KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočky se po 5 letech společného žití nesnáší

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
suzsssie
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: st 03.září 2014, 17:28    Předmět: Kočky se po 5 letech společného žití nesnáší Odpovědět s citátem

Všechny moc zdravím,

chci vás poprosit o radu. Doma máme 3 kočky, většinou jsou pouze doma, občas je pouštíme na dvůr. Dvě máme 5 let, třetí asi 3 roky (té se to netýká). Problém začal asi před týdnem a je to čím dál horší. Přijde mi to jako boj o dominanci. Všechno jsou to vykastrované kočky, nikdy s nimi nebyl problém. Před několika dny začala dominantnější kočka útočit na tu druhou, to trvalo tak 3 dny.. a potom se to úplně otočilo. Ta co tady bývala šéf, se strašně bojí, pořád utíká na chodbu a když jsou spolu v jedné místnosti, tak po sobě prskají, honí se, rvou se... Největší problém je to kvůli dětem.. když se začnou honit tak je to opravdu strašný.. Vůbec nevím, co s nimi.. Sad Myslíte, že to půjde nějak vyřešit nebo bude muset některá pryč? Takto to totiž opravdu bohužel nejde... Sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 03.září 2014, 18:45    Předmět: Odpovědět s citátem

možnosti jsou v podstatě 2. Buď se ve Vaší domácnosti něco změnilo (nějaké nové zařízení, které jim nevoní, nové uspořádání, navštěvuje Vás někdo kdo se kočkám nelíbí, možná že i ty děti jsou nyní hlučnější a akčnější atd.) a nebo některou z koček trápí nějaký zdravotní problém.
A ještě jeden postřeh od nás doma. Máme 4 kočky, dvě 7 leté a dvě 5 leté. Když se začnu mazlit s tou jednou mladší, tak po chvíli seskočí a prožene a profackuje tu, která se nachází nejblíž. Takže asi žárlivost.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Kocourekpuci
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 22.květen 2018, 17:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Zeptám se na tu žárlivost
Měli jsme 4 kočky a 2 kocourky, vše vykastrované a všichni se znají skoro od narození. Kočkám je v průměru kolem 14 let a když se objevil na vánoce kocourek Míša, nejprve jim samozřejmě vadil, ale pak ho přijaly. On je takový nevýbojný plyšák, co nikomu nic nedělá, ale pak jsme dostali micinku Anežku, je to taková kočičí dáma (ona to měla za trest, protože se bývalé majitelce vyčůrala do kabelky) a ona si nejprve nemohla s našimi kočkami sednout. Byla to hromada syčení, prskání apod. a jen dvě naše na ni byly vysazené. Kočka Beruška, co je kočičí cholerik a její matka Babetka, která ji nemusí.
Babetka je ale žárlivá na kohokoliv, ale Anýzka je pro ni jako červený hadr na býka.
Lze z takovou žárlivostí něco dělat? Někdy to leze na nervy, že jeden musí stále obě sledovat, kde která na tu druhou číhá, aby ji zakousla Very Happy (končí to jen většinou u fackování mezi sebou)

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 24.květen 2018, 8:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím Vás Kocourkupuci,
pokud by Vaše kočičky bydlely doma jenom v jedné místnosti, dal by se zkusit Feliway do zásuvky...
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/hygiena/chovani_dobry_pocit/feliway/183075
Ideální by bylo mít ho v každé místnosti, pokud běhají po celém baráku, ale na to je bohužel dost drahý...
Nikdy jsem ho zatím nepoužívala, až teď nedávno, kdy jsem přijala od jedné paní totálně vystresovanou dlouhodobě nečistotnou kočičku, takový hubený uzlíček nervů, žádné zdravotní problémy se u ní nezjistily a tak jsem zkusila - kromě klidového přístupu samozřejmě - tento Feliway...
Myslím si, že u nás to opravdu asi přispělo k pohodě, protože samotný přístup by tak dlouhodobý problém asi tak rychle nenapravil, už jsem dokupovala další náplň, ta jedna vydrží asi měsíc...
Kočička je naprosto čistotná, a prospívá, po x měsících nečistotnosti, evidentně nějaký psychický problém...
Nevím, třeba by to stálo za to zkusit to, věčné šarvátky jsou o nervy a zdraví, páníčků i koček...Smile

Kocourekpuci
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 24.květen 2018, 9:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za odkaz a když jsem paničce přečetl co jste napsala, prohlásila: "Já jí dám hormon štěstí....na mě to nebude působit, já mám štěstí v tom, že mám 7 koček a jen dvě se nesnáší, protože jedna je trubka, co žárlí," takže hormon štěstí nebude. Very Happy A zas se jako kocour budu muset lísat jen k paničce Embarassed
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: