KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Ochrana proti klíšťatům ???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 07.květen 2016, 14:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,

dneska jsme byli na očkování a s paní veterinářkou jsme se bavily o klíšťatech a říkala, že kromě fipronilu je na trhu tabletka BRAVECTTO, která obsahuje fluralaner. Zatím je registrována pouze pro psi, u koček zatím registrace probíhá. Říká, že ji použivají i u koček a jsou s tím dobré zkušenosti. Co si o tom myslíte, máte někdo s tím zkušenost????Hledala jsem na netu a na diskuzním fóru i fauna-psi jsem našla hodně dobrých ohlasů, ale taky jeden, který psal, že jim fenka málem zemřela a doteď se léčí a má přísnou dietu. Tak nevím. Mne se tabletky s insekticidy moc nezamlouvají, protože musejí projít trávicím ústrojím. Radši bych byla, kdyby vyvinuli pipetku s jinou účinou látkou než je fipronil.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: so 07.květen 2016, 16:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Anooo, to je ta značka, o které jsem psala.. Bravecto... my tu tabletku dali psovi (40 kg) loni i letos a úplně super Smile kočce jsme to ale nedávali, ta měla pipetu... nicméně už jsem slyšela několikrát že to dávají kočkám, tak třeba když se upraví množství na menší váhu... Těžko říct, každé zvíře reaguje na ty přípravky jinak

Kitty 2 (domácí kastrovaná kočička, momentálně 14 měsíců)

Lucky (venkovní černý kocourek, momentálně 6 měsíců, zatím nekastrovaný)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 07.květen 2016, 17:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja bych to asi neriskovala. Ale ano to bude jako s pipetama, kliste se neprisaje, ale leze po kozichu, protoze nemaji repelentni ucinek. Takze u nas kazdy vecer procesani hustym hrebenem a kocici pled na klin;-)

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 06.květen 2017, 13:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,

dneska jsme byly na očkování Purevax RCPCHFeLv a všimla jsem si, že už tam mají BRAVECTO pro kočky ve formě spot on (to je super, že to není pro kočky tabletka a hlavně, že je nová pipetka proti klíšťatům, která má jinou účinnou látku než fipronil!!!! Smile ).
V dubnu jsem četla o Bravectu pro kočky na stránkách www.českaveterina.cz, že funguje až po napití klíštěte (jako většina pipet) a že se tím může přenést infekční onemocnění z klíštěte na zvíře - to, ale platí pro psy, kočky jsou proti boreliím odolné, tak nemějte strach Bravecto zkusit (my ho dáme až měsíc po očkování).

Bravecto pro kočky se dá sehnat jedině na veterině.

E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 06.květen 2017, 13:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne Bravecto doporucila veteriarka, hlavne kvuli tomu, ze ma mit ucinnost tri mesice - mame ledvinare. Drive jsem davala Frontline Combo, ovsem jednou za mesic. Ma byt dobry, tak uvidime.

LucaProchy
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 18.květen 2017, 13:32    Předmět: Klíšťata znovu Odpovědět s citátem

Nemáte prosím někdo zkušenost s tímto? Děkuju!
http://www.baron.cz/pes/cdvet-sprej-proti-klistatum-ml-k-KP000012-X000705-X000707.html

zrzaví bráškové Toník a Matýsek *1.10.2014
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 18.květen 2017, 17:52    Předmět: Odpovědět s citátem

S timhle zkusenost nemam, ale obecne bych se sprejovanim u kocek cimkoliv byla opatrna.Nejlepsi mate spot.

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 19.květen 2017, 15:44    Předmět: Odpovědět s citátem

S tímto zkušenost nemám a jak píše Ela se sprejováním koček čímkoliv opatrně, protože, když kočičku nasprejujete, tak kočička si to automaticky olíže - celou srst. Ale viděla jsem jednu veterinářku jak aplikovala sprej koťátku proti blechám - nesprejovala kožíšek, ale jen stříkala bodově podél hřbetu, tak, když by jste to udělala stejně - těžko poradit, protože kočička si na hřbet dosáhne a 100% si to bude lízat. Právě proto používám spot on za krk.
LucaProchy
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 19.květen 2017, 16:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju vám za názory!

zrzaví bráškové Toník a Matýsek *1.10.2014
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3
Přejdi na: