KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Nevděčná kočka

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pyrit
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: st 01.březen 2017, 10:35    Předmět: Nevděčná kočka Odpovědět s citátem

Dobrý den, přicházím možná se zvláštním dotazem ale chci abyste jej brali vážně a ne ihned negativně. Doma máme skoro roční kočičku. Máme ji moc rádi, to každopádně, ale bohužel co zvíře to jiná povaha. Na to, že naše kočička nebude žádný mazel už jsme si poměrně zvykli. Pohladit se nechá tak třikrát za den a nejspíš jen bezprostředně před tím než dostane najíst. Jinak pořád POŘÁD kouše a škrábe, nejspíš sice ze hry, ale občas to vypadá spíš jako boj na život a na smrt. Kousání do achylovek už se taky stalo denní rutinnou.
Je jen pár věcí které nesmí dělat, třeba skákat na linku. Sice pochopila že to nemá dělat, jelikož vždycky když na ni vyleze a půlku věcí shodí/sní nebo rozbije se už schovává, ale vesele v tom pokračuje. Ovšem i to by se dalo přežít.
Ale ještě k tomu zatím žijeme se spolubydlícím je to hodnej kluk a občas chce kočičce přilepšit nějakým tím odřezkem z kuřecích prsou nebo tak. Není to každý den ani každý druhý den. ale přesto, jakmile kočka slyší spolubydlícího v kuchyni okamžitě stojí u dveří od pokoje a řve jak na lesy aby mohla za ním e uplně jedno co pro ni děláme protože na nás ze vteřiny na vteřinu zapomene.. Myslím, že kočičí lásku celkem znám, s rodiči jsme měli koček.. Ale žádná nás neměla tak málo ráda.
Nenechá se pohladit, lehne si na klín jednou za týden, nelíže nás, nenosí "dárečky", nepřiměřeně kouše i škrábe a když se na mě podívá když přijdu z práce nebo tak .. opravdu v tom pohledu není nic, maximálně "dej mi najíst". Je mi to líto protože jí dáváme co chce i potřebuje a už nevím co by se dalo s tím naším kočičím spratkem dělat. Všechny "šílené kočičí mámy" čelem vzad vaše nepřiměřené reakce a pouhé bránění mojí kočky tu nejsou žádány já jsem taky jenom bytost a kočky znám. Jsme úplně stejné bytosti s potřebami a touhami. Existují zlí lidé, zlí psy tak určitě existují i zlé kočky, ale nechci tomu zatím uvěřikt. Třeba ji to přejde až jí budou dva roky? Necítíme z ní žádnou lásku ani respekt. Se snoubencem se vyloženě pere o alfa pozici a mě bere jako bych ani nebyla a klidně by si přede mnou lehla na linku.. má někdo podobné zkušenosti?
Sad

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: st 01.březen 2017, 15:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Podívejte se na stránky MVDr. Hany Žertové. Možná tam najdete radu.
Jinak mi připadá, že si na vaši kočku stěžujete jako na člověka. Copak chudák kočka ví, že má být vděčná? Je to mladá kočka, chce běhat, hrát si a možná se sama doma nudí. Pak přijdete z práce a místo zábavy z vás cítí, že s ní nejste spokojená. Já bych to tolik neřešila. Prostě kočka není mazlivá, tak to beru jako fakt. Dám jí najíst, vyndám nějaké hračky, zkusím hru a když nemá zájem, má smůlu.

lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 02.březen 2017, 0:30    Předmět: Nevděčná kočka Odpovědět s citátem

Já si myslím že nemáte doma nevděčnou kočičku, jenom není ještě socializovaná. Odkud kočička pochází, kdy byla odstavena od kočičí maminky, nebyla týraná, znáte majitele?
BARTER
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 02.březen 2017, 12:28    Předmět: Odpovědět s citátem

No, teď abych se obávala, že když "nenajedu na vaší notu"a kočky se zastanu, budu v ranku " šílené kočičí mámy" - či co?
Mimochodem, mít doma u rodičů spousty koček ještě neznamená, že je znám a rozumím jim.

Ve vašem dotazu opravdu není nic z podstatných údajů o kočce, jak už psala paní přede mnou. Máme doma kočku z útulku - jednu - a maximálně v bytě jsme mívali dvě, a tahle kočka byla opakovaně vracená od různých majitelů jako nepřizpůsobivá, nehrála si, schovávala se, když jí chtěli pohladit, tak je, potvora jedna, i kousala!, atd. Tak jsme jí nechali její prostor, klid a po několika týdnech se začala přibližovat k nám i ve dne, za pár měsíců i nosit v náruči. Teď už jí máme sedm let, je ze všech koček, které jsme kdy měli a znali, ten největší mazlík. Nikdo cizí - návštěvy - jí nezná, to je celou dobu schovaná, asi si dobře pamatuje, co od lidí zažila, když žila pár let jako toulavá.
U vaší kočky to může být samozřejmě cokoli jiného, co její chování způsobuje, těžko říct.
Ale nějak mi z vašeho dotazu přijde, že ať je důvod jakýkoli, dobře jí u vás není.

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 02.březen 2017, 19:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak se Vaše kočička jmenuje?
Myslím, že spíše máte na mysli to, že není vyloženě mazlivá. Každá kočička taková "chovná" Smile není. Usuzuju, že ji máte od malinkatého kotěte, mladšího 10 týdnů. Zřejmě byla odebrána od maminky příliš brzy, proto kouše a škrábe. Nemá v sobě takový ten cit, který se kočka naučí od své mámy. Můžete to dohnat tím, že jí pořídíte kamarádku, nejlépe o něco mladší než je Vaše kočička. Ovšem pozor na to, aby ta kočička byla správně odebrána od své kočičí mámy, tedy ne brzy. Uvidíte, že se vše srovná. Dvěma kočičkám stačí jeden záchůdek a misky.
Napsala jsem Vám SZ cat colors

Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 02.březen 2017, 19:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Nedávno jsme řešili problém kočičky umístěné jako kotě. Sedm let žila jako jedináček a časem se začala projevovat jako ta Vaše - agresivně. Pak se mělo do rodiny narodit dítě a kočka musela pryč. Sedmiletá! Inzerovali jsme jako diví, aby kočička nemusela do útulku a naštěstí se našli hodní pánečci. Měli doma už tři kočky a přibrali si ještě tuto ,,agresorku" jako čtvrtou. A světe div se: kočka je mazel a pohodář.
Možná Vaší kočičce je samotné smutno a potřebovala by parťáka.

Ivuli
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 02.březen 2017, 23:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý dnes, a kočička je vykastrovaná? Nemám zkušenosti s kočičkou odebranou přímo od mámy...ale máme kocourka - nalezence. Vzali jsme si ho asi když měl cca 4 měsíce. Z počátku byl hodný (byl nemocný, tak to dalo rozum) ale asi před dvěma měsíci začal řádit jak černá ruka, taky kousal - mě naštěstí ne, ale syna a manžela - asi nějaký chlapský boj či co, v noci řval jako tygr. Tak jsem ho dala vykastrovat a je to mazel jako blázen. Uklidněný, hodný. Na kuchyňskou linku nám taky skáče, ale beru to že mi pomáhá vařit Very Happy . Spí s námi v posteli. Jediné co si žádá je, že se chce během dne procházet po chodbě v domě. Tak ho pouštím a stačí mu tak 5-10 min a přijde si sám domů. Ostatních lidí se bojí takže když někdo jde tak uteče domů. Možná vaše kočička má touhy a proto tak divočí... zkuste to probrat s vetem a uvidíme. Ten náš je po kastraci uplně jiný...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pyrit
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: pá 03.březen 2017, 14:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebyla odebrána brzo, z jejich "vrhu" jsou všechny kočky bezproblémové, jmenuje se Charlie, je vykastrovaná, dostává kvalitní jídlo, má hromadu hraček, škrabadlo, prostě na co si vzpomene ale je čím dál tím agresivnější, na přitele skočila, když vyšplhala po závěsu v koupelně a sklouzla se mu po zádech, bylo to skoro na šití. Teď to dovedla do takového extrému, že vypouštěcí hadici z pračky, která byla i přelepená páskou aby se ani nepohnula kousala a škrábala tak dlouho až ji vytrhla, koupelna pod vodou a sousedi mají vytopený sklep. Dělá, že vodu nesnese ale když může něco zničit, tak se při tom klidně s obrovskou radostí s hadicí pere v kaluži špinavé, ledové vody a dělá ji to naprosto očividnou radost, jenom jsem se objevila, kočka naprosto přesně věděla, že udělala zase něco špatně, protože byla ve vteřině schovaná. Už nevíme co s ní a tohle byla dost možná poslední kapka. Těsně před tím, pokaždé když jsme jí shodili ze stolu, tam byla ve vteřině zpátky, když už za to i jednou dostala lehce přes zadek, začala na stůl močit, je prostě nenapravitelná.
Ivuli
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: so 04.březen 2017, 10:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to je náhoda - náš kocourek se jmenuje také Charlie Very Happy Ale s tou Vaší potvůrkou se vůbec nedá srovnat... taky kdyby něco takového dělal tak ho manžel vykope z bytu. S tak rozdivočenou kočičkou nemám žádné zkušenosti... všechny kočičky co znám jsou moc hodné - sestra má dokonce dvě a také v bytě v paneláku a vše je bez problémů - až na pár hovínek v posteli - kdysi, to už je dávno a pak to přešlo a nikdo nevěděl proč to ta jedna z nich dělá... a ta druhá vždycky když přijedou od veta tak se vyčůrá na koberec - to je asi odplata za to že ji tam vzali. Ale jinak jsou moc hodné. Možná se Vaše kočička opravdu nudí a tím jak je taková akční tak vše ničí a dělá jen neplechu. Možná by pro ni bylo lepší aby byla jako venkovní kočička - tak se možná poohlídnout po někom kdo by si ji mohl vzít. Podle toho jak to popisujete tak je to malý ďáběl... a nedovedu si představit kdyby náš kocour napadl manžela ze zadu co by se stalo. Prostě by letěl ani by nevěděl jak... Tak přeji pevné nervy a brzké vyřešení problému. Iveta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 07.březen 2017, 21:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Bude nejlepší, když najdete pro Charlie nové páníčky s domkem a zahradou, aby mohla chodit ven. Jak ji popisujete, je to akční kočka, doma se moc nudí a stále hledá nějakou novou zábavu. Jak píšete, že "dělá, že nesnese vodu", tak to určitě nedělá, ale když už se hadice zmocní, prostě s ní zápasí hlava nehlava. Je to šelma. A že uteče, když přijdete? To je přece taky normální - lekne se, že zase bude zle. A jste si jistá, že na vašeho přítele z toho závěsu skočila? Třeba se lekla, chtěla honem pryč, dopadla na něj a zachytila se drápy. Kolikrát mě kočka podrápala, když mi skočila na klín, sklouzla a chytila se drápy za moji nohu. Taky se mi stalo, když té naší nejživější kočičce byl necelý rok a já ji měla na vodítku, že se něčeho strašně lekla a jak jsem nechtěla vodítko pustit, aby neutekla, zakousla se mi vší silou do ruky. Krev ze mě kapala, tři neděle se to hojilo, ale určitě bych neřekla, že mi to udělala schválně. Byl to od ní normální reflex. V klidu je to milá a mazlivá kočka.
Dogina
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: pá 28.duben 2017, 10:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohužel souhlasím s kytkou. Sad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: