KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Bravecto spot

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 06.červen 2017, 9:56    Předmět: Bravecto spot Odpovědět s citátem

Nemate nekdo zkusenosti se spotem Bravecto. Dostali jsme ho na veterine kvuli tomu, ze ma ucinnost 3 mesice - kocour je ledvinar. Ted jsem narazila v diskuzi na informaci, ze ve forme tablety u psu muze mit fatalni dusledky. Tak se bojim aplikovat.
Hezky den
Daniela

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 06.červen 2017, 12:14    Předmět: Bravecto Odpovědět s citátem

Dobrý den Elo,

to jste určitě četla na i-fauna psi, kde jsem to četla loni i já - psala jsem o tom v diskusním vláknu "ochrana proti klíšťatům"(7.5.2016) - tady:

http://www.kocky-online.cz/forum/viewtopic.php?t=14037&start=30

To je, ale jediný případ, ostatní mají s tím dobrou zkušenost, takže, i kdyby Vám tady napsalo 10 kočkařů, že s tím mají perfektní zkušenosti, tak Vám nikdo nezaručí, že váš kocourek nebude mít smůlu. Proto, pokud tomu nevěříte, nebo máte pochybnosti, tak to radši nedávejte.
Kromě toho, kdybych já měla nemocnou kočičku s ledvinami nebo játry, tak bych do ní necpala z preventitvních důvodů chemii - tzn, že bych nepoužívala antiparazitika proti vnějším parazitům a radši bych ty klíšťata vytahovala ručně pomocí háčků (stejně to tak dělám) a stejně tak bych nepoužívala preventivně antihelmetika, ale raději bych každý třetí měsíc nosila vzorky trusu na rozbor a jedině pokud by bylo koprologické vyšetření pozitivní, aplikovala bych antihelmetikum. Ale to je téma na diskuzi s vaší veterinářkou.

Tak to je můj názor, praktickou zkušenost zatím s Bravectem ještě nemáme a ani mít nebudeme, ale úplně z jiného důvodu (kočička hubne).

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 06.červen 2017, 14:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky za reakci:-) Na fb maji majitele uhynulych psu stranku, v anglictine. Honza chodi ven treti den a zatim nic, prohlizim ho kazdy vecer. A to pry jich tu je naseto. Mozna, ze jim nevoni nektery z leku, co bere. Tak zatim pockam. Horsi by to bylo s blechama. Ale kocky tu vetsinou maji obojky.
Daniela[/quote]

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 07.červen 2017, 13:32    Předmět: Bravecto Odpovědět s citátem

Odakzy z ifauny (psi):

Bravecto - zkušenosti z ifauna psi (tady jsem četla o tom případě, kdy majitelce málem zemřela fenka po bravectu, ale veterináři ji zachránili. Je to jediný případ, jinak zkušenosti dobré):

http://www.ifauna.cz/psi/diskuse/detail/2937150/bravecto-zkusenosti

Bravecto ano či ne - z ifauna psi (Je tady spíš teoretické povídání. Taky je tady zmínka o fb skupině Does Bravecto kill gogs - jak píše Ela):

http://www.ifauna.cz/psi/diskuse/detail/3086934/bravecto-ano-ci-ne

PS: Na fb nechodím, myslím si o fb své.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 07.červen 2017, 18:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak samozřejmě, že do té skupiny nebudou přispívat majitelé psů, kteří s tím problém neměli. Nicméně už jen fakt, že tato skupina vznikla svým způsobem alarmující je. A čtení to je hodně smutné. Já to riskovat nebudu, Honza zatím klíště nepřinesl, tak ho radši budu kontrolovat.
Ohledně fb, záleží, jak si to člověk nastaví a koho si tam pustíSmile

Daniela

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: