KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

agrese mezi kočkama

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je agresivní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
oche
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: so 20.únor 2016, 20:32    Předmět: agrese mezi kočkama Odpovědět s citátem

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Máme doma "siamské" kočky. jsou sourozenci. Ale poslední dobou jsou na sebe docela dost agresivní. Kdyz jsme doma tak jsou mezi náma a jsou zcela v pohodě, ale jakmile nejsme doma, tak se stává, že kočka má na krku velkou vykouslou díru (chlupy jsou pryč a je tam krvavá díra) a kocour trochu poškrábaný uši. A pokaždý máme počůraný povlečení od kočky. Absolutně si nevíme rady, máme je zhruba 5 let a tohle začali dělat v posledních pár měsících. Ale takový extrém jako je díra na krku tu ještě nebyla....neví někdo, kde by byl probém ? Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
R1
kotě
kotě

PříspěvekDatum vložení: pá 26.srpen 2016, 9:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, v noci se nám stal stejný problém. Máme kočku a kocoura, oba kastrovaní, jsou na sebe zvyklí už 6 let. Kocourek občas kočku "napadne", je hravější, tak to bereme jako takové kočkování, když to přežene, tak ho okřikneme. Dnes o půlnoci ale celý panelák vzbudila rvačka jak z hororu... kocourek napadl kočku, zakousl se jí do krku a ona ho vláčela po bytu, aby ho ze sebe sundala... neskutečnej řev a hlavně problém je od sebe oddělit, nepomohlo ani mlácení srulovanýma novinama, kterých se kocourek bojí jen když je vezmu do ruky a zvýším hlas - ví, že je to špatně a přestane. Teď byl jako smyslů zbavený, všude plno chlupů... kočka paralyzovaná strachy utekla na nejvyšší desku škrabadla, po dlouhé době se mi jí podařilo sundat. Nosila jsem jí v náručí další půl hodiny, kocour pořád za námi a vrčel... Nenašla jsem zde stejný problém u nikoho, jen u vás... a bohužel bez odpovědi. Tak se ptám, jak to u vás po půl roce vypadá a zda jste se dopátral příčiny takového chování. Já mám jedinou zkušenost z okolí a bohužel ne zrovna příjemnou - kamarád má chovnou stanici britských modrých koček, jeho milovaná kočička, máma od x koťat se takhle zničehonic taky projevila, byla agresivní i na něj, tak jí odchytl do přepravky a celý poškrábaný a pokousaný s ní dojel k vetovi. Tam mu řekli, že má nádor na mozku a nechali jí odejít za duhový most Sad Náš kocourek měl před třemi roky úraz - spadl doma ze škrabadla tak nešťastně, že se nestihl přetočit na packy (asi ze dvou metrů od stropu), upadl na záda a po pár hodinách tahal za sebou zadní nohy - měl otok mozku, byl na kapačkách a dostal se z toho. Mám teď strach, jestli to nemá souvislost s tou jeho náhlou agresivitou... Budu ráda za odpověď od vás i kohokoliv jiného, kdo si to přečte a podělí se o zkušenost nebo aspoň svůj názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Kočka je agresivní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: