KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

svrab v ouškách
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 09.srpen 2010, 10:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Gabrielo - a dali jste kočičce Stronghold nebo Advocate? Jenom kapičkama se to nevyléčí...to je spíše podpůrný prostředek - pokud je tam zánět...

maaja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 03.listopad 2010, 21:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Našla jsem kotě - kocourka, v sobotu jsem s ním byla na veterině. Má svrab, takže dostal Advocate. Teď je zatím v karanténě, ale nechci ho tam držet moc dlouho. Přece jen je to malá místnost a on je cca čtyřměsíční prďola, co evidentně potřebuje rozlet. Jenže mám strach, abych nezamořila svrabem zbytek smečky. Podle vetky advocate ty mrchy zabije do 24 h. Je teda možné, že by např. po týdnu byl pořád "nakažlivý"? Ouška si už ani nedrbe, pravidelně mu je vytírám oliváčem.

Kachna
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 21.červen 2012, 22:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Kocouři mají svrab v uších. dostali Advocate a olejíček, kterým jsem jim týden čistila uši, Po týdnu byla ouška krásně čistá, ale po 14 dnech od aplikace Advocate a týden po čištění uší olejíčkem jsou zase ouška špinavá.
Zítra půjdu za vetem, ale nevím jestli se po 14 dnech od použití Advocate může zase něco dávat?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 22.červen 2012, 10:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Kachno - možná to ani svrab není, to by se zjistilo pod mikroskopem, někdy maz nebo i ta špína - vlastně je to trus těch potvor smíchaný s odumřelou kůží a mazem - je hodně dole v oušku a ještě postupně "vylézá" a živí parazité už tam ani být nemusí...
Advocate působí 4 týdny, takže bych radila teď ouška jenom vyčistit a po tom měsíci by se vidělo...někdy je nutné dát ještě jednu dávku Advocate, pokud bylo ouško hodně špatné...a ty dvě dávky by neměl žádný svrab přežít..Smile

Kachna
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 22.červen 2012, 11:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Janako, děkuji za radu, ouška jsem vyčistila a vyčkám ten měsíc. Nečistím do hloubky, bojím se, že díky mému "ostrozraku" by mohli ohluchnout. Tak jim tam určitě něco zbylo i po dnešním čištění.
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 22.červen 2012, 12:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Na to čištění je nejlepší používat nějaký ten speciální roztok, jako třeba Otifree, protože to "špínu" pěkně odmočí a není potřeba - ani se to nemá - sahat kočce moc hluboko do ouška...
Jenom se nalije troška do ouška, překlopí boltec, promne, nechá chviličku působit - kočku je nutno pevně držet za kůži na krku i ucho zároveň, protože okamžitě zuřivě klepe s hlavou a nic by jí v uchu nezůstalo - kočka si to potom z ucha vyklepe sama i s tím bordýlkem a otře se jenom mokré ucho tampónkem, kam se dosáhne prsty...
Je to procedůra nevděčná, protože člověk má zapráskané brýle, oděv, vše kolem v okruhu 2 m, ale občas se podaří vyčistit i to ouško pěkně do hloubky... Smile

Shantee
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: čt 16.srpen 2012, 17:23    Předmět: Začínáme léčit :) Odpovědět s citátem

Tak dnes jsme dostali první injekci... Kočina se nám drbala druhý den... p. veterinářka nám udělala stěr z oušek a koukla pod mikroskop... byl tam potvora... tak doufám, že se ho úspěšně zbavíme... akorát mám trochu obavy, protože kočička spí s námi v posteli... četla jsem sice, že by to nemělo být přenosné na člověka... ale nejsem si tím úplně jistá... Sad
TerezaJ
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 16.srpen 2012, 18:19    Předmět: Re: Začínáme léčit :) Odpovědět s citátem

Shantee napsal:
Tak dnes jsme dostali první injekci... Kočina se nám drbala druhý den... p. veterinářka nám udělala stěr z oušek a koukla pod mikroskop... byl tam potvora... tak doufám, že se ho úspěšně zbavíme... akorát mám trochu obavy, protože kočička spí s námi v posteli... četla jsem sice, že by to nemělo být přenosné na člověka... ale nejsem si tím úplně jistá... Sad

Moje spolužačka ho chytla... říkala mi, že pořád slyšela zvuky, jakoby někdo mačkal noviny, a tak na sebe v práci použila videootoskop - a byl tam Surprised No a lidský doktor jí vůbec nebyl schopný říct, co s tím, tak si do ucha nalila ivomec a bylo vyléčeno.

Ale to je jeden člověk z milionu, nebála bych se toho Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
katka.hvolkova
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: ne 25.srpen 2013, 4:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Když vám u veta čistí uši (čistí vám je vůbec?) strkaj vatový tyčinky kočce skoro do mozku se slovy "kočičky hodně vydržej", přičemž kočka se mrská a zoufale řve tak moc, až se počůrá??? Tohle je moje zkušenost se sestrama u veterináře na Suchdole. Přijde mi to divný, kočičkám jsem čistila uši mokrou gázou a taky tyčinkou jen po povrchu (mezi těma okem viditelnejma záhybama) a držela skoro sama, jen ji partner hladil na zádech... Mad
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 25.srpen 2013, 9:16    Předmět: Odpovědět s citátem

katko - někdy je potřeba vyčistit kočkám ouška pořádně a u veta by měli vědět, kam až mohou sáhnout, aby kočce neporanili bubínek...
To se majitelům nedoporučuje dělat doma právě proto, aby kočce ouško neporanili...
Ale nějaké kecy typu "kočičky hodně vydržej" určitě nejsou na místě a ohleduplnost ke kočce a majiteli je základ vedle odborných znalostí...
Vy jim platíte své peníze a proč byste se měla u nich cítit špatně, pokud tam nebudete spokojena, hledejte lepší veterinu, kam své peníze sypat...
Smůla by byla, kdyby byl vet vynikající a měl jenom praštěný personál, to ale taky nebývá, většinou ví vet moc dobře, koho zaměstnává...
Já bych se nejspíš neudržela a onu odbornici poučila, že má co dělat s živými tvory a vystrašenými majiteli a kouska empatie by jí při výkonu povolání nezaškodila nebo aspoň zdvořilosti...chápu, že hroutit se nad pacienty nemůže, to by tohle nemohla dělat...
Je to husa...

Teeerez
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 27.srpen 2013, 1:22    Předmět: Odpovědět s citátem

katka.hvolkova - zmenila bych veta, na tyhle kecy jsem alergicka Sad hlavne ve me budi obavu, ze kdyz maji ke kockam takovy super pristup, tak az tam jednou prijdu s velkym problemem tak mi reknou, ze kocek je dost a mam si poridit jinou :-/ na P6 jsou veterinaru mraky, urcite najdete blizko lepsiho

jinak pokud jde s svrab, tak jsem se zatim vzdy setkala jen s ti, ze u veta udelali ster a overili pod mikroskopem ze jde o svrab, kapli advocate, me dali kapicky a ja doma jemne procistovala zatimco advocate zabijel potvory Smile Ze zacatku vzdycky nekolik vaticek plnych hnusu, s postupem casu ubyvalo :ú Mela jsem i pripad opravdu silneho "zasvrabeni", rozdil byl jen v tom, ze jsme na advocate sli 2x . Cisteni hluboko v uchu se mi zda uplne zbytecne - dokud nepusobi advocate (nebo samozrejme nejaka alternativa) tak vubec nema smysl jen manualni cisteni, od chvile co zapusobi tak to stejne vsechno s pomoci kapicek vyleza ven samo.

A zoufale zoufale rvouci svoji kocku jsem u veta strpela jen 2 x - jednou kdyz ji slo o zivot a na jemnou peci vazne nebyl cas, podruhe moje nezkusenost a jeste nedostatacna bojovnost za svoje zvire, ale k tomu vetovi jsem jiz nikdy nesla. Neni duvod stresovat zvire pokud to neni nutne.

katka.hvolkova
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 27.srpen 2013, 23:18    Předmět: Odpovědět s citátem

díky. Už tam asi nepujdu... Idea zkusim ty roztoky a pak uvidim. Díky Exclamation
Lenka P.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 30.srpen 2013, 15:39    Předmět: Odpovědět s citátem

janako, ten Váš popis čištění oušek Laughing Laughing Laughing

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 31.srpen 2013, 9:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Tvrdá realita... Very Happy

Kocourekpuci
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 17.duben 2018, 8:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, milé kočičí dámy,
máme následujcí problém s ouškem - na svrab jsme dostali antibiotikové kapky do oušek, to sice pomohlo, ale teď to ouško vypadá, jako by se to přeneslo na venkovní stranu. Hranu ouška si ta naše nejstarší rozdrásala do krve asi tak na šířku 5 mm a dělají se tam krvavé strupy, které však naše aktivistka opět strhne a tak stále dokola. Na strupy vetka doporučila framykoinovou mastičku, ale to ouško vypadá děsivě. Vetka prohlásila, že v nejhorším případě je pro amputaci ouška.
Nevíte milé dámy, jak zabránit drásání ouška a případně, jak to léčit, když je to zvenčí?
Matilda je matka rodu, je jí 15 let a bez ouška by vypadala blbě

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7
Přejdi na: