KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Zánět močových cest
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gabriela
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: po 21.duben 2014, 13:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak muj kocicak ma taky zanet moc. cest Sad
Dostava Zobuxu, akorat vcera mela asi alergickou reakci- bohuzel nevim, co ji doktor v injekci dal... Shocked
Ale asi po pul hodine od te injekce zacala ´lapat po dechu´, byla strasne neklidna a agresivni... Vzala jsem ji na chvili ven na vzduch, coz ji asi pomohlo... Ale mela jsem o ni dost strach- nesetkal jste se nekdo s takovou reakci (na antibiotika asi...) ? /A muze to byt tedy alergicka reakce??/ Doktorovi jsem jeste volala; rekl, ze to bude asi od nervu, ze ji dal zaroven i protialergickou reakci, ale ja nevim... To divne dychani se mi nezdalo.
A ted tedy chodi kocicka stale hodne casto na WC, ale zda se mi, ze mene, a ze curani ma svetlejsi. Moje zlaticko... Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr.Scully
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 22.únor 2018, 23:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Navážu na staré téma. Naší asi devítiletá britce posledních několik dní trošku zapáchá srst, má výtok kolem očí/čumáku a dneska má extrémní frekvenci čůrání, chodí posledních několik hodin třeba každých osmkrát do hodiny. Pokaždé pár kapek a za chvíli jde znova. Jinak vypadá spokojeně, hraje si, žere, asi i pije. Máme tedy podezření na nějakou lehčí formu zánětu močových cest? Nebo se mám znepokojovat víc? Na veterinu asi zítra pro jistotu pojedeme tak jako tak, spíš mě zajímají varianty a jestli mám vyvinout maximální úsilí na odebrání těch pár kapek moče (což se asi nepodaří) nebo to není nezbytně nutné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.únor 2018, 4:20    Předmět: Močové cesty-ucpání Odpovědět s citátem

Dobrý den,

tohle Vám s těží někdo napíše co by to přesně mohlo být, může mít zánět močových cest, struvity nebo oxaláty, které ji mohou ucpat močovou trubici (s tím musíte co nejrychleji k vetovi). Takže já bych upalovala s kočičkou na veterinu a tam bych potíže přesně popsala. Moč se Vám asi skutečně nepodaří odebrat, takže bych kočičce udělala kuřecí vývar (bez cibule-pro kočky jedovatá, přefiltrovaný přes utěrku-tím jej zbavíte drobných kostiček), nechala jí ho vypít - tím si naplní močový měchýř a šla na veterinu, kde kočičce pravděpodobně zmáčknou močový měchýř (nebo ji budou cévkovat nebo ji udělají punkci močového měchýře) a tím získají moč. Ještě předtím vším bych, ale zavolala na veterinu a domluvila bych se předem a zeptala bych se, jestli to, že ji dám napít kuřecího vývaru před vyšetřením neskreslí výsledek hlavně co se týče obsahu bílkovin.

Tohle si přečtěte:
http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/130

http://www.kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?op=read&id=2042

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mr.Scully
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: pá 23.únor 2018, 13:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Vývar je dobrý nápad, bohužel nebyl čas to realizovat, takže jsem hned vyrazil na veterinu a dostali jsme dvoutýdenní antibiotika plus asi něco proti bolesti (aby to kočičku nesvědilo) a máme příkaz během těch dvou týdnů přinést vzorek moči za každou cenu. Od těch analgetik (nebo co to dostala) si slibuju, že ji to nebude tak svědět a snad bude chodit na záchod méně častěji, protože ty dvě kapky, se kterými chodí na záchod doslova každých pět minut, fakt nezachytím.

Aspoň mě doktor uklidnil, že ucpání močovodu nehrozí, protože to se týká jen kocourů. Tak snad ty aktuální problémy nejsou vážné.

(Kromě toho jsme dostali úkol zhubnout ze 6 na 4 kg, což mám pocit, že je utopie, protože ztratit 33% hmotnosti v domácnosti, kde žije koček víc a tudíž nejdou žrádla separovat, je prostě neuskutečnitelné... přitom už mnoho let dostávají jen kvalitní a dle specifikace relativně dietní granule).

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.únor 2018, 21:02    Předmět: Močové cesty Odpovědět s citátem

Dobrý večer,

jsem ráda, že to není nic vážného Wink a že jste s kočičkou vyrazili na veterinu hned (snad se ji teď trochu uleví při podávaní antibiotik). Co se týká odběru moči, tak asi první týden užívání antibiotik bych si moc neslibovala, že začne víc močit než jenom dvě kapky(ale uvidíte, sledujte ji), ale ve druhém týdnu bych ji zkusila dát kuřecí vývar, aby se ji víc naplnil močový měchýř a víc ji to nutilo čůrat a ve větším množství(snad, to by už mohli zabrat antibiotika).

Co se týká úkolu zhubnout z 6 na 4Kg, tak to je potíž ve větším počtu koček a navíc bytových, ale zkuste kočičce krmení dávat na místo výš položené než mají ostatní kočky(asi budete muset kočičce párkrát to místo ukázat, aby pochopila, že tam má potravu-nejlépe ji dát do misečky něco co má opravdu moc ráda a párkrát ji k tomu přinýst), navíc bude muset skákat, takže se víc i pohybovat. Ostatním kočkám bych dávala potravu na stejném místě, ale jen v určitou dobu (ráno a večer - vždy ve stejnou dobu) a pokaždé bych kočičku, která má zhubnout, tak bych ji zavřela dveře,aby se nedostala ke krmení ostatních koček.A nenechávala bych prázdné misky ostatních koček na zemi, aby si nemyslela, že třeba něco dostane a dávala bych je na stejné místo jen v určitou dobu krmení. Zato misečku kočičky, která má zhubnout, tak tu bych nechávala na novém místě stále. Jinak to nevidím.Sad

Držím palec ať se vše dobře podaří a dejte nám zase po čase vědět jak to s kočičkou vypadá!

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 16.březen 2018, 20:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý večer, Mr. Scully,

jak to vypadá s kočičkou? Podařilo se Vám odebrat kočičce moč?

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 07.duben 2018, 9:45    Předmět: Odpoved Odpovědět s citátem

To je blbé, že většina majitelů kočiček popíše jaký mají problém, ale jak to dopadlo, už nenapíšou. Sad

Je to škoda. Sad

krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 07.duben 2018, 13:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, to mi taky vadí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5
Přejdi na: