KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Obnovení vyprazdňování po autonehodě

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kloubbara
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 12.září 2016, 9:53    Předmět: Obnovení vyprazdňování po autonehodě Odpovědět s citátem

Dobrý den,
už jsem si pročetla všechna podobná témata ohledně stavů po srážkách s auty, stejně bych se Vás chtěla zeptat na náš konkrétní problém Smile Naší britku Daisy srazilo ve čtvrtek v noci auto, teď 11. září jí byl rok. Našla jsem jí v pátek ráno, už večer ve čtvrtek nepřišla na véču, tak mi to bylo divné. Hned jsem jí čapla a odvezla na veterinu, bála jsem se nějakého polytraumatu. Jinak byla schopná si vratce stoupnout na zadní, ale neudržela rovnováhu. Na veterině jsem se dozvěděla, že má Daisy zlomenou čelist, což není problém. Má ovšem ale i 3 krát zlomenou pánev. Od toho pátku se už vyčurala, ale ještě nevykakala. Mám za to že pokud nejedla ve čtvrtek, pa se při té srážce pokakala tak bude chvilku trvat než se zase vykaká...? Paní veterinářka nám totiž řekla, že zatím bude vyčkávat, zda se to obnoví, aby neoperovala tu pánev předtím. Že kdyby se vyprazdňování neobnovilo, tak by to mohl být nekvalitní život pro tu kočku. Tak jsem od té doby totálně na nervy..za rok dokončím medicínu, tudíž mi přijde děsivé utratit zvíře jen kvůli zhoršenému vyprazdňování. Když jsem tady četla, jak zázračně se z toho kočky jsou schopné dostat. Navíc Daisy hýbe ocáskem(takže páteř mi přijde neporušená), chutná jí. Snažila jsem se nastudovat z anatomie zvířat jaká je inervace svěračů a měla by být dosti podobná, tudíž když čůrá....tak se snad i rozkaká..doufám. I kdyby ne tak utracení nepřichází v úvahu po přečtení fora. Jaké máte prosím zkušenosti vy s funkcema trávení a vylučování po nehodě??

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 12.září 2016, 17:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak píšete, je to logické. Kočička nejedla a teď jí asi také méně. Při té nehodě se to vše uvolnilo. Tak bude pár dní trvat než bude potřebovat na záchůdek.
Naše kočička po operaci také asi 6 dní neudělala bobek, tak jsem měla obavy. Pak se to srovnalo. Je důležité, zda kočička jí a napije se.
Pokud má kočka nepohyblivá střeva, nejí. Takže jestlí baští, i kdyby méně, tak je to dobré. A můžete očekávat, že se vyprázdní.
Navíc se vyčůrala, takže jí to funguje.
Kde máte kočičku, volně a leží na podložce?

Kdy by měla jít na operaci? Někde na speciální veterině?
Určitě s ní mějte trpělivost, ona za to nemůže. Hýbe ocáskem, to je dobré znamení. Jinak by s ním nehnula.

Neodčervovali jste jí těsně před tím než se jí stal úraz? To se stává, že odčervené kočce není dobře, je méně ostražitá ...

Držím kočičce palce Idea Idea Idea Napište

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kloubbara
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 12.září 2016, 21:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Daisy pije i čurá. Zatím je na veterině, čekají na to až se rozkaká, ovšem mám dojem, že by bylo lepší jí odoperovat co nejdříve, aby se jí stabilizovala ta pánev. Už bych jí nejraději měla doma abych se o ní mohla starat. Dneska jsem se na ní byla podívat a vypadá líp. Děkuji moc za povzbuzení Wink

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.září 2016, 18:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Také bych byla pro tu operaci, dnes už má usazené sraženiny krve poi úrazu, na to stačí 3 dny, a pak by se mělo operovat.
Předpokládám, že má bolesti, zvláště při vyprázdnění, tak i tím se to celé může oddálit.
Víte dnes něco nového?

Napsala jsem Vám SZ, prosím přečtěte si Smile

Navíc mohou na veterině při rtg zkontrolovat stav naplnění střev. Kočička jí a dostává také infúze? Na kdy plánují operaci?

Ivy
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: út 13.září 2016, 20:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě se kocour po bouračce nechtěl vyčůrat. Po několika dnech jsem přišla na to, že se chce jít vyčůrat jako obvykle ven... I v tom stavu, co byl.
To ale asi není váš problém.
Taky měl zlomenou čelist, trvalo několik dní než jsme do něho dostali nějakou vodu. Nežral a nekadil 14 dní, veterinářka už podruhé myslela, že mi chcípne. Nakonec to všechno rozchodil, odneslo to jen oko.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 13.září 2016, 22:50    Předmět: Odpovědět s citátem

kloubbaro, ještě jsem napsala SZ
kloubbara
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: čt 15.září 2016, 22:48    Předmět: Daisy Odpovědět s citátem

Tak už se Daisy i vykakala Smile je po operaci pánve a zítra v 11 si jí vyzvedávám. už si na to prý stoupá. tak bude muset být v kleci pro morčata...to se jí asi moc líbit nebude Razz Mám fakt radost

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 18.září 2016, 14:20    Předmět: Daisy Odpovědět s citátem

Dobrý den, to je dobře, že kočička má operaci za sebou Smile V té kleci musí vydržet pár týdnů, je to pro její dobro. Nesmí chodit nebo dokonce skočit, může pouze popocházet 2-3 kroky v té kleci. Klidně si jí vezměte na gauč na chvíli, ovšem ať je celou dobu ve Vaší blízkosti, nesmí seskočit dolů, to je nebezpečné.
Jak je na tom teď kočička? Má uvnitř dlahu?

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: