KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Noví nepřátelé vojáků

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 27.únor 2017, 22:19    Předmět: Noví nepřátelé vojáků Odpovědět s citátem

http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/novi-nepratele-vojaku-v-ostrave-toulave-kocky-i-lide-kteri-je-krmi-20170227.html

Podívejme, jak mohou kočky ohrozit bojeschopnost armády! Laughing

(Předem upozorňuji, že tyto kočky nekrmím a ani neznám Smile

Ale jaké máte zkušenosti vy?
Kočka není pes a nemusí, když nechce, poškrábat lak. Na webu lze najít snímky koček, které jejich majitelé nechají klidně lézt po svých autech. A rozhodně se nejedná o nějaké laciné vozy.
Znal jsem dvě venkovní kočky, které trávily snad celé dny na kapotách a střechách cizích zaparkovaných aut. Majitelé tím ovšem nebyli nadšeni, ale nikdy jsem si nevšiml nějakého poškození, snad kromě blátivých stop. Naopak desítky mých známých venkovních koček nikdy ani nenapadlo na auto vyskočit. Kočky jsou různé.
Překousané kabely se zpravidla dávají za vinu kunám. Prý tady ve městě opravdu žijí, nikdy jsem žádnou neviděl, ale věřím lidem.
Kočky samozřejmě do technických prostor automobilů lezou, to vím. Kolikrát je to pro venkovní chudinky jediný úkryt. (Je mi záhadou, že se při tom nezašpiní.) Možná by mohly překousat kabely, kočky jsou opravdu různé. Ale to by při stovkách zaparkovaných aut a desítkách bezprizorných koček tady v blízkém okolí asi byl už obecný problém. Sám nevím o případu, že by někdo nevyjel.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucie B.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 03.březen 2017, 16:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Naše kočky nám skáčou na auto z plotu, ze střechy přístřešku na auto, ale škrábanců jsem si nevšimla. A kabely - sice jsem měla kocoura, který okusoval kabely od počítačů a nabíječek, ale mnohem častěji jsem slyšela právě o kunách, jak píšete. Připadá mi, že se to prostě všechno hodí na kočky.

Otázky kde se tam ty kočky vzaly (tj. kdo je vyhodil), a jak mohou mít krmiči vliv na to, co kočky okoušou a poškrábou si nikdo neklade. Předpokládám, že ten areál je velký a i kdyby kočky nikdo nekrmil, tak si něco uloví a budou tam dál. Pokud je někdo krmí, alespoň trochu ochočí a pak nechá vykastrovat, určitě tím přispěje víc, než když vojáci zakážou je krmit.

Máma Mia od kina, Cipísek a Opička uřvaná tlamička (a Bedříšek už není)
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Ostatní témata Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: