KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Kočka do bytu - milión otázek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak si vybrat kotě/kočku?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ema
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 21.květen 2012, 15:25    Předmět: Odpovědět s citátem

U nás na sídlišti je dost běžné, že kočky sedí v otevřeném nezasítovaném okně či na římse balkonu.
Asi před dvěma lety, když jsem šla po ulici, tak jsem jednu "hloupou" kočku našla - mrtvou na chodníku - vídala jsem ji v otevřené okně ve druhém patře. Mluvila jsem s majitelem - stejně jako vy tvrdil, že sítovat nelze a kvůli blbý kočce nebude vrtat do zateplení. Kočka se jmenovala Micka VI. - proč asi? Majitel říkal, že už jim takhle pár koček vypadlo, ale že si pořídí od příbuzných z vesnice další. Ted v okně sedí jiná kočka, předpokládám, že Micka VII. Je mi těch všech Micek líto a pod tím oknem procházím vždycky ze zatajeným dechem...

Jen hrstka zodpovědných má zasítováno, byt i sítí proti hmyzu. Dokonce je tu nedaleko obrovská terasa v posledním patře, která musí být rájem pro kočky. Mnozí by řekli, že je nemožný takovou plochu zasítovat, ale majitelé si s tím poradili

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Emily
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 21.květen 2012, 15:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Balisek napsal:

Slečna to psala výše - jedná se o historický dům v chráněné památkové zóně, kde každý zásah do fasády musíte schvalovat s památkáři.

Praveze nie:

Ultraviolet napsal:

Emily, některé věci prostě nejdou. Z různých důvodů, jako příklad uvedu (jiný než ten můj), když bydlíte v památkově chráněné zóně. Tam vám nepovolí ani plastová okna, natož nějakou šílenou konstrukci na balkon.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
acquire
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: pá 02.srpen 2013, 7:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Zasíťováním, případně Clarisonic plus zasklením. Dělá to řada firem, zasíťování není tak nákladné a není to skoro vidět. Také dát pozor na otevřenou ventilaci, nenechávat otevřeno bez dozoru. Všechno co potřebujete vědět se dočtete zde Clarisonic aria nebo na jiném foru, hodně štěstí. Wink
Fredylištička
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: ne 04.srpen 2013, 20:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Každý balkon se dá zasíťovat! I bez vrtání. Stačí jednoduchá dřevěná konstrukce. Mohu dodat nákres

katja
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 05.srpen 2013, 8:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, ale musím upozornit na jedno úskalí síťování. Mám zasíťované okno v přízemí, abych mohla větrat i když zrovna nechci pouštět kočky ven. Matýsek chtěl ven za každou cenu, ale protože chodil pít chlorovanou vodu ze sousedova dětského bazénku na zahradě, držela jsem ho doma. Jednou ráno jsem ho našla v okně viset za packu zamotanou do sítě - zřejmě po síti šplhal a jak se pokoušel vyprostit, zacuchal se ještě hůř. Nevím, jak dlouho tak visel - naštěstí dosáhl zadní packou na parapet, takže celá váha nevisela na zaškrcené pacce. Můsela jsem síť prostřihnout, abych ho dostala ven. Nemohl se na packu postavit, podlamovala se mu, a do večera natekla jak bačkora. Naštěstí do rána splaskla a už chodí normálně, ale opravdu jsem se bála, že mu bude vet možná packu muset amputovat.

Fredylištička
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 06.srpen 2013, 11:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Moje tři kočky šplhají po síti naprosto běžně. Není nijak silná, ale pevně napjatá. Nikdy se nezamotala ani jedna.

Magda K.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 03.červen 2016, 21:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Jak si vybrat kotě/kočku? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4
Přejdi na: