KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Bezpečná vakcína pro kočky

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 02.březen 2018, 8:59    Předmět: Bezpečná vakcína pro kočky Odpovědět s citátem

Bezpečná vakcína proti vzteklině pro kočky, která neobsahuje adjuvanty (hlinité a rtutnaté soli), po kterých může vzniknout postvakcinační sarkom.
Toto vakcinou je Purevax Rabies (my ji už očkujeme).

Tady je článek:

http://mevet.cz/wp-content/uploads/2014/03/01b9a28851f749c98667854569c264d5-PUREVAX-techn.brožura_2013.pdf

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 24.květen 2019, 0:52    Předmět: Bezpečná vakcina pro kočky Purevax Rabies Odpovědět s citátem

Bezpečnou vakcinou pro kočky, je každá vakcina, která neobsahuje adjuvanty. Adjuvanty jsou hlinité (Al3+) a rtutnaté (Hg2+) soli a bývají obsaženy v tzv. adjuvantných vakcinách, po kterých může vzniknout postvakcinační sarkom.Adjuvantní vakciny bývají levné.

Vakcinou bez adjuvant proti vzteklině u kočky je vakcina Purevax Rabies. Tato vakcina se však dodává v balení po deseti kusech, a proto málokterý veterinář ji objedná, protože má strach, že by všech deset ampulí nevyvakcinoval, proto je potřeba obvolat veteriny v blízkém okolí(i sousedním městě) a pozeptat se zda Purevax Rabies mají.

Purevax Rabies je na trhu od roku 2013 a když jsem hledala veterinu, která tuto vakcinu odebírá, kontaktovala jsem společnost MeVet, která tuto vakcinu veterinářům dodávala a poprosila jsem obchodního zástupce pro příslušný region, jestli by mi zjístil veterinu, která v našem blízkém okolí vakcinu odebírá. Dnes, už společnost Mevet neexistuje, protože ji koupila společnost Boehringer Ingelheim.

Protože veterina, kam jsem jezdila na vakcinu Purevax Rabies (naše veterinářka tuto vakcinu neměla), už tuto vakcinu od letošního roku nemá, musela jsem si znova najít veterinu, která tuto vakcinu má a když jsem hledala, tak jsem mluvila s některými veterináři a setkala jsem se s tím, že veterináři spoléhají na laickou neznalost, a tak se mi snažili napovídat, že kromě Purevax Rabies je ještě bezpečná vakcina Nobivac Rabies pro kočky. Není tomu tak, protože jsem se podívala do příbalového letáku(najdete na internetě), kde se píše ve složení, že obsahuje hlinité soli (AL3+). Takže je dobré si vždycky najít na internetě příbalový leták a podívat se na složení. Stejně tak v příbalovém letáku najdete dobu, po které má být vakcína znova přeočkovaná-to je důležité. Setkala jsem se s veterinářkou, která mi tvrdila, že leukóza(FeLv) v Purevax RCPCHFeLv se může přeočkovat až po dvou letech-nesmysl, po roce! Po třech letech se smí přeočkovat pouze základ RCP.Po třech letech se smí ještě přeočkovat vzteklina-právě Purevax Rabies.
Takže při komunikaci s veterináři je dobré se držet zlatého pravidla...DŮVĚŘUJ, ALE PROVĚŘUJ!!!

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: