KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Britka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Čeníšek
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 31.říjen 2015, 10:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Evelinas má pravdu, s očkováním měl počkat než se dovyšetří od čeho ji tečou očička. Řekněte si na příští návštěvě o ten Azitromycin jak Vám radila Evelinas.

My jsme před dvěma lety měly problém s očičkama. Začalo to vodovým výtokem nejdřív z jednoho očka a potom i z druhého. Ten vodový výtok přešel v hlenový. Nechala jsem udělat kompletní bakteriobiologické vyštření (kultivaci), která nám vyšla negativně. Veterinářka, kterou jsme navštívily nám přesto dala ATB se slovy, že nám dá ATB, která má spolehlivě ověřeny, že fungují. Asi po čtyřech dnech Felince přestalo téct z pravého očička víčka měla bílá, už nebyla krvavá. Pravé očko se zhojilo, jenom to levé nechtělo. Tak nám na něj dala kapičky proti alergii a nakonec umělé slzy na suché oko a pomohlo to. Od té doby nemá problém. Ta veterinářka zastává názor, že co nejdřív se snaží tomu zvířátku ulevit od bolesti, od něčeho co je pro něj nepříjemné a teprve až nezabírá léčba, tak bere odběry.

Pokud si řeknete o ATB (azitromycin) a náhodou by Vám nezabral, tak odběry se smějí dělat až 10 dní po dobrání ATB.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.listopad 2015, 8:38    Předmět: Odpovědět s citátem

On prostě řekl, že nevidí, že by byla nemocná tak nechce dávat ATB. Já nad tím přemýšlím a kontroluju ji.. A říkám si co když jen lázním a ona prostě jen chrápe Very Happy a to že pčikne to snad všichni ne? jenže nevím pak si zase řeknu co když je to vážnější a já to zanedbám Sad sama sebe tímto celé dny deptám Sad

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.listopad 2015, 10:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja sama som proti nadmernému užívaniu ATB no skúsenosti s mačacou rímou ma presvedčili ,že treba konat včas ,než sa stane chronickou.Pred rokmi s Kasperkom som mala podobný problém ako Vy.Mal obdobia kedy soplil a tieklo mu z očí,potom sa to stratilo ale prišlo to zas.Veteriinár vravel,že je to alergia a riešili sme to kapkami ,bol to krásny ryšavý 6 kg ,silný kocúrik s velkou chutou do jedla.Po rokoch vážne ochorel a ja som si vyčítala,že som tu rýmu radikálne neriešila včas,ked na ňu ATB ešte zaberali a nestala sa chronickou.Smudlinku a Jonyho som riešila včas a aj ked naháňajú listy v silnom vetre oči sú v poriadku.Azihtromicin vie prejst cez bunečnú štruktúru,takže dokáže nájst votrelca,chlamídie,borelie,ktoré sa dokážu zabalit a bežné ATB sú proti nim neúčinné a tak isto aj na výrovú infekciu.Moja známa z Tatier ktorá zachraňuje mačičky aby im našla domov,našla kocúrika s rýmou a strašnými očami poradila som jej azihtromicin a za 10 dní bol kocúrik v poriadku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 02.listopad 2015, 20:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli mohu poradit - tak velmi dobrým přípravkem na podporu imunity u koček se mi jeví protivirový sirup VIUSID...
Dávám ho těm nejslabším kočičkám, co se potýkají s oslabenou imunitou a zdá se mi, že opravdu funguje, ty problematické kočičky jsou na tom líp než dřív, hlavně teď na podzim, jindy prskaly, teď ne, ale musí se to dávat dlouhodobě, aby to k něčemu bylo...
Sirup je dražší, ale zase u jedné kočičky vydrží docela dlouho, protože má 150 ml a dává se 2x denně 1 ml, cena okolo 500,- Kč...
Kočky moc neprotestují, protože voní po játrech a některým vyloženě chutná...Smile
Asi se zatím nedá volně koupit, aspoň o tom nevím, mně ho vždycky objednává vet...
To bych opravdu kočičce doporučila...

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 03.listopad 2015, 6:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenom doplním - teď jsem se dívala a koupit se už dá, jinde jsem to zatím neprohlížela - http://www.zverokruh-shop.cz/pes/doplnky-vyzivy-zubni-pece/viusid-pets-150ml/zbozi/vet03420

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 03.listopad 2015, 12:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Súhlasím s Janako,mohlo by to pomôct.Mne pred 2 rokmi ,pri podobnom probléme s Alim poradila Enysil f s lyzinom ,brali ho všetci a pomohlo.
Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.březen 2016, 7:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím s očičkama jsme si poradili díky Vám moc děkuji. Kapali jsme a čistíme hold je to britka tak "pláče" víc než by se mi líbilo Smile

Každopadně máme jiný problém Sad nevím kam ho zařadit Sad

Pod bradou jako na tlamičce ze spodu se nám udělali nějaké stroupky moc jsem to neřešila není to dlouho tak týden co jsem si toho všimla spíš jsem si myslela, že se jen škrábla.. PO pár dnech jsem to nevydržela a namastila jsme jí to mastí s konopí. Měla jsem zkušenost s útulků že tím mažou kotatum podrážděné bříska atd. A dnes ráno už tam má neskutečný strup i lysinku..Na začátku jsem se ani nemohla podívat přes srst jak to vypadá a co to je.. Jenže teď Sad Vůbec netuším co to je.. a co s tím Sad mám běžet na vetku?

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.březen 2016, 9:23    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Radšej by som s tým išla,musela sa niekde škrábnut a dnu sa dostala infekcia.Treba kúpit tinktúru alebo mastičku betadine a natierat aby sa to neroznieslo.Niekedy to dozreje a vytečie samo,no neviete aké je to hlboké,radšej nech to vyčistí odborník.
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 07.březen 2016, 19:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Běžte na veterinu, může to být kočičí akné, což je bakteriální infekce, i něco jiného. Vet dá na to účinnější léčbu, případně požadujte seškrab kůže a kultivaci. Moc přeji, ať to není nic vážné.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 15.červen 2016, 20:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem tady po delší době a mám co vyprávět...

Krmení zatím jsem zvolila aplaways s rybou kvůli srsti..

Ten strup pod krkem Sad

Dostali jsme na to Tenazym mazala jsem na chvili to zmizelo ale drbe se furt občas je to suché občas krvácí když jsem ji vzala znovu kvůli kastraci řekl že je to suchý a dobrý a nevšímal si toho..

Ted k té kastracii.. Začala mrouskat zhruba v 11 měsíci.. Už jsem zažila mrouskání ale tohle byl nařez Sad ob týden jen ležela válela se po zemi vystrkovala zadek a měla v něm křeče nemohla si ani sednout a ani nejedla tak jsem si řekla a dost. jsem všema 10ti pro kastraci tak jako tak jen jsem chtěla ještě počkat.. Tak jsme se objednali dorazíme tam a doktor spustil taková krásná kočka co když budete chtít kotata atd já mu řekla jak to je že trpí a to nechci.. A on? Koukl na mě a proč jí nedáme injekci proti mrouskání :OO byla jsem šokovaná.. COže :O nic takového jsem nevěděla že je... stálo to jen 250, kastrace 900 a že to máme aspon zkusit když to nepomuže vykastruje ji.. Přítel hold viděl že nebude muset nikde čekat atd... a řekl že to chce.. tak jsem si řekla no proč ne jestli jí to pomůže...
Pomohlo.. teda jak se to veme.. Nemrouská to je v pohodě krásně se rozpapala to je taky v pohodě, ale.. Začala strašně liňat.. tak hrozně moc že se to nedá ani popsat! nutno podotknout že je to britská a krátkosrstá to má v papírech Sad máme chlupy uplně všude ani vyčesat ji nemužu tahám celou srst je to masakr nemužu ji ani pohladit lítají z ní chlupy i když jen jde po celém bytě mám vstvu chlupuu nevím co s tím Sad
Taky mi příjde že ji strašně páchne moč Sad má kryty zachod i přes to stačí kolem jen projít a praští mě to.. Přitom granule má právě na to ... Plus ten strup pod tou bradou pořád stejný Sad Uvažuji opět o změně doktora protože nechci slyšet zase že přeháním Sad

Máte s tím někdo zkušenost může to být po té injekci:( Prosím poradte

JaSu
kočička/kocourek
kočička/kocourek

PříspěvekDatum vložení: čt 16.červen 2016, 12:44    Předmět: Injekce Odpovědět s citátem

Bow,
když slyším něco o injekci proti mrouskání, otvírá se mi kudla v kapse.
To je ten nejhorší sajrajt, navíc nemá dlouhodobý účinek, za to spoustu komplikací. I ten problém s línáním (i když teď kočky línají docela dost), může být jedním z následků.

ZMĚŃTE VETA!
Dejte ji kastrovat, já vím, že je to dost peněz, ale stojí to za to, jestli máte kočičku ráda.

Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 17.červen 2016, 19:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Wow, injekce proti mrouskání, to musí být hormonální dryák, vypadávání srsti mi přijde jako ,,lepší" možnost, co mohla nastat... Nechápu veterináře - injekce je dočasná, přijde mi to, jako by chtěl spíš na Vás vydělat peníze - kastrace je 900, injekce se postupně nasčítají... Musí to být pro kočičku neuvěřitelná zátěž pro její organismus. Podle problémů, které Vás provázely, bych doporučila změnit veterináře. Pokud mohu doporučit, dr.Sobota v Karlových Varech je naprosto výborný, vstřícný... Již několik let k němu chodíme se všemi zvířaty a vždy nám pomohl a vše vysvětlil, nikdy nebyl žádný problém.

jedno kotě v bytě Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2
Přejdi na: