KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Roayal Canin dilema prosím o radu

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.březen 2016, 8:12    Předmět: Roayal Canin dilema prosím o radu Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám 10ti měsíční krasavici Britskou colorpoint Smile
Mám doma granulky roalya canin pro britské kotata a chystám se již koupit pro dospěláky ale nevím jak si vybrat je to číča v bytě takže aktivní jak ji to byt dovoluje Smile má velice dlouhou srst a díky tomu máme problém s chlupama na o že je to britská je to celkem masakr Sad Proto uvažuju nad těmito dvěma caninkama můžete mi podarit dle zkušeností moc moc prosím..

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/royal_canin/indoor/121583

http://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/royal_canin/indoor/121585

Nebo pokud máte jiný lepší nápad Smile Kuju

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.březen 2016, 9:16    Předmět: predmet Odpovědět s citátem

Aj ked ja tiež krmím royalkami,vôbec si nemyslím,že sú vhodné ako jediný druh na krmenie.Za tú cenu je tam mnoho obylia a dochucovadiel a sú mastné.Ja ich kupujem ako mlsku,ledo 10 ročná Fionka , Lady a Ali ich milujú.Okrem nich kupujem rybí Purizon zo Zoohitu,je drahý,ale obsahuje 70 percent rýb ako losos a tuniak,majú po ňom krásnu srst.No aj tak hlavne krmíme mäsom.Prečítajte si tu na fore niečo o krmení ,lebo sú tu rady o granulkách ktoré sú za tú cenu omnoho kvalitnejšie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.březen 2016, 9:24    Předmět: Odpovědět s citátem

no ona mi vůbec maso nejí kapsičku má jednu na den s tím že půlku dám ráno a půlku k večeru at má na noc a stejně většinou vyhazuju.. papa jen granulky.. Na roayalky jsem vždy slyšela jen chválu takže jste mě ted upe zmátla Sad

lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.březen 2016, 14:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Bow napsal:
no ona mi vůbec maso nejí kapsičku má jednu na den s tím že půlku dám ráno a půlku k večeru at má na noc a stejně většinou vyhazuju.. papa jen granulky.. Na roayalky jsem vždy slyšela jen chválu takže jste mě ted upe zmátla Sad

Podle mne existují daleko kvalitnější granule než Royal Canin, jsou plné obilí a kočka není býložravec, nehledě k tomu že právě obilí je častou příčinou různých alergií a zánětů.
Mezi kvalitní bezobilní granule patří již zmiňovaný Purizon, nebo Apllaws, nebo Taste of wild a další, všechny tato krmiva mají na ww.zoohit.cz a dají se koupit i menší balení aby jste zjistila co bude kočuli chutnat Laughing Laughing Laughing

lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.březen 2016, 14:40    Předmět: Roayal Canin dilema prosím o radu Odpovědět s citátem

Bow nahřejte kapsičku v teplé vodě, nebo jí nařeďte teplou vodou, teplé krmivo kočulím více voní.
Jinak již otevřenou konzervu nebo kapsičku by naše kočule také nejedly Laughing Laughing

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 04.březen 2016, 19:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Lubinka má pravdu,teplejšie viac chutí,ja večer dávam tanieriky na teplú kozubovú piecku kapsičkožrút britský Alino teplý tanierik vždy vylíže.Studené vždy trošku ostane.Treba dat pozor aby to nebolo velmi teplé.
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 07.březen 2016, 19:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Bow, pro aktivnější kočičky s delší srstí se v mém okolí lidem osvědčilo Concept for life British Shorthair (krmí tím peršany) - mají je například na Zoohitu.

Sama krmím Farmina Natural & Delicious (N&D) Low Grain pro dospělé kočky kastrátku, Taste of The Wild a Farmina N&D GrainFree krycího kocoura a převádím březí kočku z RC Norwegian Forest Cat na Farmina N&D GrainFree Kitten (moc jí to zatím nejede, ale já koťata RC krmit nebudu - kukuřice není krmivo pro kočky).

Pro upřesnění, koncem ledna mi přišla do domácnosti nová chovná kočička, kterou původní majitelka krmila RC Norwegian Forest Cat. Kočka je nakryta a proto nyní nasazuji kotěcí granule, aby měla dost živin pro koťata.

K těm kapsičkám - všem svým kočkám přidávám do kapsičky horkou vodu - kapsička má "tělovou" teplotu kořisti, víc voní a kočky ji lépe přijímají (rychleji baští) a taky přijímají víc tekutin.

Hodně štěstí s Vaší modrookou krasavicí, ať Vám dlouho dělá radost.

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bow
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 24.březen 2016, 7:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Tééda Vy jste mi dali Sad já myslela a všude jsem slyšela na roaylky jen chválu... ty co máme ted ji chutnají Sad tak nevím jaké prostě vážně jste mě dostali..

Já bych vážně potřebovala něco na tu její srst!! Něco kde se omezí vypadávání chlupů a bude to zdravé ...

objednala jsem na zkoušku ty purizon a applaws ale u te farminy ani taste of the wild nejsou malé balení abych vyzkoušela Sad

Cena u mě ani tak nehraje roli když objednám 10kg balení má to skoro na rok Smile

Víte třeba toto :
Concept for Life British Shorthair Adult
Prémiové krmivo pro dospělé kočky krátkosrstého plemene Britisch Shorthair, pro zdravou kůži, srst a srdeční činnost, speciální krokety pro péči o chrup, ochrana kloubů

ale ikdyž Izze má tu dlouhou srst Sad proto jsem zmatená a prostě nevím jestli jí mám koupit toto krmi které je svým způsobem určeno pro ni a nebo koukat po krmivu pro dlouhosrstou kočku Sad Nebo pro kočku žijící v bytě.. O to mi jde Sad

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 24.březen 2016, 20:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Bow přidejte kočičce občas lososový olej (koupíte normálně ve zverimexu), stačí cca 2-3x týdně. Můžete přidat ke krmivu, pokropit tím granule, zamíchat do konzervy. Pokud to nebude chtít jíst dobrovolně dejte jí to přímo do tlamy stříkačkou. Lososový olej je dobrý na kůži, srst (všechny typy), na cévy, srdce, prostě na všechno. Je jedno jakými granulemi krmíte pokud jsou alespoň prémiové. Nevěřte těm speciálním názvům, jen to klame spotřebitele. Já krmím jak RC, tak bezobilnýma, tak i dietou. Koček mám 5, každá baští jiné ať už kvůli dietě nebo prostě preferuje jiné než ta druhá, a všechny jsou pěkné, kožichy mají husté, lesklé. Přidejte kočičce alespoň 2x týdně syrové maso a uvidíte, že bude spokojená kočička i Vy.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
Vixenne
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 31.březen 2016, 21:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Bow napsal:
Tééda Vy jste mi dali Sad já myslela a všude jsem slyšela na roaylky jen chválu... ty co máme ted ji chutnají Sad tak nevím jaké prostě vážně jste mě dostali..

Já bych vážně potřebovala něco na tu její srst!! Něco kde se omezí vypadávání chlupů a bude to zdravé ...

objednala jsem na zkoušku ty purizon a applaws ale u te farminy ani taste of the wild nejsou malé balení abych vyzkoušela Sad

Cena u mě ani tak nehraje roli když objednám 10kg balení má to skoro na rok Smile

Víte třeba toto :
Concept for Life British Shorthair Adult
Prémiové krmivo pro dospělé kočky krátkosrstého plemene Britisch Shorthair, pro zdravou kůži, srst a srdeční činnost, speciální krokety pro péči o chrup, ochrana kloubů

ale ikdyž Izze má tu dlouhou srst Sad proto jsem zmatená a prostě nevím jestli jí mám koupit toto krmi které je svým způsobem určeno pro ni a nebo koukat po krmivu pro dlouhosrstou kočku Sad Nebo pro kočku žijící v bytě.. O to mi jde Sad

Zdravím,

omlouvám se, že jsem vám udělala v hlavě zmatek. Pro mne není RC krmivo vhodné pro kočku kvůli kukuřici.

Kamarádka krmí Conceptkami a je spokojena ona i její kočky .

N&D mají i 300 g balení. Smile Na srst jsou Concept for Life British shorthair a případně Sensitive.

Zbaští Vám pangamin? Pokud ano, jednu tabletku denně (klidně rozdrtit do krmení) a bude kožíšek hustější, lesklejší a hezčí...

http://norwegiantomcats.wix.com/slovensky
http://norwegiantomcats.wix.com/english
http://skogkatt.webnode.cz/

Aktuálně 3 kočky v bytě (chovný kocour, chovná kočka a kastrátka), občas 4 kočky v bytě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 20.duben 2016, 11:09    Předmět: Odpovědět s citátem

My jsme začali dávat Kittynce lososový olej (teď to bude cca 3 týdny) a super - přestala nám tolik pelichat, srst má ultra heboučkou a lesklou Smile Dáváme půl lžičky do konzervičky.. Na začátku měla jednou průjem, ale pak už OK a fakt největší rozdíl vidím v tom ne-pelichání a hebkosti srsti. Granule jsem napřed hledala také nějaké speciální (u nás tedy pro kastrované kočky), ale nakonec jsem se rozhodla pro Applaws nebo TOTW - dnes jsem jí připravila dvě porce, aby si vybrala - prakticky okamžitě se vrhla na TOTW a Applawsek si ani nevšimla doteď.. Smile Ony ty speciální druhy granulí jsou jen trik na spotřebitele většinou, pokud člověk dává kvalitní granule, které obsahují to, co mají (ideálně bezobilninové, proč by kočka měla jíst obilí...), není co řešit... Hlídat, jestli kočka netloustne a dodržovat krmné dávky..

Kitty 2 (domácí kastrovaná kočička, momentálně 14 měsíců)

Lucky (venkovní černý kocourek, momentálně 6 měsíců, zatím nekastrovaný)
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 22.duben 2016, 6:54    Předmět: Odpovědět s citátem

My taky krmíme Totw a naprostá spokojenost Laughing Laughing Laughing
wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: po 25.duben 2016, 14:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Royalky nebrat!Mám s nimi opravdu špatné zkušenosti,kočka po dvou letec hco jedla tyto granule , dostala alergii a od té doby má problémy s tlustým střevem.Když jí něco nesedne,samo jí to teče ze zadečku.Už to má do konce života.Zánět tlustého střeva,chronický.Takže my krmíme N&D rybičky - super ale dost drahé,TROVET a vše kde není kuřecí a jehněčí maso ani tuk.Protože kočka si pravděpodobně z těch granulí vytvořila alergii na tyto druhy masa.Takže mě teď stojí dost peněz,potvora maláSmile
Zkuste kočičce koupit konzervičky Brit Care,jsou dražší ale ještě jsem neviděla kočku,která by je nesnědla na posezení:-)Opravdové maso,lepší konzervy než pro lidi....

Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: út 26.duben 2016, 9:06    Předmět: Odpovědět s citátem

wanesaa napsal:
Royalky nebrat!Mám s nimi opravdu špatné zkušenosti,kočka po dvou letec hco jedla tyto granule , dostala alergii a od té doby má problémy s tlustým střevem.Když jí něco nesedne,samo jí to teče ze zadečku.Už to má do konce života.Zánět tlustého střeva,chronický.Takže my krmíme N&D rybičky - super ale dost drahé,TROVET a vše kde není kuřecí a jehněčí maso ani tuk.Protože kočka si pravděpodobně z těch granulí vytvořila alergii na tyto druhy masa.Takže mě teď stojí dost peněz,potvora maláSmile
Zkuste kočičce koupit konzervičky Brit Care,jsou dražší ale ještě jsem neviděla kočku,která by je nesnědla na posezení:-)Opravdové maso,lepší konzervy než pro lidi....

Brit Care jsou super, jak konzervičky, tak kapsičky.. ale ta cena je dost vysoká... my dáváme na chuť Brit Care, ale jinak dáváme Animondu Carny a spokojenost, dokonce mi to sní i rychleji než Brit Smile Jinak ale opravdové maso - zkuste se podívat na českou firmu Falco Smile to je maso a nic než maso... pro mě horší, že dělají dost velké konzervy a mám jednu kočku, takže by to měla na 4 dny a pak by to možná už bylo hnusný.. nicméně to hodlám vyzkoušet, protože to vypadá luxusně.. doporučuji se podívat na díl jídlo s.r.o., tam jde krásně vidět, jak ty konzervy vyrábí a Vaněk to tam na konci i sám jí Smile někde v jiných tématech byl odkaz...

Kitty 2 (domácí kastrovaná kočička, momentálně 14 měsíců)

Lucky (venkovní černý kocourek, momentálně 6 měsíců, zatím nekastrovaný)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: