KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Co s jeho kočičákmi?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zuzana Čermáková
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: ne 29.duben 2012, 23:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Milá Blanko, já musím krátce zareagovat - rychlá rota to je moc pěkné, já mám doma KLK - kočičí likvidační komando. Tak ať jsou zdraví.
Zdravím Zuza.

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.duben 2012, 14:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Zuzana Čermáková napsal:
Milá Blanko, já musím krátce zareagovat - rychlá rota to je moc pěkné, já mám doma KLK - kočičí likvidační komando. Tak ať jsou zdraví.
Zdravím Zuza.

děkujeme za pochvalu.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pabil
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 30.duben 2012, 15:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě se spíš zdá, že ta antipatie nebude tak velká, když se o kočky tak staráte a přitom je nemáte ráda Smile. Třeba sobě přijdete na chuť a objevíte krásu koček.
A nemyslete si, ani já nemusím hovínkové stopy po průjmu, kdy kocour poctivě zahrabává a přitom do toho stoupne a pak jsou všude šlápoty a to kočky miluju víc, než je zdrávo Smile .

a mývalí krasavec Shelby
+ krmička Bulka přejí Hezký den
cassiopeia
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: st 09.květen 2012, 17:54    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="pabil"]Mě se spíš zdá, že ta antipatie nebude tak velká, když se o kočky tak staráte a přitom je nemáte ráda Smile

Vite, ja toho muze miluji a rikam si, ze pokud zivot s nim znamena zivot s kockami, tak to dam! ...jen se mne obcas zmocni panika, kdyz se chovaji jak cunatka a to pak hledam pomoc treba i tady..

Kazdopadne, to ze nemam vztah ke kockam obecne, ze mne, verim, nedela lepsiho nebo horsiho cloveka Wink

Hezke dny!

Bafinka
Anonymní

PříspěvekDatum vložení: ne 13.květen 2012, 18:02    Předmět: držím palce Odpovědět s citátem

Cassiopea:Možná zkuste ty vaše číčí více pozorovat a všimnete si třeba chování které Vás mile překvapí. Jak spolu komunikují jaké mají zvyky. Já vždy měla pejsky, ale od té doby co mám i kočičky je to jiné. O moc více komunikují a nebojí se být i kritické, když se jim něco nelíbí což je dost legrační. ps:v jedné odpovědi jste psala, že nakonec jí vezmete k vetovi sama (tak tu cestičku ke číčám,určitě najdete) Smile
Lenka P.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 18.květen 2012, 21:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Obávám se, že jste - s prominutím - v jedné věci trochu mimo mísu. Přítel má staré a nemocné kočičky. Naprosto rozumím, že k nim máte výhrady, ale to, že jsou staré, ani to, že jsou nemocné, se nezmění. Anebo, bohužel, jenom k horšímu. V tomto prostě není co řešit.

Co můžete řešit, nebo se o to aspoň pokusit, je změna jejich chování, spojená s Vaším příchodem.

Určitě zajděte s kočkou na veterinu. Je sice možné, že jde o stresovou reakci, ale stejně tak se v jejím zdravotním stavu mohlo něco zhoršit a stres z Vašeho příchodu a změny to mohl jenom spustit. Pokud jste s přítelem v bytě už měsíc a teď začala čůrat po bytě, je to velmi pravděpodobné.

Nemyslete si, já Vás docela chápu. Je to jako vyfasovat do bytu spolu s úžasným přítelem i starou sklerotickou babičku, o kterou se musíte starat a ke které absolutně nic necítíte, protože Vám pohádky před spaním nevyprávěla...

Nikdo z nás nechce žít v počůraném smradlavém bytě, to je jasné. Ale jako se nebudu rozčilovat, že babička už není sama od sebe jako ze škatulky a pokud si chci udržet nějaký standard, tak se musím o to víc snažit já, tak se nebudu rozčilovat nad tím, že mi stará nemocná kočka čůrá po bytě. Protože jsou prostě důležitější věci na světě.

Pokud si opravdu nedokážete vytvořit pozitivní vztah ke zvířatům, máte to marné a svou snahou jen ztrácíte čas. Nejsem úplné pískle a dobře vím, že křivit se proti své přirozenosti je dlouhodobě neudržitelné. Pokud je pro Vás vymydlený a 100% hygienicky čistý byt životní prioritou a nezbytnou nutností, pak se ani nesnažte. Myslím, že Váš přítel to za nezbytnou životní nutnost nepovažuje a v tomto se už nikdy neshodnete, protože láska ke kočkám je, obávám se, doživotní úděl a zahrnuje i to, že máte chlupy a občas i horší věci po bytě.

Já ale doufám, že to není Váš případ, že prostě občas máte slabou chvilku. Zkuste přestat řešit nepořádek v bytě a raději si užívejte toho, co máte. Milujete přece báječného muže. Zdá se mi, že celý problém je jen v tom, že kočky ohrožují Vaše pohodlí, nikoliv Váš vztah. Protože se o ně musíte pravidelně starat a častěji kvůli nim uklízet. No a co?

PS: Nemít vztah ke kočkám je jako se vztahem k čemukoliv jinému, kde nic není, pozitivního či negativního, tam prostě nic není, nic to člověku neubírá, ale ani nedává.
Jedno však vím jistě: láska "ke kočkám obecně", nemá-li být pouhým slovem, vyžaduje skutečnou silnou osobnost s obrovským srdcem. Přesně takové čarodějky jsou tady kolem a mě nezbývá nic než vlídný a žasnoucí obdiv...

kopejka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 13.prosinec 2013, 16:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Lenka P. napsal:
Obávám se, že jste - s prominutím - v jedné věci trochu mimo mísu. Přítel má staré a nemocné kočičky. Naprosto rozumím, že k nim máte výhrady, ale to, že jsou staré, ani to, že jsou nemocné, se nezmění. Anebo, bohužel, jenom k horšímu. V tomto prostě není co řešit.

Co můžete řešit, nebo se o to aspoň pokusit, je změna jejich chování, spojená s Vaším příchodem.

Určitě zajděte s kočkou na veterinu. Je sice možné, že jde o stresovou reakci, ale stejně tak se v jejím zdravotním stavu mohlo něco zhoršit a stres z Vašeho příchodu a změny to mohl jenom spustit. Pokud jste s přítelem v bytě už měsíc a teď začala čůrat po bytě, je to velmi pravděpodobné.

Nemyslete si, já Vás docela chápu. Je to jako vyfasovat do bytu spolu s úžasným přítelem i starou sklerotickou babičku, o kterou se musíte starat a ke které absolutně nic necítíte, protože Vám pohádky před spaním nevyprávěla...

Nikdo z nás nechce žít v počůraném smradlavém bytě, to je jasné. Ale jako se nebudu rozčilovat, že babička už není sama od sebe jako ze škatulky a pokud si chci udržet nějaký standard, tak se musím o to víc snažit já, tak se nebudu rozčilovat nad tím, že mi stará nemocná kočka čůrá po bytě. Protože jsou prostě důležitější věci na světě.

Pokud si opravdu nedokážete vytvořit pozitivní vztah ke zvířatům, máte to marné a svou snahou jen ztrácíte čas. Nejsem úplné pískle a dobře vím, že křivit se proti své přirozenosti je dlouhodobě neudržitelné. Pokud je pro Vás vymydlený a 100% hygienicky čistý byt životní prioritou a nezbytnou nutností, pak se ani nesnažte. Myslím, že Váš přítel to za nezbytnou životní nutnost nepovažuje a v tomto se už nikdy neshodnete, protože láska ke kočkám je, obávám se, doživotní úděl a zahrnuje i to, že máte chlupy a občas i horší věci po bytě.

Já ale doufám, že to není Váš případ, že prostě občas máte slabou chvilku. Zkuste přestat řešit nepořádek v bytě a raději si užívejte toho, co máte. Milujete přece báječného muže. Zdá se mi, že celý problém je jen v tom, že kočky ohrožují Vaše pohodlí, nikoliv Váš vztah. Protože se o ně musíte pravidelně starat a častěji kvůli nim uklízet. No a co?

PS: Nemít vztah ke kočkám je jako se vztahem k čemukoliv jinému, kde nic není, pozitivního či negativního, tam prostě nic není, nic to člověku neubírá, ale ani nedává.
Jedno však vím jistě: láska "ke kočkám obecně", nemá-li být pouhým slovem, vyžaduje skutečnou silnou osobnost s obrovským srdcem. Přesně takové čarodějky jsou tady kolem a mě nezbývá nic než vlídný a žasnoucí obdiv...

Cítím to stejně, jako vy.

Kytka
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 13.prosinec 2013, 23:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak to s kočičkami dopadlo?
Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 03.červen 2016, 21:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Vztahy s kočkou Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Přejdi na: