KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Zlobivý kocourek čurá mimo záchod a značkuje

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je nečistotná
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
micina
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 25.září 2015, 17:14    Předmět: Zlobivý kocourek čurá mimo záchod a značkuje Odpovědět s citátem

Dobrý den,

mám 6 let starého vykastrovaného kocourka, který hodně zlobí tím, že často počurává zdi (značkuje) anebo i zcela se vyčurá u dveří.

Bydlíme v rodinném domku (před tím jsme byly v bytě). Kocourek občas chodí na zahrádku, ale pod dohledem, přes noc je v baráku. Po ránu začíná být neklidný a vždycky počurá před dveřmi nebo před záchodem.

Kocourek má k dispozici 3 záchody, 2 v přízemí a jeden nahoře u ložnice, ale přitom stejně čas od času počurává zeď a dveře. A vždycky ví, že se to nemá dělat, neboť když počurá ihned se schová a není vidět.

Od nedávna každé ráno jsem ho začal pouštět ven, asi tak v 4-5 ráno když jdu na záchod pustím kocoura na zahradu. Když ho pustím tak ovšem, že přes den nic nepočurá. Nemůžu to ale dělat i přes zimu. Už teď kocour dlouho nevydrží venku a chce dovnitř kvůli zimě.

Dnes ráno mě vzbudil řev koček, šel jsem ven a vidím jak kocourek se pere s sousedovým kocourem, který zřejmě v noci chodí k nám na zahradu do kůlny chytat myši. Tak mě napadlo, že náš kocour cítí toho cizího a proto je tak neklidný a furt čurá u dveří nebo u záchodu kde je okénko na zahradu.

Nevím ale jak mohu zabránit cizím kočkám chodit k nám na zahradu, neboť lehce přeskočí přes plot. Existuje nějaký strašák pro kočky, nebo nějaký odpuzovač?

Dle rady známých jsem si objednal difuzér Feliway (rozprašovač), který umístím poblíž dveří, ale nevím zda to bude fungovat.

Popřípadě co bych mohl ještě udělat, aby náš kocourek nečural v domě mimo záchod?

Také prosím o rádu čím můžu likvidovat kočičí čuránky? Nyní používáme roztok peroxidu z lékárny, ale je to dost drahé. Hledám funkční alternativy.

Budu moc vděčný za rady.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 25.září 2015, 17:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím Vás.

Jak jste si správně všimnul, Váš kocour značkuje své teritorium, aby jej ochránil před vetřelcem. Nedělá to proto, aby Vás naštval. Je to instinktivní chování.

Jak zabránit cizímu kocourovi chodit k Vám, neporadím. Možná by stačilo sousedovic kocoura vykastrovat. Idea

Na kocouří moč se mi osvědčil přípravěk Pist'Vaek, kupuji si koncentrát a v rozprašovači mám jeho 15% roztok k okamžitému použití na potřísněný povrch. Měla jsem i Tropiclean FreshBreeze, ale ten na moč krycího kocoura nestačí.

Mám krycího kocoura, jeho moč smrdí opravdu silně, a Pist'Vaek nám funguje. Pokud je to hodně uleželý, opakuji nástřik 1x denně další den-dva.

Pár ml koncentrátu lze přidat do praní (místo aviváže) až do 60 st. C, když jsou moči potřísněné polštáře, kobereček a pod.

Přípravek Pist'Vaek koupíte na výstavě koček - tento víkend bude v Ostravě, případně na internetu.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 25.září 2015, 22:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Promiňte OT:
Jak to je, výstava koček v Ostravě má být tento týden nebo příští? (26. - 27.9. nebo 3. - 4.10. ?)
Nebo oba týdny po sobě? Fakt?
Víte to někdo?

Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 26.září 2015, 19:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Výstava koček v Ostravě bude 3. - 4. 10.
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 27.září 2015, 11:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Evo, díky, já si spletla týdnny. Rolling Eyes Tento víkend 26.-27.9. byla vystava v Tullnu nad Dunajem (Rakousko), Ostrava je až za týden, 3. a 4.10.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 29.září 2015, 0:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Nam take lezou vetrelci na terasu a je to docela problem. Jedine si na ne pockat a vyplasit je. Pamatuji si to. Ale zas tam clovek nemuze byt porad. Mam pocit, ze odpuzujici spraje odpudi i vlastni kocku. Kocourek se stretum nevyhne, pokud bude chodit ven. Bude se muset naucit branit.

micina
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2015, 11:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak bohužel máme stále velký problém s kocourem, který každý den buď jen značkuje v určitých místech anebo úplně počurá velkou louži. Kromě toho bývá často agresivní na naší kočičku a zdá se mi, že když na něj ráno křičím nebo občas i hodím po něj hadr, neboť občas fakt nejsou na to nervy, tak tu zlobu pak vypustí na kočičku.

Jinak jsem zkoušel i Feliway difuzér. Dokonce jsem si je pořídil dva, na kocoura neměli žádný účinek. V místnosti kam kočky chodí na záchod jsou dva záchody, které pořádně čistím ráno a večer a přes to kocour tam chodí jenom když jsem doma a pozoruji ho. Další třetí záchod je v horním patře.

Občas se mi zdá, že to dělá naschvál když ho zavřu dole a nepustím se mnou spát do postele. Když přijdu ráno rohy jsou vždy počurané nebo posprejováné. Když ho vezmu s sebou do ložnice do horního patra tak v 5 ráno bude chtít jít z pokoje ven a když ho odvedu dolu a nechám samotného tak určitě vždycky počurá. Už si nevím rády co mám dělat. Sad

Jinak kocour je hrozný nervák, možná je mu třeba nasadit nějaké uklidňující prášky? Zkoušel jsem kozlík, šantu, ale tyto bylinky na něj nepůsobí. Můžete mi ještě něco doporučit? Děkuji.

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 23.říjen 2015, 16:13    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Skúste nabrat moč do čistej striekačky,odniest na veterinu,aby sa vylúčil zdravotný problém.
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 27.říjen 2015, 15:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Nekřičet, neházet deku;-) Napadlo mě, jestli nebojuje o teritorium s druhou kočkou, pokud nepřišli do domácnosti současně. Já mám klidnýho kocoura, tak to moc řešit nemusím a v podstatě poradit nevím. Ale jedna věc, musí se reagovat bezprostředně. Pak už to nemá cenu, kočka neví, proč je zle. Honza se taky zpočátku, co jsme ho měli v bytě, parkrát vykakal mimo záchod, tak jsem ho vzala k hovínku a vynadala mu. Zatím seká dobrotu:-)

micina
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: čt 19.leden 2017, 12:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Nakonec jsme zjistili, že problém byl v záchodě. Kocour je totiž extrémně háklivý na čistotu záchodu. Pořídili jsme si větší záchod a snažíme se ho po každém kakání/čurání pořádně čistit a to tak, aby na záchodě nezbyl ani jeden počuraný kamínek. Kromě toho kocourek často čurá vysoko na zeď záchodu, proto je nutné čas od času umývat zdi. Take jsme zjistili, že nejlepším likvidátorem zápachu z kočičí moči je 3% peroxid vodíku. Nyní když pořádně čistíme záchody a pořídili jsme ještě jeden nouzový navíc, kocour nečurá mimo záchod. Také jsme museli omezit prostor v baráku kam kocour může chodit. Zjistilo se, že dvoupatrový barák je pro něj zbytečně velký a strašidelný. Tím bylo způsobeno i to sprejování ve spodním patře. Nyní kocour se dvěma záchody se vyskytuje hlavně v prvním patře kde vlastně bydlíme a je klid Smile Bohužel ale když zanedbáme úklid záchodu kocour půjde vedle, ale už jsou to výjimečné situace Smile
krmič
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 21.leden 2017, 21:43    Předmět: Odpovědět s citátem

To je dobře, když někdo z účastníků fóra napíše třeba i po velmi dlouhé době jak záležitost dopadla!
(Škoda, že takových není víc.)

A ano, pečlivá údržba kočičího záchodku je pracná věc. Ale jak vidět, někdy se opravdu vyplatí.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je nečistotná Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: