KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Výroba škrabadla

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Škrábe vám kočka tam, kde nemá?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dex88
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 23.duben 2013, 20:38    Předmět: Výroba škrabadla Odpovědět s citátem

Zdravím vás vsechny.
Jsem zde nový a toto je muj první příspěvek. Rád bych se poděli o výrobu mého prvního škrabadla. Smile

Začneme pěkně od začátku Smile

Pkračování příště. Zatím totiž nemám vymyšlenoý jak udělám nejvyžší odpočívadlo Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dex88
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 23.duben 2013, 21:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak podařilo se mě vložit po pár neuspěchách všechny fotky Smile
katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 24.duben 2013, 7:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc pěkné, děkujeme za detailní návod! Nápad propojení sloupků plošinkami je velmi praktický, dodává stabilitu. A je vidět, že vaše slečna - je to slečna, že? - škrabadlo oceňuje. Taky se někdy chystám na výrobu, ale zatím mě zdržuje to,že sháním plošinky z banánových listů (komponenty škrabadla Karlies) - čistě z estetických důvodů. Tak ať si kočena užije!

Tatiana Božíková
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 24.duben 2013, 8:39    Předmět: Odpovědět s citátem

No super, já si říkám, že ještě někde musí žít muži, co přemýšlejí, jak by co šlo udělat, a nepřemýšlejí, proč to nejde. Čili hledají způsoby, a ne důvody. Bohužel, já jsem měla štěstí spíš na ty druhé Embarassed
Dex88
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: čt 25.duben 2013, 19:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji vám jsem rád že se líbý Smile Je to slečna a skoro jsem to nemohl kvuli ní dodělat. protože jakmile jsem položil na hlavní plošinu koberec už to bylo její a po prvních pár otáčkách lanem už škubala i to Smile
sar
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 09.květen 2013, 18:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Miluju chlapy,co milují kočky-jste prostě užasně jiní.

Janiis
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 09.duben 2014, 1:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Téma je sice staršího data ale nevadí, nechci zakládat nové vlákno. Přemýšlíme o výrobě škrabadla z nějakého pěkného vhodného kmene stromu. Musí být škrabací část opravdu nutně pokryta sisalem nebo kokosovými lany? Ještě nemáme nic navrhnutého, ale představovala bych si to jako aspoň min. metr a půl vysoké s pár větvemi do stran na které by se dali umístit plošinky na ležení jako mají klasická škrabadla případně ještě obohatit o něco zavěšeného na hraní. Vyráběl někdo z vás už přímo takto ze stromu škrabadlo?

http://zachrankocku.cz/

http://www.kockyaumeni.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZR
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 09.duben 2014, 10:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Janiis napsal:
... Musí být škrabací část opravdu nutně pokryta sisalem nebo kokosovými lany? ... Vyráběl někdo z vás už přímo takto ze stromu škrabadlo?

Nemusí, ale když tam necháte jen holé dřevo, nebude je to bavit a budou škrábat i to co nemají (koberce, sedačky)). Kočka pro ten slastný pocit prostě potřebuje i něco méně tvrdého.

Na zahradě máme spoustu stromů různého druhu.K tomu i konstrukce z dřevěných trámů, bál jsem se, že je budou poškozovat škrábáním. Ale ani si jich nevšimnou (jen po nich občas šplhají). 100% dávají přednost škrábání hrubé kůry na stromech, nejradši mají vrbu, naopak vůbec neškrábou jehličňany (?pryskyřice?).

Ze stromů se dají dělat krásná škrabadla i šplhadla a za pár korun. Pokud jim ponecháte kůru, ani je nemusíte oplétat provazem. Potíž je v tom, že časem (až strom vyschne), se kůra často začne oddělovat od dřeva. Takovéto přírodní dřevo sesycháním hodně pracuje (zmenšuje se), takže je třeba s tím počítat při návrhu kotvení (nastavitelný dilatační prvek). Ale to není nic s čím si manžel/přítel neporadí. Větší problém je překonat naši vrozenou nechuť ke zbytečné činnosti, to zabere více času, než vlastní realizace Very Happy .... Vřele doporučuji bártrový obchod ve stylu - "ty uděláš kočkám strom, já je odnaučím lézt na stůl". Pak by z příští pětiletky klidně mohl být i příští týden.

Janiis
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: st 09.duben 2014, 12:57    Předmět: Odpovědět s citátem

ZR napsal:
Janiis napsal:
... Musí být škrabací část opravdu nutně pokryta sisalem nebo kokosovými lany? ... Vyráběl někdo z vás už přímo takto ze stromu škrabadlo?

Nemusí, ale když tam necháte jen holé dřevo, nebude je to bavit a budou škrábat i to co nemají (koberce, sedačky)). Kočka pro ten slastný pocit prostě potřebuje i něco méně tvrdého.

Na zahradě máme spoustu stromů různého druhu.K tomu i konstrukce z dřevěných trámů, bál jsem se, že je budou poškozovat škrábáním. Ale ani si jich nevšimnou (jen po nich občas šplhají). 100% dávají přednost škrábání hrubé kůry na stromech, nejradši mají vrbu, naopak vůbec neškrábou jehličňany (?pryskyřice?).

Ze stromů se dají dělat krásná škrabadla i šplhadla a za pár korun. Pokud jim ponecháte kůru, ani je nemusíte oplétat provazem. Potíž je v tom, že časem (až strom vyschne), se kůra často začne oddělovat od dřeva. Takovéto přírodní dřevo sesycháním hodně pracuje (zmenšuje se), takže je třeba s tím počítat při návrhu kotvení (nastavitelný dilatační prvek). Ale to není nic s čím si manžel/přítel neporadí. Větší problém je překonat naši vrozenou nechuť ke zbytečné činnosti, to zabere více času, než vlastní realizace Very Happy .... Vřele doporučuji bártrový obchod ve stylu - "ty uděláš kočkám strom, já je odnaučím lézt na stůl". Pak by z příští pětiletky klidně mohl být i příští týden.

Děkuji moc Very Happy no můj přítel by si s tím asi neporadil, minulý týden si propíchnul ruku šroubovákem při rozebírání nabíječky k notebooku takže u stavby škrabadla by se možná i zabil. Ale táta je v důchodu, má času habaděj a rád se účastní takových věcí navíc celý život žil na vesnici, pořád si kolem baráčku něco upravuje, vylepšuje, staví.. takže věřím že za dva týdny letní dovolené u rodičů to nějak zmákneme sestavit Smile A kočeny se pak můžou chlubit že mají doma uprostřed Prahy škrabadlo ze stromu který je z národního parku české švýcarsko, no snad je nezavřou Very Happy

http://zachrankocku.cz/

http://www.kockyaumeni.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 09.duben 2014, 14:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Janiis napsal:
Musí být škrabací část opravdu nutně pokryta sisalem nebo kokosovými lany? Ještě nemáme nic navrhnutého, ale představovala bych si to jako aspoň min. metr a půl vysoké s pár větvemi do stran na které by se dali umístit plošinky na ležení jako mají klasická škrabadla případně ještě obohatit o něco zavěšeného na hraní. Vyráběl někdo z vás už přímo takto ze stromu škrabadlo?

My takový strom máme, mrkněte do mého alba. Omotaný ho máme částečně a kočky škrabou, jak na omotaných větvích, tak i na těch holých. Na plošinkách máme takový ten koberec "trávu". Je to tam nacvakané čalounickou sešívačkou.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Dogina
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: pá 28.duben 2017, 10:35    Předmět: Odpovědět s citátem

A je to náročné vyrobit? Díky
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 28.duben 2017, 10:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Dogina napsal:
A je to náročné vyrobit? Díky

zručnější člověk to dokáže. Jen je třeba nechat strom vyschnout, což za normálních podmínek trvá i rok, odkůrovat a potom vymyslet stabilitu (buď musí mít dobrou základnu nebo musí být rozepřen o strop a podlahu. To omotání sisálem a potažení látkou či kobercem je už to nejmenší.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Škrábe vám kočka tam, kde nemá? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: