KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Jak zkamarádit kocourka a vlčáka

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivuli
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: út 28.březen 2017, 20:30    Předmět: Jak zkamarádit kocourka a vlčáka Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám problém - náš kocourek - nalezenec z chaty syčí a vrčí na vlčáka, který s námi na tu chatu jezdí. Bez vlčáka je kocourek na chatě spokojený - i když tam zatím nebyl přes noc. Ale při prvním setkání asi po půl roce kdy se neviděli byla celkem mela - i vlčák se kocourka bál (je mu cca 10 měsíců). Na chatě jsme celkem často a tak je mi líto nechávat kocoura doma samotného přes víkendy... Myslíte že se to časem zlepší. Situace je taková, že pes leží pod stolem a kocour se na mě tiskne a oba se bojí navzájem... Vlčák není agresivní - jen si ho chce očichat, ale to mu zatím nebylo dovoleno... Děkuji za rady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 29.březen 2017, 14:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den Ivuli, zatím vše, co jste psala ohledně kocourka a jeho pobytu na chatě přes víkend, tak je poznat, že by dal přednost možnosti zůstat přes ty dva dny doma sám.
Na chatě nechce chodit ven, navíc tam znovu může chytit tu infekci, kterou měl, když jste si ho brali z chaty do bytu. Necítí se venku bezpečně, má z toho stres, bojí se, že přijde o svůj domov. Navíc ještě teď pes vlčák, to je pro kocourka pohroma. I když pak vlčák odejde, stejně po něm zůstane pach, i to kocourka stresuje. Kočky to nemají tak, že chtějí na víkend odjet z domova. Naopak kočka je fixovaná na své prostředí a nechce ho opuštět. U Vašeho kocourka je to zřejmé.
Snad když to párkrát zkusíte a necháte ho doma s dostatkem jídla a dvěmi miskami vody, tak budete klidnější, že to tak opravdu je nejlepší řešení pro všechny.
Stačí si jen uvědomit, že on se na chatě necítí bezpečně a stejně nemá zájem chodit ven, bojí se .... tak proč ho tam brát? On není dítě, vydrží být sám doma a je to pro něj lepší a v pohodě.
Snad nejpodstatnější je to, že kočka je schopná ze stresu onemocnět, a to dokonce i FIP. Proč ho tak stresovat? To, co popisujete s vlčákem, to je opravdu příliš pro kocourka, tohle se nezmění. Přimlouvám se za kocourka, aby zůstal doma, kde je rád.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivuli
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: st 29.březen 2017, 15:07    Předmět: chata Odpovědět s citátem

Zdravím, právě jsem psala, že kocourek když je na chatě sám tak je celkem v pohodě - jde se projít (jen kolem chaty), čmuchá, loví mouchy atd. Je v pohodě - na zavolání přijde... tak nevím. I cesta autem se mu líbí, kouká z okna - mám ho na kšírkách... asi je budeme střídat... jeden víkend kocour a druhý pes. Asi to posuzuji podle pejsků a je mi líto ho nechat zavřeného když je venku krásně... Ale doma je také v pohodě, hraje si, baští, spí s námi v posteli, chodí si na balkon atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Problémové chování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: