KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

fontánka Drinkwell Mini / Lucky Kitty

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: ne 21.únor 2016, 9:20    Předmět: fontánka Drinkwell Mini / Lucky Kitty Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
potřebovala bych se poradit. Uvažuji nad zakoupením kočičí fontánky - láká mě představa neustále čisté vody pro to malé. Vzhledem k tomu, že mám jednu kočku, nehledám nějakou s ultra velkým objemem. Zaujaly mě fontánky Drinkwell Mini a keramická Lucky Cat. O keramické jsem se zde už někde dočetla, že jsou s ní majitelé i kočičky velmi spokojení, v recenzích na zoohitu jsem se zase dočetla, že někteří mívají problém s přisátím čerpadla a voda jim všude vytekla, tak se toho trochu bojím.. U Drinkwell se mi líbí ten vodopád, ale zase se bojím, aby mě v noci nebudilo šplouchání (čili bych fontánku na noc musela vypínat, ale podle fotek to vypadá, že voda zůstává ve fontánce i po vypnutí). Nemáte někdo porovnání / vlastní zkušenost s těmito dvěma typy fontánek? Děkuji za odpovědi Smile

Naposledy upravil Patinka dne ne 21.únor 2016, 13:11, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KáčaV
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 21.únor 2016, 10:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi myslíte keramickou Lucky Kitty, máme doma už skoro 5 let. Je myslím jediná fontánka bez filtru (nebo alespoň byla, když jsem ji kupovala), plánovala jsem do ni lít filtrovanou vodu. Bohužel kočičáci vodu z filtru nechtěli, tak tam musíme lít obyčejnou, takže se občas zanáší vodním kamenem. Čerpadlo se musí při čištění rozebrat úplně na nejmenší kousky a vyčistit od chlupů a vodního kamene (občas namočit díly do octa), při této údržbě stále funguje původní čerpadlo. S čerstvě odvápněným čerpadlem občas chvilku proudí voda tak divoce, že stříká ven. Proto mám pod ní plastový tác (původně odkapávač na boty). Asi bych se bála ji dát na choulostivější povrch (koberec, dřevěná nebo plovoucí podlaha), máme pod ní PVC, které snadno setřu. Jinak jsem s ní spokojená, kocouři myslím také. Dá se mýt i v myčce, při ručním mytí je potřeba oba keramické díly občas odvápnit, ale to asi všude, kde je tvrdší voda. Čerpadélko je trochu slyšet, ale žádná hrůza, ale máme ji v kuchyni, asi bych si ji nedala např. do ložnice. Čerpadlo čerpá kontinuálně stále stejně. Drinkwell nemám, máme ještě od Trixie Fresh Flow, u té čerpadlo spíná v intervalech. Třeba se Vám ozve ještě někdo, kdo má zkušenosti s tou druhou.
wanesaa
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: st 24.únor 2016, 8:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem před pěti lety koupila tuto fontánu jedné kočce
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/misky_krmivo_voda/pitka_fontany/122188
a slouží perfektně.Koupila jsem k nim spínací hodiny a naprogramovala aby se fontána na noc vypínala a ráno zase zapnula.Kočky mají mino fontány ještě misku s vodou ,skleněnou,z té taky rády pijí.Po pěti letech čerpadlo funguje,jen tam nekupuji filtry,podle mě je to zbytečný,stejně jim vodu ve fontáně měním 2x v týdnu.Jednou za čas celou fontánku i čerpadlo vyčistím kyselinou citronovou,nechám v té teplejší vodě čepradlo puštěné a tím se krásně vyčistí od rzi atd.Zatím slouží a je tichá.....

blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 25.únor 2016, 15:12    Předmět: Odpovědět s citátem

http://media.mediazs.com/bilder/fontnka/drinkwell/pet/fountain/original/l/4/800/122190_top_seller_4.jpg
Máme tuto fontánku. Je super, ale je fakt, že v ložnici občas dělá rachot. Hlavně když je vyčištěná. Ale naprosto bez obav jí může na noc vypnout a ráno zase zapnout. Čistím jí cca 1x za 10 dní, čištění je jednoduché, filtr stačí proprav a měním cca 1x za 3 měs. Fontány mám 2, koček 5 a i při velké frekvenci (dolévám vodu denně cca 0,5 l) se udrží dlouho voda čistá.
Fontánu mám na tácu protože kočky cákají. Některé pijí z pramínku, některé z misky.
Mívala jsem i tuto http://media.mediazs.com/bilder/fontna/hagen/catit/design/fresh/clear/l/4/800/155981_top_seller_4.jpg a údržba byla příšerná. Já sama jsem jí pomalu dohromady nedala. Čistit se musela často, protože koule oslizávala.

Belluška a Lucinka *2009 - dvojčata
Sofinka *2015 čili Fofolka
lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.únor 2016, 15:11    Předmět: Fontánka Drinkwel Mini Odpovědět s citátem

Blanko máme stejnou fontánku tu modrou Drinkwel a kočule jsou s ní spokojené. Jednou jsem se ji snažila rozebrat úplně a málem jsem ji už nesložila, ale povedlo se, je celá a funguje. Filtry měním taky tak, jenom v létě častěji. Jak propíráš ty filtry ? Jenom pod tekoucí vodou, nebo i jinak ? Když vyměním filtr za nový tak se mi často stane, že ze začátku je voda zbarvena do černa a musím jí všechnu vyměnit. Ale jinak pracuje statečně a dobře již cca 7 let. Laughing Laughing Laughing
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: pá 26.únor 2016, 17:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Lubinko, filtr propírámi jen vodou, žádnou velkou péči fontánky nepotřebují (máme 2) Tu starší máme též cca 7 let. Fakt je, že když je vyčšištěná je hlučnější a někdy jí na noc vypnu, potože jí máme v ložnici Jinak naprostá spokojenost nás lidí i 5 koček

lubinka
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: so 27.únor 2016, 0:54    Předmět: Fontánka Drinkwel Mini Odpovědět s citátem

Tak to jsem ráda Blanko, že vy taky čistíte jenom filtr a fontánku nerozebíráte, už bych to podruhé nechtěla dělat. Filtry taky jenom properu ve vodě. Laughing Laughing Laughing
Patinka
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: st 02.březen 2016, 16:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvám se, ale ještě dotaz na zkušenosti s Catit fresh&clear 2 litry? Případně od Trixie fontánka Bubble Stream, ta se mi moc líbí, ale je to nějaká novinka podle e-shopu, tak nevím... Díky Smile

jedno kotě v bytě Smile
blanka.b
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 03.březen 2016, 11:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukala jsem na oba typy, ale nemám zkušenost. jen si myslím, že u tohoto typu je třeba dopředu vědět, zda kočička preferuje pití vody z pramínku či z misky. Mám 5 koček a některé pijí z pramínku a některé z misky. Tak pozor na to.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: