KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kocourek chce běhat po venku...

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka v bytě
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: po 30.duben 2018, 12:02    Předmět: Kocourek chce běhat po venku... Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím nemáte někdo nějaký fígl jak vysvětlit kocourkovi, že ven na kšírkách se chodí jen když panička chce a může? Asi jsem udělala chybu ve výchově - na chatě jsme našli koťátko a to jsme si vzali do bytu cca ve 4 měsících. Doma má veškerý servis, zasíťovaný balkon, škrabadla, může všude i na kuch. linku Smile . Pak jsem ho chtěla brát na chatu, ale tomu se bránil. Ještě v loni ležel neštastně v chatě a ani ven z bytu nechodil rád... ale tento rok se to změnilo... začátkem jara jako by dostal ránu elektřinou... běžně si chodil po chodbě v domě - sousedi už ho mají jako inventář, seděl dole u vchodových dveří a pozoroval co se venku děje. Pak jsem ho zkusila vzít na kšírky a docela se mu to zalíbilo - zvlášť když je venku klid a neběhají děti... beru ho ven odpoledne když přijdu z práce tak cca na 30 min.. jenže pak doma vyvádí - vyvádí i ráno a stále na mě doráží, že chce jít ven a když ho pustím na chodbu tak dole u dveří řve jako tygr... ven ho samotného pouštět nechci... jezdí auta, děti atd... to by asi dobře nedopadlo. Navíc by ho neměl kdo pustit domů... Myslíte, že by se mu teď na chatě líbilo? Mám zkusit ho tam vzít a nechat ho tam puštěného? Mám jen obavy, aby pak doma nebyl nešťastný... já bych neměla čas jezdit na chatu ho krmit atd. Jinak doma je hodný, až na to řvaní u dveří. Dost si hrajeme, ale i tak si za chvili vzpomene, že byc chtěl jít ven... Je samozrejmě vykastrovaný. Děkuji za rady a tipy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.duben 2018, 15:36    Předmět: Kocourek chce chodit ven Odpovědět s citátem

Dobrý den Ivuli,

radu jak zařídit, aby kocourek nechtěl chodit ven nemám. Ale vím, že jakmile kočička jednou v životě pozná venek, chce chodit ven (pokud nezažila venku něco ošklivého, to potom nechce a drží se v bytě). Felinka taky chodí ven a ve vchodových dveřích má kočičí dvířka, takže ji nikdo nechodí otvírat, má volný přístup domů i ven, tak jestli Vám to dovolí sousedé udělat do vchodových dveří kočičí dvířka, bylo by to asi ideální řešení. Asi budete muset pořídit dvoje dvířka do dveří od vchodu a do dveří od bytu. Asi bych pořídila dvířka i na chatu, kde by se naučil dvířky chodit.

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 01.květen 2018, 8:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Ivuli - i na chatě byste musela nechat kocourka alespoń tři čtyři týdny zavřeného uvnitř, aby si tam nejdříve zvykl a byl tam doma, jinak by se Vám mohl lehko ztratit, i když je kastrovaný...
Asi nejlepší by bylo vzít ho tam třeba o dovolené, aby tam aspoň zezačátku nebyl sám...
Pokud jsou tam dobré podmínky a auta daleko, bylo by to pro kocourka řešení a na zimu ho vzít domů...
Riziko je to vždycky, ale je pravda, že tam by měl lepší vyžití než jenom v bytě...
To už si musíte rozhodnout sama...
Pouštět ho doma, pokud jsou tam blízko auta, bych nedoporučovala vůbec, člověk vidí neustále tolik přejetých koček, až je z toho smutno, autem dost jezdím a to snad není jediná cesta, abych nějakou neviděla...Sad
Pokud by nebylo možné adaptovat kocourka na chatě, je snad lepší ven s ním vůbec nechodit, protože - jak se Vám i stalo - on bude chtít ven už pořád a stále bude vyřvávat u dveří, pokud nebudete na ječení reagovat, časem ho to přejde, ale musíte ho zabavit jinak, stejně bude chvíli nešťastný...
Já bych ho raději nepouštěla ani na tu chodbu, kde je na sousedech, jestli se dostane ven nebo ne, mohl by některému proklouznout...

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 02.květen 2018, 15:11    Předmět: Venek nebo doma? Odpovědět s citátem

Janako má pravdu s tím měsičním zvykáním na chatě i s auty. Záleží, kde v Brně bydlíte a jak moc Vám tam jezdí auta. Felinka nebydlí v Brně, ale taky bydlí ve velkém městě, ale bydlí ve čvrti rodinných domečků, kde jsou zahrádky a auta tam jezdí málo a navíc pomaly, protože jsou tam zpomalovací prahy, takže se nebojím Felinku pouštět ven. Navíc Felinka se bojí aut, takže, když slyší auto, utíká ze silnice. Na noc chodí domů a zavírají se dvířka. V noci je největší nebezpečí, že kočičku přejede auto, protože zvířata přitahuje světlo z refrektorů aut, které je oslní a porazí. Takže musíte vědět sama jak moc v okolí Vašeho bydlení jezdí auta a podle toho se rozhodnout.
Ivuli
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: po 14.květen 2018, 20:41    Předmět: Chata Odpovědět s citátem

Dobrý den,
všechny velice zdravím a děkuji za rady. Kupodivu náš kocourek je asi velmi fixovaný na mě jako na paničku... už byl s námi dvakrát na víkend na chatě... a neztratil se. Chodil si zásadně ve křoví, aby ho nikdo neviděl a vždy se tak po hodině na nás přišel podívat zda jsme na místě... Je to prostě zlatíčko. Večer vždy kolem 22 hod přijde a leží si se synem v posteli a už se nikam ani nehne. Má tam i záchůdek, takže jako doma. A celkem mu to i stačilo a protože nemá takovou fyzičku tak pak celý týden doma v klidu odpočívá. Je to asi kočičí rarita nebo co... Ven s ním chodíme i nadále, na kšírkách a po chodbě už ani moc nechce pobíhat, a při pohledu na kšíry dělá netikavku ale pak se nechá přemluvit na krátkou procházku u nás před domem. Ven sám rozhodně nemůže - on se dost všeho bojí a když se lekne tak by vzal nohy na ramena a utekl by a to už by se asi nedokázal vrátit. Takže ho budeme brát na chatu o víkendech a budeme to kombinovat s procházkami před domem. Sousedi jsou na nervy, že prý v životě neviděli kočku, která chodí sama na kšírkách. Opravdu dolů po schodech jde velmi způsobně a chápe, že panička moc nechce pobíhat ve vysoké trávě.. Je to prostě miláček.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka v bytě Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: