KOČKY-ONLINE.cz: útulky - databáze zvířat - články - fotogalerie - fórum - kontakt

Jaka je lepsi dieta pro problemy s mocovyma cestama?

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Georginek
novorozeně
novorozeně

PříspěvekDatum vložení: st 13.leden 2016, 17:30    Předmět: Jaka je lepsi dieta pro problemy s mocovyma cestama? Odpovědět s citátem

Zdravim Vas,
vazeni, mate nekdo zkusenost s kocourem, ktery mel nebo ma problemy s ucpavanim mocove trubice?

Nam se to zatim stalo jen jednou, byla to dost hruza, musel chudak na operaci a vycisteni, cela ta anabaze trvala prez 14 dni a bylo to dost vycerpavajici, nejen pro kocoura ale i pro nas - jeho panicky Very Happy

Nastesti ted uz ma vse dobre, a i kdyz jsme mu davali to nejlepsi zradlo, ktere se dalo koupit, stejne se mu mocova trubicka ucpala ( pry ji ma jen 1mm v prumeru ) - prej normalni u kastratu.

Nicmene, chci se zeptat na dietu, jelikoz veterinar velmi doporucil krmit kocoura bud Hills C/D Prescription Diet Urinary stress nebo Royal Canin S/0.

Po prvnich a akutnich priznacich jsme kocourkovi davali Hills C/D Vet Diet Urinary Stress s tim, ze uz to bude brat proste nastalo. Na kontroly s moci se ma chodit kazde 3 mesice, a my to nejak flakame chodime tak po 1/2 roce mozna po 3/4. Nicmene pri posledni kontrole mel lehce zvysene bilkoviny a nejakou chripku, po injekci proti krvacivosti a antibioticich se hodnoty v moci zlepsili a ja nevim jestli to mohlo byt zradlem nebo necim jinym.

Zatim davame Hills Prescription Diet C/D Urinary Stress a veterinar rikal, ze by nebylo na skodu zkusit dat pro zmenu Royal Canin S/O Urinary.

Zkousel nekdo tyto dve Vererinarni diety?????? Komu se osvedcil Hills a komu Royal Canin? Co je lepsi???????

Diky Moc, Jirka a Mr.Puf Twisted Evil

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadíprincezna
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: pá 15.leden 2016, 18:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi Ti moc nepomohu,jen že nám Royal také doporučila veterinářka,která jí i prodává v ordinaci,vzorek chutnal všem a na Zoohitu má velmi dobré recenze.Vím že Royal je spíše znám že za hodně peněz málo muziky,ale já třeba používala na záněty a po operaci kamenů Pro Plan pro kastráty s upraveným ph ve všech variacích a byl už navždy pokoj a ten má také malé procento masa.No ona taková přírodní myš po odečtení obsahu žaludku také moc masíčka nepobere. K otázce Royal nebo Hils,tak si myslím Hils,ale můžeš se sama podívat třeba na tom Zoohitu,jaké mají oboje složení,pomáhat budou oboje určitě stejně,já ted zvažuji na močáček a kameny dietu od německého Kattovitu.
brrouk
koťátko
koťátko

PříspěvekDatum vložení: pá 15.leden 2016, 22:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím,
také jsme tím prošli, nejdřív katetr, pár týdnů byl klid, ale vrátilo se to, tak operace na vyčištění a na začátku tvrdá dieta S/O, postupně přechod na C/D (klasické s kuřecí příchutí) od Hillsu, ze začátku jsem dával i dietní kapsičky, ale s těmi jsem moc neuspěl, tak dávám "prasácké" Felixe atd. , zkoušel jsem kupovat lepší kapsy i konzervy, ale vůbec to nežrali, tak jsem tím krmil toulavky... . A 1-2 týdně dávám syrové maso (vepřové srdce, kýtu) a skoro 2 roky je v pohodě, co jsem koukal na zahradě, tak mu to stříká jako za mlada
Takto krmím i druhé dva macky a nestěžují si .

hadíprincezna
mimčo
mimčo

PříspěvekDatum vložení: po 25.leden 2016, 18:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Prasácký Felix ? No to je dobrý-nujo - u nás je to také jediná kapsička ,která má ůspěch,tak jí alespon dělim mezi 3 Micouše.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Kocky-online: fórum   Krmení koček Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přejdi na: