KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Jak se poznají blechy ?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tereza pavlikova
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: so 05.říjen 2013, 12:14    Předmět: Jak se poznají blechy ? Odpovědět s citátem

Zdravím,jak se prosím pozná že má kočka blechy? Okem nic není vidět a náš kocour na sebe nenechá šáhnout...napadlo mě to podle toho že jde,nebo si hraje a najednou si začne zuřivě olizovat jedno místo na srsti..ven nechodí,ostatní kočky nepotkává,leze ovšem na střechu,je na terase mezi stromky a občas uteče do baráku.. Děkuju za rady,Tereza

Janiis
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: so 05.říjen 2013, 15:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Terezko, mohlo by jít o blešky, musíte kocourka prostě chytit a podívat se. Když to nejde po dobrém musí to jít po zlém..Využijte něčí pomoc, kočičáka chytněte a podívejte se, blecha je spíš dorezava, moc neleze a při pokusu o chycení uskočí. Pokud má blechy bude mít v srsti i bleší bobky, vypadají jako mleté kafe. Můžete udělat i test s peroxidem, zkuste "odchytit" trošku na papír a nakapejte na to peroxid, když to bude pěnit a zhnědne tak je to bleší trus. Na zvířeti žije jen dospělá blecha která naklade vajíčka a ty odpadávají ze zvířete na zem, zachytí se na koberci, polštářích, všude..Proto jednorázové odblešení nějakým šamponem není vlastně řešení, musíte v co nejvyšší teplotě vyprat pelíšek, deky..to ostatní omýt horkou vodou s přípravkem na likvidaci blech v prostředí. Čím dřív to podchytíte tím lépe..kamarádka se na to vykašlala, jen odblešila šamponem a nakonec jí musel byt vystříkat deratizér.

http://zachrankocku.cz/

http://www.kockyaumeni.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tereza pavlikova
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: so 05.říjen 2013, 22:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju za radu,naposledy když jsem chtěla našeho Kocourečka otřít hadrem,bojoval o život,syčel a já byla poškrábaná od hlavy k patě...radši to nebudu riskovat(oba dva jsme se vynervovali) a zajdu s ním na veterinu Very Happy

janako
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: ne 06.říjen 2013, 0:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli je to takový nerváček, koupila bych mu u veta Stronghold nebo Advocate, kocourka sebou ani brát nemusíte, zvládnete to doma, tubičku vymáčknete za krk mezi lopatky, na co ho stresovat doktorama...
Proti blechám je to asi nejspolehlivější a zároveň to působí proti svrabu, všenkám a některým červům...hlavně je to v klidu, kocourek to ani neví a jednou za uherák mu prevence neublíží...

tereza pavlikova
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: ne 06.říjen 2013, 8:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to udělám takhle,taky mi to přijde nejšetrnější metoda,u veterináře bojuje také,naposledy ho zastavila až narkoza na kastrování..nevíme co prožil,jako odrostlejší kotě se k nám totiž venku přidal a ani po pár kilometrech nás neopustil.Navíc je to zrzek a ty jsou prý vzteklouni Smile zítra zajdu pro kapičky..Díky !!

Katka Beaphar
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: čt 10.říjen 2013, 10:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den, jestli se jedná o blechy nebo o jiné onemocnění, je důležité rozpoznat co nejdříve. Samozřejmě může jít pouze o bleší invazi a k tomu jsou vhodné např. antiparazitní obojky pro kočičky v kombinaci s antiparazitním sprejem na prostředí a pelíšky, a samozřejmě použití vysoké teploty při praní všech látkových příslušenství pro kočičku. Doporučila bych navštívit Vašeho veterináře, protože uvádíte, že se kocourek olizuje na určitém místě. Toto olizování může být způsobeno svěděním, např. po bleším kousnutí a následnou alergií na ně, ale také jinou alergií (např. na potravu). Pokud to bude možné zkontrolujte mu místo, které olizuje, zda není zarudlé.
Pěkný den
Katka

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tereza pavlikova
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: čt 10.říjen 2013, 19:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji všem za rady,blešky to nejsou,ale mohlo by prý jít o alergii na potravu..vet se mě ptal jestli jsme ted nezměnili potravu...snažila jsem se kocourovi přilepšit,dosud jsme krmili Royal canin,po různých názorech na výrobu v Polsku jsem asi 14 dni krmila Orijen ve kterém jsou i bylinky a věci na které můze mit kocour alergii..aby to žral,to lepší,tak jsem mu to míchala do Royalek..takze si myslim že to byla reakce na nove žrádýlko...ted jsme zase u Royal canin,a je fakt že se tolik nelíže..tak ještě uvidím Rolling Eyes

Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 10.září 2015, 20:39    Předmět: Mohou kočky chytit vši? Odpovědět s citátem

Prosím o Vaše zkušenosti a názory: byly u nás na návštěvě děti příbuzných, hrály si s kočkami, válely se po gauči a při odchodu se rodiče mezi řečí zmínili, že děcka mají vši Evil or Very Mad . Teď se bojím, že se mohly moje kožíšky nakazit. Zřejmě se jedná o veš dětskou Crying or Very sad . Co teď!?
marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 10.září 2015, 21:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Evičko, nebojte! O kočičky nemusíte mít starost, protože veš dětská je lidský parazit a v kočičím kožíšku by se jim nelíbilo.

Ani obráceně, tj. z kočky na člověka se vši nepřenáší.

Ovšem, spíše může nastat problém, že nějaká veška u vás zůstane a číhá

Rolling Eyes Pokud si do 2 dnů někoho z vás doma neuloví, máte vyhráno. Veš bez hostitele přežije max. 48 hodin.

http://www.emimino.cz/diskuse/vsi-a-kocka-173176/ Dejte nám tady pak vědět, jak to dopadlo Smile

rr salute rr

Eva Bart.
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 10.září 2015, 22:16    Předmět: Od víkendu peru Odpovědět s citátem

Snad to dobře dopadne. Od víkendu všechno peru, já si myji vlasy speciálními přípravky a jsem objednaná na barvení (prý je to také účinné). Shocked Jen o ty moje kočenky jsem měla velkou obavu. V šuplíku už mám Stronghold, ale jedy používám až v krajním případě, proto můj dotaz. Confused
PetrSimek
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: út 09.únor 2016, 15:15    Předmět: Psí blechy Odpovědět s citátem

četl jsem, že na psy skáče hlavně blecha kočičí a ne psí blechy ... je to pravda?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Očkování, odčervení a další běžná veterinární péče Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: