KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Migréna a kočka léčitelka

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka v bytě
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zuzana Čermáková
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: pá 29.srpen 2014, 21:31    Předmět: Migréna a kočka léčitelka Odpovědět s citátem

Tak jsem měla po několika letech migrénu. Začalo to ráno tzv. aurou - tedy poruchou vidění, za chvíli mi bylo jasné, že do auta za volant nesednu a do práce nejedu. Zalezla jsem bleskurychle do postele s mokrým hadrem na hlavu a úpěla. Moje milovaná kočička Danuška si mně prohlédla, velice rychle si mi sedla na hruď a začala mi nesmírně pomalu a pečlivě očichávat obličej a krk. Protože to takhle nikdy nedělá, tak jsem ji nechala - byla jsem zvědavá co bude. Vzápětí mně Danča doslova připlácla do polštáře, k uchu mi strčila tlamičku, lehla si na mně částečně přes krk a hruď. Bylo to hrozně zvláštní, to jsem zažila poprvé, normálně ležíme vedle sebe nebo si normálně lehne na mne a díváme se na sebe. Byla na mně jako chlupatá šála a vůbec se nechtěla mazlit, prostě mi nacpala čeníšek do ucha a začala velice hlasitě a hluboce příst a otírat se mi tvářičkou o tvář. Po nějákých dvou třech minutách, když jsem si našla stabilní polohu pro svoji hlavu, tak mi to začalo být nesmírně příjemné. Upadla jsem do takového stavu podobného polospánku, ale tak nějak jiného. Když jsem se probrala, Danuška ještě stále vrněla ve stejné pozici, podívala jsem se na mobil, uplynula hodina (připadalo mi to kratší) a já jsem dostala hrozný hlad, což při migréně není zrovna normální věc, aura byla pryč a následná bolest hlavy se v podstatě nerozvinula. Když Danka viděla, že se dívám na mobil a sundávám si mokrý kapesník z očí, slezla a lehla si vedle mne. Musím říct, že to byl naprosto fantastický zážitek. Ne že bych to chtěla opakovat často - nejlépe zase za pár roků, taky si myslím, že to může kočičku vyčerpávat, ale asi mi diagnostikovala migrénu a potom mi ji vyléčila. Nevím, jestli to vrnění může srovnat nějáké impulzy v mozku a jestli ty tvářové feromony působí i na nás, třeba v určité situaci, ale místo, aby mi bylo odpoledne ještě normálně blbě, tak jsme uklízeli kočkolity a dělali jiné důležité práce Very Happy
Máte někdo prosím podobný "léčitelský" zážitek?
Srdečně zdravím všechny kočičí mámy a táty. Zuza a kolektiv kočiček, pejsků.....

KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 31.srpen 2014, 13:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám podobný zážitek, když se mi jednou totálně zablokovala záda, už jsem nevěděla kam a jak si sednout nebo lehnout, flákla jsem sebou na břicho na koberec do obýváku, přišel kocour, provedl mi tlakovou masáž tlapkami (naštěstí ze zataženými drápy) a pak si mi lehnul na to místo, které mně nejvíc bolelo. Ležel na mně asi 15-20 minut, pak vstal a odkráčel. Páteř se mi odblokovala Laughing . Od té doby jsem to několikrát zkoušela, ale patrně jsem nebyla terapeutem shledána v takovém stavu, aby bylo nutno zasáhnout Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 01.září 2014, 1:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo a ještě jsem chtěla napsat, že vlastně ani nevím, kdo z těch čtyř má ten zákrok vlastně "na svědomí", protože jsem ani náhodou nebyla schopná se podívat a ani sáhnout rukou dozadu. Kočičák také celou dobu předl, takže si myslím, že po hlase to byl asi Chlupáč. A Jednou předtím už mi takhle záda odblokoval Budulín, ale jen se mi po nich tak 7 nebo možná 10 minut procházel, neležel mi na nich. Ale taky přesně věděl kdy a kam šlápnout. To bylo ještě než jsme posbírali ty ostatní Laughing. Jinak když někdy ležím s nějakou virozou nebo se zánětem močáku, tak mně většinou všichni obloží a zahřívají a jsou hrozně hodní. Jenom jednou byli tak hodní, že mi, když jsem spala jak zabitá, shodili těsně vedle hlavy květináč s palmou. Panička zázrakem přežila a dcera, která zrovna přišla domů, mně dokonce pustila do své postele a vše uklidila Laughing.
kaba
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 11.leden 2015, 22:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky mám zkušenost s "léčivou kočkou". Můj kocourek, který bohužel umřel na ledviny, pokaždé vycítil, když mě něco bolelo a na příslušné místo si lehl, začal příst za nějakou dobu bylo po bolestech. Byl to miláček.
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: po 09.únor 2015, 0:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem někde četla, že si kočky předením také léčí bolest. I jsem to viděla, když kocour přišel servanej, úplně se rozvibroval. Tak to možná aplikovala na Vás. Navíc na migrénu působí dobře teplo - já si například balím hlavu do šály, a Vás ovinula kočička:-)

Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 22.březen 2016, 13:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně se to tedy nikdy nestalo v souvislosti s nějakým konkrétním problémem, ale Kittynka toto dělá v noci a hlavně nad ránem běžně - lehne si mi na hrudník, částečně na krk (přesně jako šála Smile ) a vrní.. Zrovna dnes jsem si říkala, že to jsou okamžiky, kdy se cítím nejvíc v klidu a i přesto, že na mě leží, se mi spí úplně nejlíp.. Občas mě teda lechtá srstí na obličeji, ale stejně je to hrozně příjemný pocit, to teplo a klid, co z ní jde.. Hrozně fajn a uklidňující Smile

jedno kotě v bytě Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka v bytě Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: