KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Narkoza - pití

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 28.leden 2016, 17:47    Předmět: Narkoza - pití Odpovědět s citátem

Včera ráno jsem si přivezla kocourka z kliniky, kde mu v narkóze odstraňovali zubní kámen a bohužel museli vytrhnout i dva zuby. Chtěla jsem se zeptat, zda je normální, že po narkóze má sníženou chuť pít. Po příjezdu snědl konzervičku Britt, pak přes den spal, což spí i jindy. Večer zase konzervičku, ráno také. Ale s tím pitím je to bída. Ráno se sice napil, teď se hlásí o večeři, ale když jsem ho dala k misce s vodou, tekoucímu kohoutku, tak pít nechce. Jinak je mazlivý, v chování žádnou velkou změnu nevidím. Spí přes den i normálně. Ještě jsem mu dnes dala a mám dávat asi tři dny do tlamy nějaký sirup proti bolesti. Ale to pití mě trochu zneklidňuje, před tím pil víc, na malou chodí.
Díky
Daniela

marcelaul
vládkyně/vládce střechy
vládkyně/vládce střechy

PříspěvekDatum vložení: čt 28.leden 2016, 18:22    Předmět: Odpovědět s citátem

E.lo, přidejte do konzervy trochu teplé vody, tím se do kocourka dostane více tekutin.
Nebojte, on se za pár dní zase dostane do formy, jak jste zvyklá Smile

Které zoubky mu vytrhly? On měl problém se zubním kamenem nebo zánětem dásní?

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E.la
mňaudáma/pardál
mňaudáma/pardál

PříspěvekDatum vložení: čt 28.leden 2016, 18:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Původně jsme jeli jen na očkování, ale při prohlídce zjistili kámen a zanícené dásně. Tak ho ani neočkovala a rovnou objednala na zuby. Na rentgenu zjistili, že mu po špičáku, o který přišel při rvačce, zbyl kořen. Tak ten šel ven a ještě asi dvě stoličky. Přesně jsem se nedívala, nechci mu otevírat tlamu. Bohužel už to nebylo z plného počtu zubů. Podepsal se na něm zřejmě ten bývalý bezdomovecký život. Na jednu stranu je mi to líto, na druhou stranu si říkám, že při jeho dispozici k zubnímu kameni bychom podstupovali narkózu každý rok. Asi je to ale i hodně individuální, soused má na venkově 18 letého kocourka (našemu můžu být tak +- 7) a ten má zuby všechny a jako perličky. A myslím, že veterinu moc nezná...

A díky za odpověď, uklidnila měSmile

Daniela

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Zdravotní problémy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: