KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

dlouhodobý průjem u 13 letého kocourka

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soňa T.
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 11.únor 2015, 21:23    Předmět: dlouhodobý průjem u 13 letého kocourka Odpovědět s citátem

Prosím o radu. V širší rodině máme cca 13 letého a velice milovaného kocourka (je to nalezenec), který poslední rok trpí průjmy. Léčba, kterou má za sebou, je dlouhá, 5 x ATB, dále kortikoidy i antiparazitika, antialergenní strava. Vyšetření krve i stolice v několika laboratořích proběhlo, vše je cca v normě. Poslední verdikt zní: buď lymfom (pravděpodobně slinivky) či nespecifický zánět střev. Doktorka Načeradská, k niž jsme poslední dobu chodili nás doporučila na kliniku Anima doktora Hnízda. Tam mu dnes dělali sono a rentgeny a nic se neobjevilo. Zatím doporučují endoskopii (v další řadě pak laporoskopii), ale my už nevíme kudy kam a popravdě se bojíme narkózy u tak oslabeného kocourka. Máte s touto problematikou nějaké zkušenosti? Děkuji za odpovědi, bereme každou radu, dáme pak hlavy dohromady a učiníme rozhodnutí.
Soňa Thomová

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 12.únor 2015, 8:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Co potravinová alergie? I mezi hypoalergenními granulemi je potřeba hledat. Většina jich je totiž plná obilí a je většinou z kuřecího masa.
Kočky bývají nejvíce alergické na obilí, kuřecí maso a ryby.
Sama mám doma kočku alergickou na obilniny, kterou mi vet léčil 5 let na slinivku. Stále průjmovala a hubla, nakonec se ukázalo, že je jen alergická na obilniny. Nyní krmíme bezobilnými granulemi a masem a je všechno v pořádku. Kočka dokonce přes kilo přibrala.
Zkoušeli jste kocoura krmit jen syrovým nebo vařeným masem?

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Kachna
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 12.únor 2015, 19:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Náš kocour měl také často průjmy. Přešla jsem na krmení syrovým masem a bylo po průjmech. Dnes mu k syrovému masu dám klidně už i konzervu, kapsičku a boban je tuhý. Jestli je tedy ochotný syrové maso jíst, možná by to u něj také mohlo pomoci. Ale chce to dávat nějakou dobu pouze to maso.
Také tady někdo psal, že na průjem je lepší maso lehce ovařit.

Hana Košťálová
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: so 27.únor 2016, 14:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,
náš 11letý kocourek má nemocné ledviny, naštěstí i po roce a čtvrt od diagnózy se ledvinové hodnoty nezhoršují, dle veteriny jde zatím o mírnou fázi nemoci. Zato se nemůže už několik měsíců zbavit průjmu. A je jedno, co jí, průjem má stále. Momentálně bere třetí antibiotika v řadě, protože podle rozborů krve má někde v těle zánět, ale nedaří se zjistit kde. Protože v létě byl operován na zánět střev, řekla bych, že to bude souviset se zažívacím traktem. Má stále velikou, až nezřízenou chuť k jídlu (klepu na dřevo), ale je třeba ho krmit po malých dávkách častěji denně. Mně přijde hubený a takový jako křehký, doktoru se zdá, že hubený není. Pokud se nají víc, zvrací. Také granule mu nedělají dobře - bohužel jsou dny, kdy není přes den nikdo doma, a to mu pak nastavujeme krmítko s granulemi (ledvinová dieta). I když nastavuji nejmenší dávky, stejně někdy granule zvrátí. Takže volím mezi tím, že bude úplně hladový, a tím, že mu bude zle z granulí. Naštěstí se většinou doma střídáme a mezery mezi jídly můžeme dodržovat dosti krátké a nedávat granule. Běžně dostává vařenou, občas jen přemraženou drůbež či králíka s kořenovou zeleninou a někdy s trochou rýže, doplňuji to sem tam dietními kapsičkami či, jak jsem psala, granulemi. Někdy se také stane, že zvrátí po několika hodinách úplně nestrávené jídlo. Na alergii jsme se ptali, ale veterina si myslí, že to jako alergie nevypadá. Zkusila jsem několik dní dávat jen králíka, pak zas několik dní jen krůtu, pak zas jen kuře, ale průjem je stále stejný. Od té doby, co má antibiotika, jen mnohem méně zapáchá. Také má stále nízkou teplotu, na veterině to naměří a já to cítím, že má takové chladné tlapky jako staří lidé s nízkým tlakem.
Moc by nám pomohly jakékoli zkušenosti. Na veterině jsou milí a máme k nim důvěru, ale přeci jen mi přijde, že bychom měli už dělat i něco jiného než jen podávat ATB. Děkuji za případné rady!

Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 07.březen 2016, 9:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,

na veterině si řekněte o probiotika. Od těch ATB bude mít ve střevech špatnou mikrofloru a i to může být příčina průjmů.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hana Košťálová
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: čt 10.březen 2016, 16:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, děkuji za odpověď. Probiotika jsme také dávali, ale bez viditelného zlepšení. Mezitím (toto pondělí, kdy jsme dobrali další dávku ATB a šli jsme na kontrolu) se zjistilo, že Josífek má nádor v játrech a na střevech bez reálné možnosti operovat. Dostal imunosupresiva, ale naděje je spíše malá až žádná. Dosud se chová normálně, má velký zájem o jídlo, běhá s námi po domě a kolem, dělá se mnou všechno. Pan primář říkal, že nádor sám nebolí, pokud neutlačuje nějaká nervová vlákna nebo jiné orgány. Takže dokud se kocourek chová jako obvykle, znamená to, že netrpí. Dostává jídlo ve vícero malých dávkách v průběhu dne, to se zdá, že mu vyhovuje. Moc s manželem věříme, že se nám podaří Josífkovi udělat čas, který mu zbývá, krásný, a že poznáme, kdy je čas nechat ho odejít.

Devět let jsme neznali, co je nemoc. Teď se to od prosince 2014 hrne: to se odhalilo u Josífka selhávání ledvin, pak v létě operace zánětu střev, v listopadu 15 nám umřel jiný kocourek na dýchací cesty. Třetí kocourek si přinesl zvenku zranění prstíku, ale to snad je jen běžná patálie, dostal ATB injekci a mast, kterou si ovšem límec nelímec olizuje velmi zkušeně.

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 11.březen 2016, 8:45    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Držíme Josifkovi tlapičky,nech si bez bolesti ešte dlho hraje.Ja, čo mám skúsenosti s nádorom u Kasperka,poklial som ho nedala operovat nádor rástol pomaly.Ked som ho dala operatívne odstránit,tak za pár mesiacov bol znovu,takže všetko je velmi individuálne.Je mi lúto,že sa to na vás valí,no u nás to bolo pred rokmi to samé,po sebe mi odišli obaja moji prví,jeden na ladviny druhý na rakovinu.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: