KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Čůrání vedle wc-poradíte?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je nečistotná
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 12.únor 2018, 13:00    Předmět: Čůrání vedle wc-poradíte? Odpovědět s citátem

Ahoj, potřebuju se poradit. Mám doma téměř 7letého briťáka a dvouletou nalezenou číču, kterou mám od koťátka. Když jsme ji našli, měla poraněnou levou zadní nožku (chromkala), buď ji nějaký hulvát nakopl, nebo ji rafnul pes, kdo ví..Sad( Kontroloval ji ale veterinář a vše ok.
Obě kočky jsou kastrované, mají k dispozici celý dům, granule dostávají Taste of Wild, Proplan, občas prostřídám s RC, plus tak třikrát do týdne kapsičky, voda neustále k dispozici.
Mají k dispozici 3 WC se stelivem Cats best.
Problémem je to, že ta mladší nalezená si zvykla, že občas se vyčůrá vedle záchodku.
Původně jsem si myslela, že je to tím, že třeba nechce jít už do použitého wc, tak jsem začala čistit hned po vykonání, aby to bylo furt čisté, ale tím to není. Pak jsem si myslela, že má ten záchod malý a že se "nevleze", tak jsem pořídila ten třetí, velký, nekrytý, ale taky ne.
Myslím, že netrpí žádným stresem a ani nevypadá, že by byla nemocná nebo jí něco scházelo. Spíš mě napadá, že jak měla poraněnou tu nožičku a kdoví co ještě třeba vevnitř, tak že třeba se jí občas stane, že to už "neudrží", ale nikde jinde než těsně u wc nečůrá...
Byla bych ráda za tipy, co udělat, aby se strefovala do wc Smile) Nijak ji za to nepeskuju, ale chtěla bych to pořešit ke spokojenosti všech, protože ta moč je docela agresivní.
Jinak jsou oba kočičáci naprosto vzorní, hraví, ale tohle mě ale trápí.

Děkuji za rady a tipy!

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 12.únor 2018, 23:44    Předmět: čůráni vedle WC Odpovědět s citátem

Dobrý večer Kamilko,

asi Vám neporadím nic co by jste nevěděla, protože tady na fóru se o tom píše dost často a sice odeberte kočičce moč a nechte vyšetřit - pro jistotu. Kočička nemusí na první pohled vypadat nemocně!!! Stačí, když tu moč natáhnete do stříkačky a odnesete na veterinu co nejdřív, nejdéle do 2 hodin po vyčůrání.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.únor 2018, 0:52    Předmět: čurani vedle WC Odpovědět s citátem

Jinak pokud bude moč v pořádku, tak mne napadá jediné, že by ji nemuselo vonět, to, čím čistíte záchudek?!
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 13.únor 2018, 10:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkusím teda tu její moč nějak zachytit odvézt na veterinu - co mám po nich chtít? Vyšetření třeba na zánět nebo močové kameny nebo oni už budou vědět?
Snad to nějak zvládnem, jsem zrovna v sedmém měsíci těhu a mám vycházky jen v určité hodiny, tak to budeme muset načasovat tak, aby se vyčůrala, já měla vycházky a na veterině někdo byl Smile))
Dám pak vědět, díky za radu

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.únor 2018, 11:10    Předmět: Čůrá vedle WC Odpovědět s citátem

Kamilko,

na veterině řekněte, že chcete zkontrolovat moč, protože vám čůrá mimo záchudek a oni už budou vědět. S tím načasováním, to bude horší, ale snad Vám to vyjde. Držím palec.

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.únor 2018, 11:22    Předmět: čůrá mimo wc Odpovědět s citátem

Pokud by se Vám to přesto nedařilo odchytit moč, v době, kdy na veterině někdo je, je ještě jedna možnost a sice zajít s kočičkou na veterinu v době, kdy máte vycházky a oni Vám ji vymáčknou (zmáčknou močový měchýř), ale to je až ta krajní možnost. To si s něma, ale domluvte předem po telefonu.
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.únor 2018, 13:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Promiňte trochu zbytečného povídání O0T, ale ad Čeníšek 0:52:

Lidi, co pořád máte s tím čistěním záchodků?!
Ničím nečistím, za bezmála 4 roky jsem nikdy nevyměňoval celou náplň steliva!
Nesmrdí, opravdu ne!

Kočka (jenom jedna) je ovšem velmi ohleduplná, nezahrabává, a pro mne je údržba dost pracná.
Udržuji vysokou hladinu steliva (7 - 8 cm), podle mého názoru kvalitního, takže moč se nemůže dostat na dno. Pokud znečistí boční stěny, otírám toaletním papírem, suchým a pak vlhkým. Též papírem vybírám, co nesebrala lopatka.
Tuhé exkrementy stačí uchopit rukou vyzbrojenou papírem. (Opakuji, že nezahrabává.)
Nejvíc času mi zabere snaha o pečlivé uhrabání, aby byla hladina rovná a hrubozrnná, jemnější písek a prach ať si zůstane dole. A zamést, co rozházela kolem.

Kočka, když byla ještě venkovní, s možností pobytu v v kočičárně v domě, vykonávala potřebu na prostřené noviny. Pro jistotu je má i nyní kolem záchodku.

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.únor 2018, 23:48    Předmět: Čůrá vedle WC Odpovědět s citátem

Kočičky jsou citlivé na pachy, pokud se ji pach nelíbí, tak tam nepůjde a potřebu udělá jinde.
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 12.březen 2018, 18:08    Předmět: Čůrá vedle WC Odpovědět s citátem

Dobrý večer, Kamilko,

jak to vypadá s kočičkou-pořáď se občas vyčůrá vedle wc? Podařilo se Vám odebrat kočičce moč a nechat vyšetřit nebo Vám pomohli veterináři a kočičce zmáčkli močový měchýř???

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je nečistotná Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: