KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Měření teploty

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dogina
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: po 03.duben 2017, 10:50    Předmět: Měření teploty Odpovědět s citátem

Dobrý den,
můžu vás poprosit o tip na teploměr, vhodný na měření teploty u koček? Děkuji

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 03.duben 2017, 11:32    Předmět: Teploměr Odpovědět s citátem

Dobrý den,

já používám digitální teploměr pro miminka - jeho špička se anatomicky přizpůsobuje konečníku, takže při zasunutí do konečníku to nebolí. A vždy používám lubrikační gel na namazání špičky teploměru.

K sehnání v lékárně.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dogina
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: st 05.duben 2017, 10:50    Předmět: Re: Teploměr Odpovědět s citátem

[quote="Čeníšek"]Dobrý den,

já používám digitální teploměr pro miminka - jeho špička se anatomicky přizpůsobuje konečníku, takže při zasunutí do konečníku to nebolí. A vždy používám lubrikační gel na namazání špičky teploměru.

Díky za reakci, bohužel se obávám, že to u nás nebude možné Sad. Mám doma hrozné šídla Smile. Vám ty kočky normálně drží když jim měříte klasickým?

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 05.duben 2017, 12:28    Předmět: Teploměr Odpovědět s citátem

Ano, Felinka krásně drží při jakémkoliv ošetření - je strašně moc hodná a velmi inteligentní. Když ji měřím teplotu, tak si ji vždy položím na bok, takže u toho leží a nádherně drží. Na teploměru mám udělanou rysku (2cm od špičky) a po tuto rysku ji zasunu opatrně teploměr do konečníku. Paní doktorka, když chtěla Felince změřit teplotu, tak se mne zeptala jestli si nechá změřit teplotu, řekla jsem, že ano a položila ji na bok - strašně se smála a říkala "tak ty budeš u toho ležet" Smile Smile.

Jinak pokud máte problém svým kočičkám změřit teplotu, tak existuje ještě infračervený teploměr - odkaz zde:

http://www.ceskaveterina.cz/infracerveny-teplomer-pro-kocky-cvt-1129-8921.html

Jinak bych doporučila krásnou knížku Pečuj o svou kočku od Catharine Davidson (mám ji doma od jara 2012 a je skvělá i s fotkami, najdete tam základní příznaky nemocí, ošetření, preventivní péči, první pomoc pro kočičku):

http://www.kosmas.cz/knihy/168209/pecuj-o-svou-kocku/

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dogina
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: čt 06.duben 2017, 10:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Teda tak to vám závidím. Já si to nedokážu takto vůbec představit – myslím s klasikou. Koukala jsem na ten co jste mi posílala jen mi to přijde celkem drahé. Zkusim ještě pokouknout po nějaké levnější alternativě. Na knížku také kouknu.
Dogina
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: po 24.duben 2017, 12:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Našla jsem tenhle https://teplomery-osobni.heureka.cz/truelife-care-q7/ má celkem dobré recenze. Někdo zkušenost s tímhle?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: