vylezla si na opěradlo od gauče, na kterým jsem spávala, takže stála přímo nad mojí hlavou a spustila dlouhé mňauuuuuuuu Smile. Staršně mně tím rozesmála, vzala jsem ji na chvíli do postele, dostala pusinku, a pak jsem ji šla pustit ven. Tohle trvalo týden a začínalo to ve 4 hodiny ráno. Pak se to vrátilo do normálu, že mi jemně mňoukla do ucha. Nakonec jsem to vyřešila kočičími dvířky, které ji umožňují volný přístup ven i domů. Je ji 7 let a vstává stále kolem 4 až 5 hodiny ráno, ale je pravda, že, když ji ráno kočičí dvířka neotevřu (na noc je zavírám), tak je hodná, trpělivě čeká, až vstanu - třeba do 7 hodin( myslím si, že je to věkem).
Kocourekpuci
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 08.červen 2018, 6:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvám se, že Vám madam Čeníšková budu opět odporovat, ale myslím, že ani věkem to není.
Takhle akční - myslím to vstávání kolem 3-4 měly naše dámy i jako mladé kočky. Problém ale byl u páníčků, když chtěly ve 3 ráno ven a muselo se jim otevřít okno. Později, měli jsme jet s paničkou ke švagrové a vést s sebou 7 koček a 2 NO nepřicházelo v úvahu, vyřešilo se to motorovou pilou a vyřízl se jim otvor na kočičí dveře. Teď mají dveříčka a pootevřené okno - ale podle mne záleží na povaze.
Míša - antikoncepční kocour je v posteli od 19 do 5 ráno a až se panička probudí, teprve potom jde ven. Beruška, Babu a Zuzanka, ty chodí až po snídani, Micinka, ta jde ven ve 22 a pak až po snídani, mazlení, kolem 6, Matilda - buď spí u sousedů nebo chodí ven kolem 4 stejně jako poděs Mikulka, protože ten ke snídani v 5 chodí celý obalený rosou, takže z něj teče voda proudem.
Osobně si myslím, že pokud micinka nemá zdravotní problém, že musí jít ven, tak když je flegmatik, vydrží i do 6 (v našem případě), když je však zvědavá nebo má touhu po myši, jde i dřív.
Myslím si, že ani kastrace, ani věk na to nepůsobí. Buď je to ve "výchově" či zavedených pravidlech nebo v povaze.

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 08.červen 2018, 16:43    Předmět: Časné vstávání kočiček Odpovědět s citátem

Je to možné. Felinka má velmi jemné chování. Ale myslím si, že u Felinky v tom bude hrát nejen povaha (a možná výchova), ale i věk, protože, když byla malá, tak toužila prozkoumávat své okolí a ven se neuvěřitelně těšila. Teď co je starší, tak své okolí, už dobře zná a připadá mi, že už nemá co prozkoumávat, tak trpělivě čeká až vstanu a otevřu ji kočičí dvířka. Taky se víc drží doma (ne že by nechodila ven, ale združuje se v blízkosti domu nebe na zahrádce).
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: