KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Jak dlouho odeznívá narkóza? + třetí víčko

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Komplikace s kastrací?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 27.únor 2016, 7:46    Předmět: Jak dlouho odeznívá narkóza? + třetí víčko Odpovědět s citátem

Dobrý den,
včera jsme dávali kastrovat naši kočku. Je to nalezenec, odhaduje se jí tak 8-9 měsíců, 4,8kg, mrouskala nám před týdnem.
Paní doktorka začala s injekcemi v 17:30 a kočičku nám předala napolo probuzenou v 19hod.
Pro kočičku jsme měli nachystané místečko s dekou, pelechem, záchodkem a vodou, které bylo přehrazeno v rohu přehrazeno tak, aby nemohla nikam vylézt a následně spadnout.
Ale! ačkoliv jsem ji během noci chodila kontrolovat, tak tu zábranu prostě nad ránem přelezla Rolling Eyes Rolling Eyes
Bojím se, že jak byla ještě "přiblblá" z té narkozy, tak si mohla přece něco zlomit nebo vevnitř poškodit Shocked
Jak to poznám?? Kočička je ještě pořád taková nesvá, popojde pár kroků, má tendenci se svalit, chvilku odpočine a pak zas pár kroků...
Co se týče jídla, tak ke granulkám jen čichala, jednu ožužlala v puse a vyplivla, z kapsičky si aspoň párkrát lízla.
Na záchodě od tí doby ještě nebyla, ale v noci se vyčůrala do pelíšku.

Problém je ten, že se jí před chvilkou udělalo třetí víčko, tak nevím, jestli je to normální nebo mám začít plašit.
Paní doktorka říkala, že se jí mám ráno kouknout na dásně - kdyby byly bílé, tak to značí vnitřní krvácení.

Ale co to víčko? A dokdy mám počítat s těmi náslekdy narkozy?
Omlouvám se za tolik moc dotazů, ale zatím jsem nechávala kastrovat jen kocoura a ten na druhý den lítal jak ďas.

Moc děkuji za odpovědi

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 27.únor 2016, 10:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Ked vás veterinárka varovala musela si byt istá ,že dačo pokazila.Na kastrovaní pred 6 rokmi mi tak veterinár ublížil Lady,že si tri dni od bolesti tlkla hlavičku o zem a stala sa z nej od vtedy ustráchaná mačička.Smudlinku som preto už na kastráciu objednala u gynekologičky vo vet. nemocnici.Ranu mala len 1 cm a na druhý deň bola úplne v poriadku.Preto sledujte mačičku,či ju nebolí ,alebo nemá teplotu,tretie víčko není dobré znamenie.
xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 27.únor 2016, 13:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemyslím si, že když varovala, tak že musela vyloženě a vědomě něco pokazit.. Byla hodně milá a ke kastraci mi všecko řekla a dala informace ke všemu, kdyby nastaly nějaké problémy. Ale i tak se raději ptám a informuju tady u vás, na kočičákovi mi hodně záleží.

Víčko už kočenka nemá, tak půlhoďky poté, co jsme to sem psala, se jí to ztratilo. Už dokonce jedla, potácela se nemotorně po pokoji a teď leží u radiátoru, nahřívá se a už si čistí kožíšek. Chodí ještě tak nemotorně a ještě vypadá, že je taková zblbnutá. Celkově je ale hodně unavená, vyčerpaná.

Na ta dásna jsem se jí koukala a má je stejné, jako je měla včera večer. Aspoň mi to teda tak na tom světle připadá.
Doufám,že navečer už jí bude zas o trošinku líp. Spíš jsem se chtěla ujistit, že to probíhá tak nějak v pořádku, protože náš kocour po kastraci na druhý den normálně chodil po domě, jedl atd. Jak dlouho to trvá u kočky, jsem nevěděla.

xxxKamilka
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: út 01.březen 2016, 17:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Rolling Eyes Achjo, to bysme asi nebyli my, abysme neměli nějaké problémy navíc...
V pátek jsme byli s číčou na kastraci, vše proběhlo dobře a v neděli už si chtěla hrát a skákat všude, kam ji napadlo. Žrala, pila a chtělo se jí už blbnout.
Ačkoliv jsme se jí snažili v tom zabránit odstraněním překážek a vyvýšených míst, tak si hračku vždycky našla a dneska ráno jí kontroluju stehy a....rozjeté komplet.
Tak jsem hned volala na veterinu a jeli jsme znovu přešít - ale jen ty vnější, kůži.
Nebyla uspaná úplně, jen částečně, plus dostala injekce od bolesti a antibiotika v injekci na 14dní. Máme nově i límec.
Takže jsme znovu po částečné narkóze, je už probraná, ale šourá se děsně pomaličku a je ještě taková zblbnutá. Polehává a nemá moc zájem o nic okolo. To snad poleví, taková byla i po té první narkoze.
Jen doufám, že tak malé tělíčko zvládne takové dva nápory takhle brzo po sobě...s límcem zatím moc nebojuje, asi ještě nemá sílu. Ale tak bolet by jí to nemělo, když jí píchli od bolesti,ne?
Mrzí mě, že musí trpět dvojnásob chudinka Sad

Stalo se vám, že se kočeně rozjely úplně stehy a přešívali jste? Jak to nesly? Kdy byly fit?

Kdyby si ta naše kozena stehy neroztrhla a byla opatrná, tak už pondělka byla v pohodě... achjo:-( Držte nám palce.

evelinas
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 01.březen 2016, 20:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Držíme vám tlapičky,mrzí ma to akú velkú máte ranu.
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: út 01.březen 2016, 20:22    Předmět: Jak dlouho odeznívá narkóza? + třetí víčko Odpovědět s citátem

xxxKamilko držím všechny palečky ať se brzy vše v dobré obrátí, divoška malá, taková komplikace, to aby jste ji teď hlídala víc než mimino. Shocked
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Komplikace s kastrací? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: