KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Výběr granulí - mám "trilema"

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
StarryCatEyes
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 08.květen 2017, 19:22    Předmět: Výběr granulí - mám "trilema" Odpovědět s citátem

Dobrý večer, ráda bych se podělila o své "trilema", co se výběru granulí pro kočky týče.
Mám doma dvě - šestiletou a roční, obě kastrované. Ta šestiletá je trochu při těle a ráda bych, aby zhubla. Roční má zatím ideální váhu. Obě si už prošly struvity, ta starší víckrát.

Momentálně krmím N&D grain free jehněčí a borůvky. https://www.spokojenypes.cz/n-d-grain-free-cat-adult-lamb-blueberry-300g/

Uvažuji ještě o Brit Care Missy for Sterilized https://www.spokojenypes.cz/brit-care-cat-missy-for-sterilised-7kg/ a nebo o Brit Care Daisy I've to Control My Weight https://www.spokojenypes.cz/brit-care-cat-daisy-ive-to-control-my-weight-7kg/

Chtěla bych se zeptat povolaných, jak kvalitní je ten Brit Care v porovnání s těmi N&D? Ráda bych zkusila ty pro sterilizované kočky. Pomůže to i mé peněžence. Smile

Děkuji.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 08.květen 2017, 21:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý večer, jestli mohu poradit, tak bych výběr granulí u kočiček, které mají nebo měly struvity, směřovala na granule, které jsou určeny pro zdravý močový systém. Máme 8 letého kocourka, který měl již ve čtyřech letech struvity. Ty jsme vyléčili dietou, a teď při náhodné kontrole, jsme zjistili, že má kocour oxaláty! Tyto jsou horší, protože se nedají rozpustit, musí je vyčůrat, takže zase začal brát dietu na struvity i oxaláty. Zde jsou granule Royal Canin VD Feline Urinary s/o
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/royal_canin_veterinary_diet/ledviny_a_mocove_cesty/307014

Byli jsme s ním před 14 dny u vetky, protože je silný, váží 8 kg. On je tedy i dost velký, ale potřeboval by 1-2 kg shodit.
Takže vetka řekla, že ať mu koupíme příští granule Royal Canin Urinary s/o. Moderate Calorie, ty jsou ke zhubnutí. Doteď měl RC Urinary s/o (bez Moderate calorie).
Vetka řekla, že bychom mu tyto granule měli dávat, aby se mu neopakoval problém se struvity nebo oxaláty. Je vidět, že se mu to opakuje, tyto granule potřebuje.

Myslím, že i Vy byste mohla o těchto granulích uvažovat, když Vaše obě čičiny tím trpí. Uděláte pro ně prospěšnou věc, že předejdete opakování potíží, navíc budete mít pocit, že dostávají to, co je pro ně nejlepší a nemusíte trnout, jestli se jim to nevrátí.
Prý tyto granule mohou jíst kočky celý život. Kocour má po nich krásnou, lesklou srst. V úterý dojdou od Zoohitu ty na hubnutí.
Kocourovi moc chutnají, jsou to takové menší čočky. Příjemně voní (připomínají mi vůni vanilkových rohlíčků).
Pokud budete mít zájem, pošlu Vám pro kočičky vzorek na ochutnání. Dostala jsem u vetky originál malé vzorky, které jsem ani neotevřela. Mám je, mohu je poslat v obálce, že si zkusíte, co na to kočičky. Granulky jsou v prémiové kvalitě a vyrobené ve Francii. Dietní granule Royal Canin zůstali výhradně ve výrobě FR, ne v Polsku. Nebojte, právě jsem to znovu zkontrolovala na razítku na obale, výroba i balení Francie Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StarryCatEyes
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 09.květen 2017, 11:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. Kočičky teď problémy nemají, jsou zdravé, ale samozřejmě o jejich močové cesty dbám. Problémy měly vždy jen při změně stravy - z depozita k nám, při přechodu na bezobilné... Nakonec je vše v pořádku snad i díky těm N&D jehněčí a borůvky, ty granule jsou dělané pro zdraví močových cest.
Ty Brit Care pro kastráty taky.
Nechci kočkám dávat zbytečně veterinární granule právě z důvodu možnosti, že se to obrátí v oxaláty, zároveň kočky nemají chronické potíže. Také nechci dávat RC, které se mi nezdají poměrem cena/výkon, jsou plné obilovin a podle mě ne úplně vhodné. Je pravda, že ty jejich veterinární fungují, ale kočka mi stejně jedla jen kapsičky a granule ne, byla radši 4 dny o hladu.
Takže děkuji za nabídku, ale ne, děkuji. Přijde mi také, že jim snad děláte placenou reklamu...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: